امروز : سه شنبه 03 اردیبهشت 1398
   
  • سرپرست مجموعه ورزشی آزادی تهران اعلام کرد:

   قطع آبیاری غرقابی ورزشگاه آزادی برای صرفه جویی در مصرف آب

   قطع آبیاری غرقابی ورزشگاه آزادی برای صرفه جویی در مصرف آب

   فرهاد نیکو خصال سرپرست مجموعه ورزشی آزادی تهران گفت: مدیریت بهینه منابع به منظور صرفه جویی انرژی در ورزشگاه آزادی در اولویت قرار گرفته است بطوریکه سیستم آبیاری غرقابی قطع و تمامی درختان تشتک گذاری شده و آبیاری قطره ای انجام می شود.

   فرهاد نیکوخصال در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، صرفه جویی در انرژی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: اتفاقی که برای صرفه جویی در مصرف آب در ورزشگاه آزادی رخ داده است قطع سیستم آبیاری غرقابی است بطوریکه تمام درختان تشتک گذاری شده و آبیاری قطره ای انجام می شود.

   سرپرست مجموعه ورزشی آزادی تهران گفت: آبیاری 35 هکتار از 80 هکتار جنگل مجموعه ورزشی آزادی تحت فشار شده و از طرفی چمنکاری و گلکاری ها نیز در این مجموعه محدود شده است.

   نیکوخصال با تاکید بر این مهم که برنامه ریزی ها در نگهداری مجموعه ورزشی آزادی بر مبنای حداکثر صرفه جویی است ،اظهار داشت: در مصرف برق نیز صرفه جویی در بهره گیری از وسایل الکتریکی انجام شده و با توجه به مشکل جدی برق، پرسنل نیز موظف به استفاده از کولر در قبل از ساعت یازده نیستند و در ساعات اداری نیز لامپ های اتاق ها تا پنجاه درصد خاموش هستند و اکثر اتاق ها از نور طبیعی بهره می برند.

   سرپرست مجموعه ورزشی آزادی تهران گفت: اهمیت صرفه جویی انرژی در کل این مجموعه تسری یافته است بطوریکه فدراسیون هایی که در مجموعه ورزشی آزادی قرار دارند بجای استفاده از نورافکن های پرمصرف از لامپ های کم مصرف بهره می برند که نقش مهمی در صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع دارد.

   نیکوخصال صرفه جویی در انرژی به منظور نگهداری اماکن ورزشی سراسر کشور را مهم بر شمرد و اظهار داشت: با تشکیل کارگروه می توان به راهکارهای واحدی برای صرفه جویی در مجموعه های ورزشی سراسر کشور رسید تا همه مجموعه های ورزشی متعلق به وزارت ورزش و جوانان حتی دیگر اماکن ورزشی متعلق به سایر سازمان ها و وزارتخانه ها نیز از آن تبعیت کنند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,681,553
تعداد بازدید امروز : 1,983
تعداد بازدید دیروز : 21,506
آخرین به روزرسانی : 1398/02/02