امروز : شنبه 31 فروردین 1398
   
  • در بیست و سومین نشست کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی کشور

   احمدی: با شعار افتخار به گذشته و امید به آینده،‌ به استقبال چهلمین فجر انقلاب می رویم

   احمدی: با شعار افتخار به گذشته و امید به آینده،‌ به استقبال چهلمین فجر انقلاب می رویم

   سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: با شعار افتخار به گذشته و امید به آینده،‌ به استقبال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خواهیم رفت.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان بیست و سومین نشست کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی و ورزش کشور با حضور نمایندگان دستگاه های عضو این کمیسیون و به ریاست عبدالحمید احمدی برگزار شد.

   در این نشست سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه (‌ع)‌ و حضرت امام رضا (‌ع)‌، برگزاری نهمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی جاده ولایت را یکی از برنامه های شاخص دهه کرامت خواند که می توان به واسطه آن فرهنگ رضوی و اهل بیت (ع) را در قالب یک برنامه ورزشی معرفی و ترویج کرد.

   وی با اشاره به پشت سر گذاشتن هفته بزرگداشت فرهنگ پهلوانی گفت:‌ طبق برنامه ریزیهای انجام شده در این هفته ما شاهد فعالیتهای خوبی هم در سطح استانها و هم در سطح ملی بودیم که امیدواریم در ترویج فرهنگ و منش پهلوانی قدمی برداشته باشیم و البته انتظار می رود که برای سال آینده از ظرفیت و مشارکت فدراسیون ها و باشگاهها و سایر بخشهای مختلف کشور بهره بیشتری ببریم.

   احمدی صحبتهای خود را با نگاهی به حضور تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه ادامه داد و این حضور را از بهترین دوره های حضور تیم ملی فوتبال در تاریخ فوتبال کشور دانست که علاوه بر نتایج فنی خوب موجب ایجاد فضای نشاط اجتماعی ،‌ امید بخشی و انسجام اجتماعی شد.

   وی در این خصوص گفت :‌ در این دوره با هماهنگی های انجام شده شاهد حضور تماشاگران در قالب خانواده ها در شهرهای کشور و به خصوص ورزشگاه آزادی بودیم که خود این اتفاق ضمن ایجاد همگرایی ملی موجب تلطیف فضای اجتماعی گردید. در عین حالی که در جریان این بازیها پیامهای ارزشمندی از سوی مقام معظم رهبری و رییس محترم جمهور دریافت شد که به نوبه خود دلگرم کننده و بسیار حائز اهمیت است.

   سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی با نگاهی به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی {‌افتخار به گذشته و امید به آینده‌‌}‌ را شعار امسال و به این مناسبت معرفی کرد و گفت :‌ ما امسال با نگاه ویژه ای به دنبال برگزاری هرچه باشکوهتر این برنامه هستیم که در همین راستا از بخشهای مختلف ورزش و جوانان خواسته ایم تا با ارائه برنامه های پیشنهادی خود در فضای همگرایی و هم افزایی بتوانیم به اهداف مورد نظر برسیم.

   عبدالحمید احمدی در بخش پایانی صحبتهای خود با اشاره به پیش رو بودن بازیهای آسیایی و پاراآسیایی جاکارتا ،‌ هماهنگی و همکاری بین وزارت و کمیته های ملی المپیک و پارالمپیک و فدراسیونهای ورزشی را بسیار نزدیک و موثر خواند و گفت :‌ با این هماهنگی ها پیش بینی های لازم جهت اعزام و حضور منسجم و حساب شده ورزشکاران و تیمها انجام شده که ما در حوزه فرهنگی هم پیوست و بسته کامل فرهنگی را پیش بینی کرده ایم که در آن رویداد به اجرا در خواهند آمد.

   در ادامه جلسه،‌ ضمن ارائه گزارش جامع و تحلیلی جام جهانی ٢٠١٨ روسیه، رویکردها و الزامات برنامه های فرهنگی ورزشی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,640,810
تعداد بازدید امروز : 18,286
تعداد بازدید دیروز : 26,277
آخرین به روزرسانی : 1398/01/31