امروز : سه شنبه 22 آبان 1397
   
  • با حضور مدیر عامل شرکت توسعه، تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی کشور

   سالن زورخانه گرمسار افتتاح می شود

   سالن زورخانه گرمسار افتتاح می شود

   مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان از افتتاح سالن باستانی ورزش‌های زورخانه گرمسار خبر داد و گفت: تاکنون 7میلیارد ریال برای احداث آن هزینه شده است.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان اظهار داشت: در راستای توسعه فضاهای ورزشی و افزایش سرانه ورزشی سمنان، افتتاح یک فضای ورزشی دیگر در زمینه ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای در دستور کار قرار گرفته است.
   وی افزود: فرهنگ و ورزش پهلوانی از گذشته دیرباز در ایران رونق فراوان داشت و امروز باید این ورزش احیا و به نسل جدید معرفی شود چرا که این سیر و سلوک برگرفته از امام علی (ع) است و به جرات می توان گفت این ورزش باید در بین جوانان ترویج شود.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان از مزیت‌ها و ویژگی‌های ورزش پهلوانی را احترام به پیشکسوتان و رعایت آداب اخلاقی و رفتاری عنوان کرد که از امام علی(ع) به ارث رسیده است و ابراز داشت: اگر می خواهیم در جامعه فرهنگ جوانمردی و ایثار بیش از بیش رشد و نمو پیدا کند باید ابتدا زیر ساخت های لازم از طریق حوزه ورزش فراهم شود لذا تلاش شد تا با احداث مجموعه ورزش باستانی در غرب استان بخشی از این ورزش را احیا کنیم.
   فتاحی در ادامه گفت : این پروژه از سال 1394عملیات اجرایی آن آغاز و با مساحت 700مترمربع در زمینی به مساحت 1000متر مربع از محل اعتبارات استانی آغاز و تاکنون 7 میلیارد ریال هزینه داشته است .
   وی در پایان افزود: سالن زورخانه علی بن ابیطالب (ع) شهرستان گرمسار در ساعت 8:30 صبح روز پنجشنبه21 تیر ماه سال جاری با حضور مهندس کریمی مدیر عامل شرکت توسعه، تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی کشور و جمعی از مسئولین استانی و شهرستان گرمسار افتتاح خواهد شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 17,152,171
تعداد بازدید امروز : 827
تعداد بازدید دیروز : 18,049
آخرین به روزرسانی : 1397/08/21