امروز : جمعه 03 خرداد 1398
   
  • آیین استقبال از تیم ملی ولیبال نشسته اعزامی به بازی های جهانی هلند

   خسروی وفا: تیم ملی والیبال نشسته ایران نماد ثبات قهرمانی است

   خسروی وفا: تیم ملی والیبال نشسته ایران نماد ثبات قهرمانی است

   رییس کمیته ملی پارالمپیک با بیان اینکه موفیت های تیم ملی والیبال حاصل توسعه زیر ساختهاست ، گفت : در کمیته بین المللی المپیک تیم ملی والیبال ایران نماد موفقیت و ثبات قهرمانی به شمار می آید.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان محمود خسروی وفا که شب گذشته برای استقبال از قهرمانان والیبال نشسته کشورمان که پس از کسب عنوان نخست در رقابت‌های والیبال نشسته قهرمانی مردان جهان به میهن بازگشتند به فرودگاه بین المللی امام خمینی رفته بود در گفتگوی اختصاصی با خبر نگار پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، با بیان اینکه این هفتمین قهرمانی تیم ملی والیبال نشسته آقایان کشور است افزود: در تمامی ادوار مسابقات قهرمانی جهان مردان ما بر سکو ایستاده ام . از 9 دوره ای که در این رویداد حاضر بودیم توانستیم در هفت دوره بر سکوی نخست بایستیم.
   وی با اشاره به سخنی از رئیس جمهور مبنی بر اینکه " تیم والیبال نشسته همیشه قهرمان است" تصریح کرد: 7 دوره قهرمانی جهان، یک دوره نائب قهرمانی و یک مقام سومی جهان در 9 بار شرکت در این رویداد حاصل اقدامات چندین ساله برای تقویت زیر ساخت های این رشته بوده است.تداوم قهرمانی های ما حاصل برنامه ریزی های دقیق، اقدامات منسجم و تلاش های شبانه روزی است.
   رئیس کمیته ملی پاراالمپیک با تاکید بر اینکه در کمیته بین المللی پارالمپیک تیم ملی والیبال ایران زبانزد و نمادی از ثبات قهرمانی است، گفت: در این سال ها رقبای اصلی ما همواره در حال تغییر بوده اند اما تیم ملی والیبال نشسته مردان کشور ما همیشه به عنوان شانس اصلی دریافت نشان برتر این مسابقات شناخته شده اند. همچنین تیم ملی ما با عنوان صاحب اصلی نشان طلای والیبال نشسته در پارالمپیک نیز شهرت دارد.
   وی جایگاه رفیع والیبال نشسته را مایه افتخار دانست و تصریح کرد: 40 سال ایستادن بر روی سکوی قهرمانی شرایط را برای ما دشوار تر می کند . زیرا سطح انتظارات از تیم ملی والیبال نیز اضافه می شود .از این روی ما همواره در جستجوی استعداد های درخشان این رشته در میان جوانان و نوجوانان مان هستیم به این تریتب برای دستیابی به این مهم ، برای پشتوانه سازی ما با برگزاری جشنواره ها و مسابقات ملی استعداد ها را شناسایی کرده و جذب می کنیم.
   خسروی وفا با بیان اینکه هم اکنون ذخایر استعدادی والیبال نشسته در ایران به قدری کامل است که در صورت عدم افزایش آنها به طور حتم تا 4 سال آتی هم قهرمانی ما محرز است تصریح کرد: ما باز هم در پی جذب استعداد های بیشتر برای این رشته هستیم .
   او از استعداد یابی به عنوان گام نخست برای قهرمانی یاد کرد و گفت: در رشته های تیمی کار دشوارتر از رشته های انفرادی است. زیرا پس از کشف و جذب استعداد ها باید با آنها به طور مستمر تمرین شود و این گونه اقدامات باید برای گروهی از افراد به صورت همزمان صورت گیرد. ضمنا باید در میان همه اعضا وحدت و همدلی و هماهنگی ایجاد شود. این اتفاق خجسته برای والیبال نشسته رخ داد و ما به دنبال اجرای همین الگو برای بسکتبال با ویلچر هستیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,362,102
تعداد بازدید امروز : 11,570
تعداد بازدید دیروز : 17,813
آخرین به روزرسانی : 1398/03/03