امروز : سه شنبه 06 فروردین 1398
   
  • دکتر سلطانی فر: روند موفقیت ورزش ایران و رضایتمندی مردم در جاکارتا هم استمرار خواهد داشت

   دکتر سلطانی فر: روند موفقیت ورزش ایران و رضایتمندی مردم در جاکارتا هم استمرار خواهد داشت

   وزیر ورزش و جوانان با اشاره به موفقیت های اخیر رشته های مختلف از جمله کشتی، فوتبال، شطرنج، وزنه برداری، والیبال و ووشو، تاکید کرد: روند موفقیت ورزش ایران و رضایتمندی مردم در جاکارتا هم استمرار خواهد داشت.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی فر گفت: از 14 ماه پیش ستاد عالی بازی های المپیک، پارالمپیک، آسیایی و پاراآسیایی با توجه به همکاری نزدیک و هماهنگی که بین وزارت ورزش و جوانان همچنین کمیته ملی المپیک و کمیته ملی پارالمپیک، تشکیل شد و طبیعی است که در مرحله اول چون بازی های آسیایی جاکارتا را پیش رو داشتیم بر روی این بازی ها متمرکز شویم و چگونگی حضور ورزشکاران ایرانی در بازی های آسیایی و پارا آسیایی را مورد بررسی قرار دهیم.

   وزیر ورزش و جوانان در ادامه با اشاره به برگزاری مستمر جلسات ستاد عالی بازی ها خاطر نشان ساخت: برنامه ریزی در برخی رشته ها به صورتی انجام شد تا اعزام آنها به بازی های آسیایی برای حضور قدرتمندانه در المپیک 2020 محقق شود . در این بین برای تعدادی از رشته ها برنامه ریزی سه ساله داریم تا شاکله اصلی آنها در صورتی که مشکلی پیش نیاید در المپیک پیش رو نیز شرکت کنند.

   دکتر سلطانی فر اهمیت حضور تیم ملی فوتبال امید ایران را هم مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: این تیم با هدف راهیابی به بازی های المپیک 2020 به بازی های آسیایی اعزام می شود و شرایط سنی بازیکنان نیز در راستای تحقق این هدف مدنظر قرار گرفته تا بعد از 44 سال به المپیک راه یابد.

   وزیر ورزش و جوانان گفت: آخرین باری که تیم ملی امید در بازی های المپیک حضور یافته است به المپیک 1976 مونترال باز می گردد که امیدوارم با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته بعد از 44 سال باز هم شاهد حضور ایران در رقابت های فوتبال بازی های المپیک باشیم.

   دکتر سلطانی فر با اشاره به اهداف مختلف کاروان اعزامی به بازی های آسیایی جاکارتا اظهار داشت: برخی رشته ها که در دوره های قبلی هم مدال آور و افتخار آفرین بودند در این دوره نیز شاهد حضور آنها هستیم و در برخی رشته ها سرمایه گذاری بلند مدت به منظور حضور در بازی های المپیک 2020 و 2024 داریم .

   وزیر ورزش و جوانان گفت: حدود یک سوم اعضای کاروان را بانوان ورزشکار تشکیل می دهند که تعداد آنها دو برابر دوره قبل است و بیانگر سطح کیفی این ورزشکاران است که توانسته اند شرایط حضوردر این رویداد را پیدا کنند و به رکوردهای خوبی دست یابند و امیدوارم شاهد درخشش آنها نیز باشیم.

   دکتر سلطانی فر ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی میزبان، مسابقات رشته های والیبال، بسکتبال، هندبال و فوتبال قبل از افتتاحیه بازی ها آغاز می شود و رشته سه گانه نیز آخرین رشته ای است که مسابقاتش برگزار می شود، بنابراین اعزام ها بر اساس برنامه ریزی از پیش تعیین شده انجام خواهد شد .

   وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه به اتفاق رییس کمیته ملی المپیک در سه ماه گذشته بازدیدهای میدانی از اردوهای تیم های ملی داشته است اظهار داشت: در این بازدیدها علاوه بر ارزیابی ها که در ستاد عالی بازی ها صورت می گرفت از نزدیک نیز در جریان کیفیت و کمیت اردوها قرار گرفتیم و از میزان آمادگی ورزشکاران مطلع شدیم .

   دکتر سلطانی فر از نتیایج موفقیت آمیز رشته های مختلف ورزشی به نیک یاد کرد و خاطرنشان ساخت: در طی این ماه های گذشته نتایج تاریخی و درخشش خیره کننده تیم ملی فوتبال، قهرمانی های آزادکاران و فرنگی کاران نوجوان ایران در جهان قهرمانی کشتی در رقابت های جوانان آسیا همچنین مقام قهرمانی وزنه برداری ایران در جوانان جهان ، افتخارآفرینی ووشو در جوانان قهرمانی جهان، همچنین افتخارآفرینی والیبال جوانان و شطرنج باعث خوشحالی و رضایتمندی مردم شد که امیدوارم در بازی های آسیایی نیز این روند موفقیت ها و رضایت مردم استمرار داشته باشد.

   وزیر ورزش و جوانان پیش بینی در بازی های آسیایی جاکارتا را سخت توصیف کرد و اظهار داشت: چین، کره جنوبی و ژاپن در بازی های آسیایی معمولا در رده بندی مدال ها در جایگاه اول تا سوم قرار گرفته اند و مقام های چهارم تا هشتم بین کشورهای صاحب نام قاره کهن از جمله ایران، قزاقستان، تایلند و هندوستان است و در این دوره اندونزی هم به واسطه اضافه کردن برخی رشته ها که خود در آنها مدعی است به تیم های مدعی اضافه می شود.

   دکتر سلطانی فر با اشاره به شعار کاروان ایران در بازیهای آسیایی با عنوان " یک ایران، یک صدا " گفت: با عنایت به عظمت و بزرگی ایران و با توجه به اینکه ملت ایران در پیروزی های مختلف ورزشی یکصدا، هم صدا و با یک سمت و سو از موفقیت ها حمایت و احساس غرور کردند و موفقیت های ورزشی نیز وحدت، انسجام و غرور ملی را فراهم کرده اند، امیدوارم کاروان ورزشی ایران در بازی های آسیایی بدرخشد و ان شاءالله اعضای کاروان ورزشی ایران با یک صدا برای عظمت، عزت و سربلندی ایران تلاش کنند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,082,833
تعداد بازدید امروز : 4,193
تعداد بازدید دیروز : 15,184
آخرین به روزرسانی : 1398/01/05