امروز : شنبه 03 فروردین 1398
   
  • توسعه ورزش دانشجویی ضامن سلامت جسم و ایجاد نشاط در قشر دانشجو است

   توسعه ورزش دانشجویی ضامن سلامت جسم و ایجاد نشاط در قشر دانشجو است

   معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان بر اهمیت ورزش دانشجویی تاکید کرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از پایگاه خبری تحلیلی راستین آنلاین؛عبدالحمید احمدی که شامگاه جمعه ۲۹ تیرماه در حاشیه مراسم افتتاحیه چهاردهمین المپیاد دانشجویان کشور در شیراز سخن می‌گفت افزود: انسان محور توسعه است و انسان سالم جامعه سالم را می سازد از این رو انسان و زندگی سالم هدف توسعه پایدار است. وی با بیان اینکه دانشجویان قشر عظیم و تاثیرگذار و در عین حال آینده سازان این کشورند بر اهمیت تامین سلامت جسم و روح آنها تاکید کرد و افزود: توسعه ورزش دانشجویی می‌تواند ضامن سلامت جسم و ایجاد نشاط در قشر دانشجو باشد.
   معاون وزیر ورزش ارتقای سطح سلامت جسمی، روانی و دوری از رخوت و سستی را اولین نتیجه توسعه ورزش در دانشگاهها دانست و گفت:استقبال گسترده دانشجویان دانشگاه‌های کشور و حضور پرشور آنها در این المپیاد از یک سو نشان از علاقمندی قشر جوان و دانشجو به ورزش و سوی دیگر حکایت از توجه ویژه دولت به ورزش در دانشگاه ها دارد.
   عضو هیات رئیسه فدراسیون ورزش های دانشگاهی کشور، بهبود سبک زندگی را از دیگر نتایج توسعه ورزش در دانشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: می‌توان با توجه به ورزش دانشجویی علاوه بر توسعه ورزش قهرمانی شاهد پویایی جامعه از طریق توسعه ورزش همگانی و بهبود سبک زندگی در جامعه بود.
   وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان فارس با متولی برگزاری این المپیاد یعنی وزارت علوم و دانشگاه شیراز اشاره کرد و گفت: مدیرکل ورزش فارس با بسیج تمام ظرفیت های نرم افزاری و سخت افزاری موجود در ورزش استان همکاری مناسبی با دانشگاه شیراز داشته است. معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به حضور هیئت های ورزشی استان، داوران و مدیران ورزشی این هیأت‌ها در برگزاری هرچه بهتر چهاردهمین المپیاد دانشجویان کشور گفت: امیدواریم بتوانیم در کنار دانشگاه شیراز و وزارت علوم میزبان خوبی برای دانشجویان سراسر کشور در شیراز باشیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,037,063
تعداد بازدید امروز : 10,726
تعداد بازدید دیروز : 17,407
آخرین به روزرسانی : 1398/01/03