امروز : جمعه 02 فروردین 1398
   
  • هادی ساعی : زمان مناسبی برای جوانگرایی است/قهرمانی همان دقایقی است که برروی سکو ایستاده ایم برای تداوم آن باید سالها تلاش کرد

   هادی ساعی : زمان مناسبی برای جوانگرایی است/قهرمانی همان دقایقی است که برروی سکو ایستاده ایم برای تداوم آن باید سالها تلاش کرد

   مرد طلایی المپیک و دارنده 8 مدال طلای جهانی گفت : برای موفقیت در رویدادهای ورزشی از جمله المپیک و بازی های آسیایی همه باید یک صدا و همدل بشوند چرا که اتحاد و همدلی باعث اتفاقات بسیار خوب می شود.

   هادی ساعی در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: کاروان اعزامی بسیار جوان، پر نشاط و باانگیزه است ،امیدوارم این نشاط و انگیزه تا زمان برگزاری رقابتها حفظ شود وهمه کاروان به سلامت و با دستان پرو با کسب خوش رنگ ترین مدالها به کشور بازگردند .
   او با اشاره به جوانگرایی در تیم های ورزشی افزود : تیم ها تقریبا جوان هستند ، خوشحالم که سن ورزشکاران و قهرمانان مان پایین آمده و مطمین هستم بچه ها با این سن و تجربه ای که در میادین مختلف کسب کرده اند با تکیه بر نیروی جوانی شان دربازی های اسیایی به نتایج خوبی دست پیدا کنند.
   قهرمان المپیک تکواندو ادامه داد :من فکر می کنم این برهه زمانی ، برای جوانگرایی بسیار مناسب است، چرا که تا بازی های المپیک کمتر از دوسال دیگر باقی مانده است و بچه ها می بایست دراین رویداد بزرگ، کسب تجربه کنند تا در المپیک بدرخشند .
   او در بخش دیگری از سخنانش ایجاد بستر مناسب برای ارتباط ورزشکاران سایر رشته ها را در رشد بچه ها بسیار مهم دانست و گفت : متاسفانه در این سالها ورزشکاران اعزامی به رویدادهای بزرگ ، کمتر دور هم جمع می شوند. یک زمان امکانات بسیار کم بود اکثر رشته در خوابگاه شماره یک وشماره دو نصرت در مجموعه ورزشی انقلاب در کنار هم تمرین و زندگی می کردند و بیشتر ورزشکاران یکدیگر را می دیدندو با هم دوست بودند.
   دارنده 8 مدال جهانی اضافه کرد : در حال حاضر هر فدراسیون و هر رشته ورزشی خوابگاه و امکانات خود را دارد و همین باعث شده که ورزشکاران ازهم دور شوند ، کمتر یکدیگر را بینند، به هرحال بودن در کنار هم باعث اشنایی ورزشکاران با نقط قوت و ضعف یکدیگر می شود ومی تواند باعث انگیزه و بالطبع رشد افراد شود.
   او توضیح داد: مادر گذشته ، در اردو با بچه های کشتی، قایقرانی، جودو ،دوچرخه سواری ، کاراته و...یک جا زندگی می کردیم ، مثلا در بازی های اسیایی اگر بچه های کشتی مسابقه داشتند ما در سالن حضور پیدا می کردیم و کشتی گیرمان را تشویق می کردیم انها هم همینطور، همین مساله در روحیه بچه ها بسیار تاثیر می گذاشت .
   عضو اسبق تیم ملی تکواندو پیشنهاد بهره گیری از پیشکسوتان و قهرمانان بزرگ در کنار تیمهای ورزشی را بسیار اثر گذار دانست و گفت : متاسفانه بسیاری از جوان ورزشکار ما، قهرمانان گذشته شان را نمی شناسند و این اصلا خوب نیست .
   وی تاکید کرد که برای موفقیت در باز های اسیایی و المپیک، همه باید یک صدا و همدل بشوند چرا که اتحاد و همدلی باعث اتفاقات بسیار خوب می شود ، در تکواندو امکانات کمی داشتیم اما دررویدادهای ورزشی این رشته ، شاهد اتفاقات خوبی برای بچه ها بودیم چون بچه ها با هم همدل بودند، امیدوارم این همدلی در کل کاروان کشوراعزامی به به جاکارتا ایجاد شود و بچه ها بتوانند به نتایج خوبی دست پیدا کنید .
   هادی ساعی در بخش دیگری از سخنانش گفت : من همیشه گفته ام ،عنوان قهرمانی جهان والمپیک همان 5 دقیقه ای است که برروی سکو می ایستم ، این واقعیت است اگر یک ورزشکار یا قهرمان اینگونه بیندیشد نمی تواند قهرمانی ایش را تکرار کند .
   وی اضافه کرد : هیچ وقت فکر نکرده ام که در کارنامه ورزشی ام هشت مدال طلای جهان به ثبت رسیده است،بلکه فکر می کنم قهرمانی من همان 5 دقیقه ای است که روی سکو ایستاده ام ، پس از آن به این فکر کرده ام که چگونه می توانم دوباره این عنوان را تکرار کنم.به اعتقاد من چنین نگرشی باعث می شود که قهرمانی ها تداوم پیداکند.
   او در پایان سخنانش بهترین ها را برای کاروان ورزش کشور ارزو کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,025,096
تعداد بازدید امروز : 16,166
تعداد بازدید دیروز : 13,197
آخرین به روزرسانی : 1398/01/02