امروز : سه شنبه 06 فروردین 1398
   
  • طاهریان: زنان ما می توانند عهده دار سطوح سیاست گذاری ها در ورزش باشند /فریبا محمدیان: باید ورزش زنان به جامعه معرفی شود

   طاهریان: زنان ما می توانند عهده دار سطوح سیاست گذاری ها در ورزش باشند /فریبا محمدیان: باید ورزش زنان به جامعه معرفی شود

   در نشست نواب رییس بانوان فدراسیون­های ورزشی برنامه ­ریزی، سیاست­گذاری حضور موثر در تصمیم­ سازی ­های فدراسیون­ های ورزشی مورد تأکید قرار گرفت.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان در نشست ماهانه نواب رییس بانوان فدراسیون­های ورزشی، طاهره طاهریان نایب رییس اول کمیته ملی المپیک با تأکید بر حضورموثر بانوان در برنامه­ریزی­ ها و سیاستگذاری ­ها تأکید کرد که توسعه پایدار ورزش زنان منوط به فعالیت­ های بیشتر آن­ها با ترسیم چشم انداز دراین حوزه است.
   وی در ادامه این نکته را مورد توجه قرار داد که بانوان ما در حوزه ورزش به لحاظ دانشی فنی، علوم دانشگاهی و تخصصی در عالی ­ترین سطح قرار دارند و هر یک می­ توانند مسئولیت یک یا چند فدراسیون و حتی حوزه­ های سیاست­گذاری و مدیریتی را عهده ­دار باشند و این نکته باید درعمل به اثبات برسد.
   طاهریان با اشاره به نقش مهم نواب رییس فدراسیون ­های ورزشی پیشنهاد کرد که نایب رییسان بانوی فدراسیون­ های ورزشی برای حفظ و ارتقا جایگاه زنان در ورزش قهرمانی و توسعه همگانی و زیر ساخت­های ورزش بانوان برنامه ­هایی با زمان­ بندی مشخص ارائه کنند.
   او همچنین در این جلسه بحث آموزش و تعامل بیشتر نسل ­ها را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید شرایطی ایجاد شود که ورزشکاران بتوانند با مربیان، سرپرستان و مسئولان از نزدیک گفتمان داشته باشند.
   در ادامه این جلسه فریده شجاعی، مهین فرهادی­زاد، گرجی، منظمی و نایب رییس فدراسیون دوچرخهسواری سئوالات خود را بیان کردند که فریبا محمدیان، معاون توسعه ورزش بانوان در این خصوص نکاتی را مطرح کرد.
   محمدیان دراین نشست در خصوص انتخاب سرپرست برای تیم ­های بانوان به طور جداگانه توضیح داد که مسأله انتصاب­ ها از جمله انتخاب سرپرست در عرصه­ های بین­المللی ورزشی برمبنای بولتنی که توسط کمیته بین­ المللی المپیک برای بازی­ هایی مثل المپیک ­ها و آسیایی­ ها تدوین شده و دراختیار کمیته ملی المپیک قرار می­ گیرد به این ترتیب افراد انتخاب می­ شوند ضمن اینکه باید بگویم این پست­ها براساس ظرفیت­ها تعیین شده است.
   فریبا محمدیان در بخش دیگری از سخنانش درخصوص ویژگی­ های انتخاب سرپرست برای تیم­ها اظهارداشت گاهی شاهد این هستیم که از افراد بسیار جوان برای این بخش بهره می ­گیریم و این مسأله به خاطر دیدگاه جوان­گرایی و فرصت دادن برای کسب تجربه در عرصه ­های مدیریتی حوزه ورزش است.
   او توضیح داد: همانطور که می­ دانید بحث سرپرستی تیم­ ها کار بسیار حساسی است و هرجا شما به عنوان نایب رییس احساس کردید که انتخاب یک فرد ممکن است مشکلاتی را برای تیم ­ها ایجاد کند حتمأ دلایلتان را برای رییس فدراسیون بیان کنید تا ان شاءالله تیم­ هایی بدون نقص و کاملأ حرفه­ ای به رویدادهای برون­ مرزی اعزام کنیم.
   معاون وزیر ورزش و جوانان در خصوص پیشنهاد خانم گرجی مبنی برحضور نواب رییس در شورای برون ­مرزی گفت: در این جلسات من به عنوان معاون ورزش بانوان؛ خانم فرامرزیان به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع و خانم رسولی، مدیرکل امور بین­ الملل حضور دارند و تمام قد از اعزام و حضور زنان در عرصه ­های بین­ المللی دفاع می کنند.
   او همچین تأکید کرد که نواب رییس فدراسیون­های ورزشی در برنامه ­هایی که قرار است در مجامع عمومی مصوب شود حضوری موثر داشته باشند و نظرات خود را صراحتأ اعلام کنند تا در تقویم ­ها جایگاه ویژه ­تری برای برنامه­ های بانوان دیده شود.
   فریبا محمدیان در رابطه با گفت و گوی بین نسل­ها نیز گفت: قطعا این امر باید صورت بگیرد چرا که شکاف بین ورزشکاران جوان و نوجوان با مربیان و مسوولان خود بسیار شده و این موضوع باید به طور کاملا علمی پیگیری شود.
   او تأکید کرد که نواب رییس بانوان در هفته دولت در هر بخشی دستاوردها و اقدامات خود را به سمع و نظر مردم می ­رسانند در این راستا قدرتمندتر ورود پیدا کنند و تمام اقداماتی که در این حوزه صورت می­ گیرد را با استفاده از ظرفیت ­های فضای مجازی و رسانه ­ها منعکس کنند. چرا که ورزش بانوان باید به آحاد مردم معرفی شود.
   معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان به نواب رییس بانوان فدراسیون­های ورزشی پیشنهاد داد که در هر رویداد ورزشی که امکان مشارکت خانواده ­ها وجود دارد بستر مناسب آماده شود تا خانواده ها بتوانند با حضور در ورزشگاه ­ها، ورزش را از نزدیک دنبال کنند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,081,914
تعداد بازدید امروز : 3,274
تعداد بازدید دیروز : 15,184
آخرین به روزرسانی : 1398/01/05