امروز : چهارشنبه 30 آبان 1397
   
  • رئیس مجلس شورای اسلامی در قم عنوان کرد:

   پهلوانان سرمایه ایران هستند/ موانع بیمه مرشدها بررسی شود

   پهلوانان سرمایه ایران هستند/ موانع بیمه مرشدها بررسی شود

   رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دیدن شما پهلوانان با این روحیه شاداب و پرنشاط خود هنر پهلوانی است و شما پهلوانان سرمایه ایران اسلامی هستید.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان قم، دکتر علی لاریجانی در دیدار خود با جمعی از پیشکسوتان ورزش پهلوانی و زورخانه ای قم در سخنانی اظهار داشت: ورزش پهلوانی هم جسم و هم روح و جان انسان را تقویت می کند و این خود نشان از این است که فرهنگ پهلوانی چقدر با فرهنگ اسلامی عجین است.
   وی با اشاره به این مطلب که ورزش پهلوانی یک ورزش سالم و ارزشمندی است که ورزشکار با معرفت بار می آورد تصریح کرد: زندگی مدرن امروزی خیلی از خصایل ورزش پهلوانی را تحت تاثیر قرار داده و کمرنگ کرده است اما باید به گونه ای عمل کرد که این فرهنگ به نسلهای بعدی منتقل شود.
   نماینده مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی با طرح این مطلب که این ورزش روح را لطیف و جسم را قوی می کند عنوان کرد: برای تبلیغ در امر ترویج ورزش پهلوانی صدا و سیما و رسانه می بایستی زمان مشخصی را برای آن اختصاص دهند.
   لاریجانی ضمن ارزیابی مثبت از خصلت‌های پهلوانی بیان کرد: باید بیمه مرشدهای ورزش پهلوانی زورخانه‌ای را بررسی کرده تا موانع این امر مشخص شود و اگر بتوان در کنار یکی از صندوق‌ها بیمه این قشر را در نظر گرفت می‌توان اقدامات مثبتی را انجام داد.
   وی با بیان اینکه در گذشته عیاران همیشه خصلت پهلوانی در آنها دیده می شد و لازم است این فرهنگ را حفظ کنیم، ادامه داد: آموزش و پروش می تواند زندگی پهلوانان را در برنامه های آموزشی خود بگنجاند و شهرداری ها با توجه به امکانات و ظرفیت هایی که دارند می توانند نقش مهمی در توسعه و در راستانی ترویج این ورزش در بین عموم مردم جامعه ایفا کنند.
   در این دیدار سید مهدی صادقی استاندار، هاشمی معاون سیاسی امنیتی استانداری، حسن عابدی مدیر کل ورزش و جوانان استان قم و محمد عرب چهره شناخته شده ورزش استان و کشور حضور داشتند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 17,296,401
تعداد بازدید امروز : 8,473
تعداد بازدید دیروز : 17,713
آخرین به روزرسانی : 1397/08/30