امروز : چهارشنبه 01 خرداد 1398
   
  • 21 درصد از جمعیت کشور در ورزش های همگانی مشارکت دارند

   21 درصد از جمعیت کشور در ورزش های همگانی مشارکت دارند

   عبدالحمید احمدی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران شهرستان فیروزکوه در خصوص تمایل جمعیت کشور به ورزش های همگانی اظهار داشت: آمارهای متفاوتی در خصوص ورزش های همگانی در کشور مطرح بوده است ولی مرکز آمار، با در نظر گرفتن جمعیت بالای 18 سال، 44 درصد جمعیت کشور را در مشارکت ورزش های همگانی اعلام کرده است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از ایرنا ،سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی گفت: بایستی برای مشارکت ورزشی فرهنگ سازی صورت بگیرد؛ موضوع ورزش و تربیت بدنی باید در سنین پایه و کودکی مورد توجه قرار بگیرد. متاسفانه در برخی مقاطع زمانی در گذشته موضوع ورزش در مدارس از اولویت کنار گذاشته شد و توجه لازم در حوزه آموزش و پرورش لحاظ نشد و حجم متراکم فعالیت های آموزشی دیگر جایگزین شد.
   احمدی ادامه داد: اولویت دادن فقط به ورزش قهرمانی و فاصله گرفتن از ورزش همگانی و توجه خاص رسانه ها به رویدادهای قهرمانی و عدم هشدارهای لازم به مردم منجر به کاهش آمار مشارکت های ورزشی شده است؛ امید است بتوانیم این مسئله را با آگاهی بخشی و برنامه های ویژه جبران کنیم.
   سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در خصوص واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی بیان داشت: بخشی از اماکن مازاد هیئت های ورزشی طبق قانون به بخش خصوصی واگذار شده است تا از ظرفیت این بخش هم استفاده شود و الزامی جهت واگذاری تمام اماکن ورزشی وجود ندارد.
   وی افزود: مکانی که مورد نیاز هیئت های ورزشی است و اداره کل ورزش و جوانان استان ها توجیه واگذاری به بخش خصوصی را ندارند، قطعآ این اتفاق نخواهد افتاد.
   احمدی گفت: فیروزکوه یکی از شهرستان های برخوردار از شرایط مطلوب اقلیمی و جغرافیایی در استان تهران است؛ تلاش های خوبی هم طی سالهای گذشته برای توسعه ورزش و زیرساخت ها انجام شده است و در اولویت برنامه های اداره کل ورزش و جوانان استان تهران قرار دارد.
   وی افزود: قطعآ در جهت رفع نیازهای ورزش همگانی این شهرستان همکاری جدی تری خواهیم داشت؛ در بحث توسعه خانه های ورزش روستایی و حمایت از برنامه های ورزش همگانی مورد توجه قرار خواهد گرفت.
   این مقام مسئول تصریح کرد: در بحث کمپ های ورزشی تسهیلاتی فراهم خواهیم کرد تا بخش خصوصی را در جهت استفاده از فضا و شرایط شهرستان فیروزکوه تشویق کنیم.
   فیروزکوه با 40 هزار نفر جمعیت و 20 هیئت ورزشی فعال در شمال شرقی تهران واقع شده است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,313,250
تعداد بازدید امروز : 5,351
تعداد بازدید دیروز : 21,887
آخرین به روزرسانی : 1398/03/01