امروز : جمعه 29 شهریور 1398
   
  • در مراسم بدرقه ی کاروان ورزشی ایران به بازی های آسیایی

   صالحی امیری: شاد کردن دل مردم پیروزی است

   صالحی امیری: شاد کردن دل مردم پیروزی است

   رییس کمیته ملی المپیک گفت: پیروزی از آن انسانهایی است که تمام توان خود را برای شاد کردن دل مردم صرف می کنند و ورزشکاران ما با تمام وجود ،توان خود را صرف این موضوع کرده اند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر رضا صالحی امیری که در مراسم بدرقه ی کاروان ورزشی ایران در جاکارتا سخن می گفت ،اظهار داشت :این سالن امروز نماد یک ایران ،یک صدا و یک پرچم است ،در روزهایی که دشمنان عمود این ملت را تهدید می کنند ورزش کانون فرصتهاست و ورزشکاران کشورمان به عنوان نماد صلح و همزیستی در جهان در بازی های اسیایی حضور خواهند یافت.

   وی در ادامه با اشاره به مشکلاتی که دشمنان کشورمان در ماه‌های اخیر به وجود آورده اند،گفت :بر این باور هستم که ما در برابر دشمنان پیروز شده ایم ،چرا که پیروزی فقط کسب مدال نیست ،بلکه پیروزی از آن انسانهایی است که همه توان خود را در خدمت مردم و کشورشان قرار می دهند.

   رییس کمیته ملی المپیک در جمع حاضران در سالن ادامه داد: ما شهادت می دهیم که جوانان حاضر در این سالن نماد غیرت برای کسب افتخار و پیروزی هستند.انهایی که مدال بیاورندتجلیل می شوند و انها که نه،مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

   وی در بخش دیگری از سخنانش توضیح داد که نگرش وزارت وکمیته ملی المپیک با ورزشکاران صرفا مدال اوری نیست .
   صالحی امیر افزود:به اعتقاد ما ورزشکاران سرمایه های این کشور هستند واین تلاش انهاست که در ذهن ملت باقی خواهند ماند .

   او در این میان تلاش تیم ملی فوتبال ایران در بازی های جام جهانی فوتبال را مورد توجه قرار داد و افزود: انچه که در روسیه اتفاق افتاد نشان داد که پیروزی از آن انسانهایی است که تمام توان خود را برای شاد کردن دل مردم صرف می کنند و ورزشکاران ما با تمام وجود ،توان خود را صرف این موضوع کرده اند

   رییس کمیته ملی المپیک از قدرت نرم به عنوان یکی از اثر گذارترین قدرت‌ها در جهان امروز سخن گفت و توضیح داد که نسل جوان ورزشکار و قهرمانان ملی ما امروز با زبان ورزش با دنیا سخن خواهندگفت و این خود پیروزی است.

   او در ادامه سخنانش به نقش ارامش و پرهیز از حواشی برای موفقیت ورزشکاران اشاره کرد و در این راستا تعامل و همدلی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان را در این خصوص بسیار مهم دانست.
   رییس کمیته ملی المپیک ادامه داد:امروز خانواده بزرگ ورزش بیش از هر زمانی به ثبات نیاز دارد و این ماهستیم که باید وحدت و انسجام را به اردوگاه‌های ورزشی هدیه کنبم چرا که مناقشه جز زیان و خسارت نتیجه ای در پی نخواهد داشت.

   او افزود :در طول این ماهها،دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان به عنوان محور ورزش و ما در کمیته ملی المپیک تلاش کردیم در کنار یکدیگر با همدلی و نمایش وحدت و انسجام ،ثبات را برای کاروان جاکارتا به ارمغان بیاوریم.

   صالخی امیری ادامه داد:ما در اخرین نشست ستاد عالی بازی های اسیایی جاکارتا یک ایران یک صدا را انتخاب کردیم ،این شعار از شور ،فهم عمیق یک ملت گرفته شده است فهمی از انسجام و همگرایی در میان تنوع سلایق ،گویش ها و فرهنگ هاست.

   رییس کمیته ملی المپیک افزود:شما با هر نتیجه ای برای مردم سرافراز ایران پیروز هستید،ما ،ورزشکاران را تنها برای حضور در رویدادهای ورزشی و کسب مدال تعریف نکرده ایم ،شما سرمایه های ایران هستید و از شما میخواهیم در این شرایط سخت دل مردم را شاد کنید.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,116,176
تعداد بازدید امروز : 7,391
تعداد بازدید دیروز : 17,341
آخرین به روزرسانی : 1398/06/29