امروز : سه شنبه 03 اردیبهشت 1398
   
  • ستاد ساماندهی امور جوانان استان ایلام برگزار شد

   ستاد ساماندهی امور جوانان استان ایلام برگزار شد

   ستاد ساماندهی امور جوانان با حضور استاندار ایلام ،حیدرزاده مدیرکل ورزش و جوانان و سایر اعضا ستاد در سالن جلسات استانداری ایلام برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام ؛قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه شنبه ۳۰ تیر در نشست ساماندهی امور جوانان استان ایلام اظهار داشت: یکی از موثرترین راهکارهای عملی در راستای ساماندهی امور جوانان تعامل و همکاری همه دستگاه های فرهنگی، اجرایی و بویژه دستگاه های متولی ورزش و جوانان است.
   وی افزود: مدیران باید به امور جوانان بی توجه نبوده و در نشست های مربوط به بررسی مسائل و مشکلات این قشر حضور مرتب و موثری داشته باشند.
   استاندار ایلام تاکید کرد: کم توجهی به نشست ها و جلسات چه در سطح استانی و کشوری در تصمیم گیری ایجاد مشکل کرده و سبب اتخاذ تصمیم های متفاوت، غیرکارشناسی و غیر مفید می شود.
   سلیمانی دشتکی با بیان اینکه دولت اعتبارات و تسهیلات خوبی برای اشتغالزایی فراهم کرده، گفت: برای کمک به توسعه استان و ایجاد اشتغالزایی، فرمانداران شهرستان ها با راه اندازی بانک اطلاعاتی در خصوص پروژه ها راه اندازی کنند و برای اجرای آنها طرح توجیهی تعریف کنند.
   وی اضافه کرد: پرداختن به موضوع های اساسی و پایه از قبیل طلاق، ازدواج، ایجاد نشاط اجتماعی و ورزش در جامعه ضرورت دارد اما بزرگترین مشکل و مانع مساله شغل و درامد داشتن جوانان است.
   استاندار ایلام ادامه داد: دولت می تواند با برنامه ریزی منسجم و اصولی زمینه اشتغالزایی جوانان را فراهم کند و علاوه بر رفع بیکاری نشاط اجتماعی نیز در جامعه ایجاد شود.
   سلیمانی دشتکی تاکید کرد: آینده کشور از جمله مسائل مربوط به جوانان به تصمیمات معقول و منطقی مدیران بستگی دارد و هر چقدر دقت نظر بیشتری در این زمینه صورت گیرد موفقیت بیشتری خواهیم داشت.
   وی گفت: اگر در سطح استان مکانی وجود دارد که کاربری آن قابل تغییر و باعث ایجاد درآمدزایی شود شناسایی و معرفی شود.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام در این نشست با تشریح ارئه عملکرد اداره کل گفت: سامانه اوقات فراعت توسط سمن های استان، در راستای دسترسی جوانان به سامانه و انتخاب رشته های مورد علاقه راه اندازی شده است.
   بهروز حیدرزاده افزود: اعتبارات کافی به‌منظور تکمیل و تجهیز خانه فرهنگی جوانان استان وجود دارد ، اگر بتوانیم فرهنگسرای حوان شهر ایلام که هم اکنون خانه فرهنگی جوانان در آن مستقر است به طور کامل به حوزه جوانان واگذار شود اداره کل آمادگی ساخت سالن آمفی در این مکان را دارد.
   معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام نیز در این نشست گفت: سال گذشته بیش از یک میلیون و 300 متقاضی تسهیلات ازدواج در کشور بودند که از این میزان سهم استان ایلام 13 هزار و 558 نفر است.
   محمدرضا تردست افزود: استان ایلام بیشترین میزان برخورداری متقاضیان از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در اردیبهشت 97 را داشته است.
   وی آمار متقاضیان ازدواج و مراحل اعطای وام در فرودین سالجاری در استان را 2 هزار و 822 نفر و این آمار در اردیبهشت ماه را چهار هزار و 16 نفر اعلام کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,681,058
تعداد بازدید امروز : 1,488
تعداد بازدید دیروز : 21,506
آخرین به روزرسانی : 1398/02/02