امروز : شنبه 31 فروردین 1398
   
  • در استان قم رخ داد:

   دیدار پیشکسوتان ورزش پهلوانی و زورخانه ای قم با رئیس مجلس شورای اسلامی

   دیدار پیشکسوتان ورزش پهلوانی و زورخانه ای قم با رئیس مجلس شورای اسلامی

   جمعی از پیشکسوتان ورزش پهلوانی و زورخانه ای استان قم به همراه استاندار و مدیر کل ورزش و جوانان با دکتر لاریجانی نماینده محترم مردم شریف قم در مجلس شواری اسلامی دیدار و به گفت و گو نشستند.


   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان قم، با گذشت هفته «فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای» هنوز برنامه های مختص این هفته در استان قم ادامه داشته و این بار جمعی از پیشکسوتان این ورزش به همراه استاندار، معاون سیاسی امنیتی استانداری و مدیر کل ورزش و جوانان به دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی رفته و با وی گفت و گو کردند.
   این نشست صمیمی که با ضرب آهنگ و نفس گرم امیر فردی مرشد نام آشنای استان قم به وقوع پیوست علاوه بر جمعی از پیشکسوتان ورزش کشتی و پهلوانی استان چهرهای ماندگاری چون محمد عرب یعنی کسی که مفتخر به دریافت لقب شیخ المعاونین را از رهبر معظم انقلاب هستند حضور داشتند.
   مدیر کل ورزش و جوانان استان قم در این دیدار به ایراد سخن پرداخت و اظهار داشت: با اعزام تیم هیئت ورزش های باستانی و زورخانه ای استان قم به لبنان جهت شرکت در برنامه های هفته فرهنگی قم در نبطیه که با عنوان «کریمه» برگزار شد، خوشبختانه بازخورد های گوناگون و دست آوردهای خوبی را در بر داشت و در معرفی این رشته در این کشور بسیار موفق عمل شد.
   وی ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته «فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای» عنوان کرد: تفاهم نامه ای بین تیم اعزامی استان قم با استان نبطیه لبنان منعقد شده تا زمینه تعامل بیشتر فی مابین حاصل شود تا از این طریق علاوه بر شناساندن این ورزش شاهد رشد و گسترش فرهنگ و منش پهلوانی در سایر کشورهای اسلامی باشیم.
   وی بیان کرد: استان قم از سه مجموعه ورزشی اختصاصی دولتی ورزش پهلوانی و زورخانه ای برخوردار است و چهارمین آن واقع در منطقه دروازه ری و در مجموعه ورزشی پیامبر اعظم(ص) که در سال 1393 کلنگ زنی شده است، با برنامه ریزی صورت گرفته در سال جاری و در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.
   عابدی با طرح این مطلب که به تازگی شاهد احداث و افتتاح یک زورخانه توسط بخش خصوصی در استان قم بوده ایم خاطرنشان کرد: در حال حاضر تیم های آموزشی خوبی در رده های سنی پایه و در بین نونهالان و نوجوانان در سطح استان قم در حال فعالیت هستند.
   وی تصریح کرد: در پیکارهای بازی های آسیایی دوره قبل استان قم تنها یک نماینده داشته که با انجام کار مداوم و حمایت های صورت گرفته در طول سالیان اخیر شاهد رشدی در ورزش قم هستیم که این تعداد تا به امروز به عدد دو رسیده و امیدواریم تا فرصت باقی مانده تا آغاز این مسابقات سهم نمایندگان قم افزایش یابد.
   مدیر کل ورزش و جوانان استان قم ابراز کرد: برای حضور ورزشکاران استان قم در المپیک 2020 در چند سال اخیر برنامه های حمایتی ویژه ای از سوی مجموعه ورزش استان طراحی و به طور مداوم و کارشناسی شده در حال پیگیری و رصد شدن می باشد تا این امر مهم در تاریخ ورزش قم محقق شود.
   عابدی گفت: با اینکه تنها 70 درصد از عوایده حاصله از اجرای کردن ماده 24 برای استان قم محقق شده اما شکر خدا این امر ظرفیت پرباری داشته که ما را برای اجرای کردن اقدامات زیرساختی در عرصه ورزش بسیار راه گشا بوده است.
   رئیس مجلس شورای اسلامی:
   پهلوانان سرمایه ایران هستند

   رئیس محترم مجلس شورای اسلامی در سخنان خود اظهار داشت: دیدن شما با این روحیه شاداب و پرنشاط خود هنر پهلوانی است و شما پهلوانان سرمایه ایران اسلامی هستید.
   لاریجانی عنوان کرد: ورزش پهلوانی هم جسم و هم روح و جان انسان را تقویت می کند و این خود نشان از این است که فرهنگ پهلوانی چقدر با فرهنگ اسلامی عجین است.
   وی با اشاره به این مطلب که ورزش پهلوانی یک ورزش سالم و ارزشمندی است که ورزشکار با معرفت بار می آورد تصریح کرد: زندگی مدرن امروزی خیلی از خصایل ورزش پهلوانی را تحت تاثیر قرار داده و کمرنگ کرده است اما باید به گونه ای عمل کرد که این فرهنگ به نسلهای بعدی منتقل شود.
   نماینده مردم شریف قم در مجلس محترم شورای اسلامی با طرح این مطلب که این ورزش روح را لطیف و جسم را قوی می کند عنوان کرد: برای تبلیغ در امر ترویج ورزش پهلوانی صدا و سیما و رسانه می بایستی زمان مشخصی را برای آن اختصاص بدهند.
   لاریجانی ادامه داد: آموزش و پروش می تواند زندگی پهلوانان را در برنامه های آموزشی خود بگنجاند و شهرداری ها با توجه به امکانات و ظرفیت های که دارند می توانند نقش مهمی در توسعه و در راستانی ترویج این ورزش در بین عموم مردم جامعه ایفا کنند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,640,770
تعداد بازدید امروز : 18,246
تعداد بازدید دیروز : 26,277
آخرین به روزرسانی : 1398/01/31