امروز : سه شنبه 06 فروردین 1398
   
  • پیمان فخری: 283 ملی پوش اعزامی به جاکارتا از امکانات مرکز سنجش آکادمی ملی المپیک بهره مند شدند

   پیمان فخری: 283 ملی پوش اعزامی به جاکارتا از امکانات مرکز سنجش آکادمی ملی المپیک بهره مند شدند

   مدیر مرکز سنجش و توسعه قابلیت های جسمانی آکادمی ملی المپیک با اشاره تجهیز این مرکز از استقبال ورزشکاران برای حضور درآن خبر داد وگفت : از زمان تشکیل تیمهای ملی برای حضور در بازی های اسیایی جاکارتا، 220 ورزشکار مرد و 63 ورزشکار زن از امکانات و خدمات این مرکز استفاده کرده اند .

   پیمان فخری در گفت وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان بااشاره به تجهیز امکانات این بخش، از اسنقبال ملی پوشان به ویژه کاروان اعزامی به بازی های اسیایی از دانش فنی کارشناسان و امکانات این مرکز خبر داد .
   سرمربی تیم ملی شمشیر بازی اظهار داشت : از9 ماه گذشته اقدامات اساسی در جهت تجیز اکادمی ملی المپیک صورت گرفته که همین مساله باعث شده که ورزشکاران و ملی پوشان ورزش کشورمان از این مکان استقبال کنند .
   وی در ادامه توضیح داد که پیش از این بسیاری از رشته های ورزشی امکان استقاده از تجهیزات این مکان را نداشتند اما خوشبختانه در حال حاضر شرایطی ایجاد شده که تمامی ورزشکاران می توانند علاوه براستفاده ازاکادمی ملی المپیک از نقطه نظرات کارشناسان این مجموعه نیز بهره مند شوند .
   قهرمان شمشیر بازی کشورمان این موضوع را مورد توجه داد که بسیاری از تیم های مدال اور برای نخستین بار ازاین فضا استفاه کرده اند. و ما هرروز شاهد حضور رشته های مختلف ورزشی برای تمرین دراین مرکز هستیم .
   او گفت : ما برای اینکه تیم های ورزشی از خدمات آکادمی بهره برداری مناسب داشته باشند با برخی از روسای فدراسیونها گقت وگو کردیم به عنوان مثال اززمان تاسیس این مرکز، کشتی از ا مورد به ثبت رسیده است ین فضا استفاده نکرده بود که با گفت وگویی که با رسول خادم و دبیر شان داشتم، تیم ملی کشتی بخشی از تمریناتشان را در این مکان سپری کردند.
   عضواسبق تیم ملی شمشیر بازی، همچنین گفت : اکادمی ملی المپیک و سالن سنجش متعلق به ورزشکاران ، قهرمانان وملی پوشان کشورمان است درواقع ما بخش خدمات دهی تخصصی به آنها هستیم بنابراین تلاش کردیم شرایط را به گونه ای تسهیل کنیم که تمامی رشته ها بتوانند ازاین تجهیزات استفاده کنند .
   اواضافه کرد: عملکرد و میزان آمادگی رشته هایی مثل اسکواش، بدمینتون، تنیس روی میز، جوجیتشو ، بوکس و.. توسط کارشناسان تست می شود ودرپایان تمامی نتایج دراختیار مربیان قرار داده می شود.
   پیمان فخری با بیان اینکه هر نوع خدمات دهی به تیم های ورزشی در این مرکز می تواند برروی نتایج تیم های ملی در میادین ورزشی اثر گذار باشد، گفت : بنابراین همه ما تلاش می کنیم با ارتقاء دانش فنی وکارشناسان این مجموعه در مدال اوری ها اثر گذار باشیم .
   او با اعلام این مطلب که به روز کردن تجهیزات و امکانات این مجموعه از برنامه ها و سیاستهای این آکادمی است، افزود : متاسفانه چندسالی توسعه این مجموعه به لحاظ زیر وساخت و تجهیزات مورد غفلت واقع شده بود که لازم می دانم از تلاش های کیومرث هاشمی دراین خصوص یاد کنم در زمان حضور ایشان در کمیته ملی المپیک تجهیزاتی خریداری شد.
   مدیر مرکز سنجش و توسعه قابلیتهای جسمانی آکادمی ملی المپیک ادامه داد : پس از وی نیز ، دکتر صالحی امیری در این خصوص تاکید دارند که این فضا برای توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای کشور تجهیز شود و خوشبختانه این امر به خوبی صورت گرفت .
   او اظهار داشت : همه ما در راستای موفقیت ورزشکاران مان در میادین ورزشی تلاش میکنیم و امیدواریم بتوانیم در مسیر توسعه ورزش سهم داشته باشیم .
   مدیر مرکز سنجش و توسعه قابلیتهای جسمانی آکادمی ملی المپیک با اشاره تجهیز این مرکز از استقبال ورزشکاران برای حضور درآن خبر داد وگفت : اززمان تسکیل تیمهای ملی برای حضور در بازی های اسیایی جاکارتا، 220 ورزشکار مرد و 63 ورزشکار زن از این مرکز استفاده کرده اند .
   او در بخش دیگری از سخنانش گزارشی از وضعیت حضور ورزشکاران در این مرکز ارئه کرد و اظهارداشت :در 5 ماه نخست سال 97 در بخش آقایان 1038 تمرین و د ر بخش بانوان در همین مدت 518 مورد تمرین ورزشی صورت گرفته است .
   پیمان فخری اضافه کرد : این آمار در مدت مشابه و در سال گذشته به ترتیب 781 و 399 مورد به ثبت رسیده است .
   عضو اسبق تیم ملی شمشیر بازی گفت:مقدار کل تمرینات آقایان در ماه های اردیبهشت ، خرداد و تیر امسال در مجموع 3779 مورد و در بخش بانوان 2012 مورد انجام شده است .این در حالی است که در سه ماهه یاد شده سال گذشته هم در بخش آقایان 4860 و در بخش بانوان 1359 مورد گزارش شده است .
   او گفت : در بخش سنجش نیز در مجموع ماه های فروردین ، اردیبهشت ، خرداد و تیر سال 97 527 مورد تست انجام شده است و این رقم در همین ما ه ها در سال گذشته 396 مورد بوده است .
   وی در پایان اظهار امیدواری کرد شرایطی مهیا شود تا همه ورزشکاران بتوانند از این امکانات در جه افتخارافرینی برای کشور استفاده کنند .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,081,911
تعداد بازدید امروز : 3,271
تعداد بازدید دیروز : 15,184
آخرین به روزرسانی : 1398/01/05