امروز : سه شنبه 06 فروردین 1398
   
  • پس از دیدار با دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان

   ​علی پروین: دکتر سلطانی فر کاملا عدالت را بین استقلال و پرسپولیس رعایت کرده است / فحاشی بعضی تماشاگرها ورود زنان و خانواده ها را به ورزشگاه غیر ممکن می کند

   ​علی پروین: دکتر سلطانی فر کاملا عدالت را بین استقلال و پرسپولیس رعایت کرده است / فحاشی بعضی تماشاگرها ورود زنان و خانواده ها را به ورزشگاه غیر ممکن می کند

   پیشکسوت باشگاه پرسپولیس با بیان این نکته که قدرت استقلال و پرسپولیس به معنای قدرت تیم ملی است تاکید کرد: ساماندهی مالی این دو باشگاه کار بسیار سختی بود که با درایت انجام شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان علی پروین اسطوره باشگاه پرسپولیس عصر امروز ساعتی را در وزارت ورزش و جوانان مهمان دکتر مسعود سلطانی فر بود.
   علی پروین پس از این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از نشست با دکتر سلطانی فر، به پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت: محور اکثر صحبت های ما تیم های استقلال و پرسپولیس بود. قبل از اینکه من خیلی موارد را بگویم خود آقای سلطانی فر پیشدستی می کرد و به درستی اشاره کردند که هروقت استقلال و پرسپولیس قوی باشند تیم ملی قوی خواهد بود و نظر من هم همیشه همین بوده است. گویا یکی حرف دل من را قبلا به وزیر زده بود.
   سرمربی سابق تیم ملی و پرسپولیس ادامه داد: درآمدزایی که اخیرا برای این دو تیم انجام شده است واقعا شاهکار است. بازیکنان امروز بسیار گران هستند و همه می دانیم هزینه های این دو باشگاه چقدر سنگین است. به وزیر گفتم ما پنجاه سال در پرسپولیس بودیم و اصلا پولی در کار نبود ولی الان هم بازیکنان و مربیان خوب هستند و هم خوب توسط شما مدیریت می شوند و به آنها رسیدگی می شود. جوری مدیریت شده که تقریبا تمام بدهی های این دو باشگاه صاف شده و مبلغ بسیار ناچیزی باقی مانده است.
   پروین افزود: درست است که من پرسپولیسی هستم اما به خاطر منافع ملی تیم دومم استقلال است. الان هم خدا را شکر استقلال بازیکنان خوبی گرفته و تقویت شده است. اصلا اعتقاد ندارم که وزیر ورزش مملکت طرف یکی از این دو تیم است و ایشان کاملا عدالت را بین استقلال و پرسپولیس رعایت کرده است. دکتر سلطانی فر متعلق به تمام ورزش مملکت است و از زمانی هم که آمده است ورزش ما رشد بسیاری داشته است.
   وی در ادامه با تاکید به نگاه یکسان وزیر ورزش و جوانان به همه تیم ها گفت: این که بعضی یاران استقلال پیشنهاد خوب داشته اند و رفته اند بیشتر به مدیریت باشگاه بر می گردد و وزیر دخالتی در آن ندارد. استقلالی ها حق دارند نگران تیم خود باشند و دوست دارند همیشه تیمشان قوی باشد. امیدواریم استقلال و پرسپولیس هم در آسیا نتیجه بگیرند و هم در لیگ امسال شک ندارم یکی از این دو تیم قهرمان می شود.
   اسطوره باشگاه پرسپولیس همچنین ساماندهی مالی و تامین منابع دو باشگاه را بسیار عالی توصیف کرد و گفت: وزارت ورزش و جوانان و دکتر سلطانی فر در این زمینه بی نظیر کار کردند. فکر می کنم بیش از صد میلیارد تومان فقط بدهی مالیاتی دو تیم بوده است که سر و سامان دادن به آن کار راحتی نبود ولی با نشست ها و جلسات مختلف به سرانجام رسید وفکر می کنم مشکلات عمده این دو تیم حل و فصل شده است.
   پروین همچین عملکرد مربیان خارجی دو تیم را بسیار خوب دانست و افزود: من همیشه اعتقاد داشتم مربی درجه یک باید به این مملکت بیاید که الان کیروش در تیم ملی، برانکو در پرسپولیس و شفر در استقلال سه تا از بهترین ها هستند. آنها مربیانی هستند که می توانند به مربیان ما هم چیزی یاد بدهند. همیشه با مربی درجه دو و سه خارجی مخالف بودم و الان هم هستم.
   پیشکسوت فوتبال ایران در پایان در خصوص توهین برخی هوادارن در ورزشگاه ها گفت: اتفاقا در صحبتی که با دکتر سلطانی فر داشتیم مطرح شد که اگر ما می گوییم باید خانواده ها برای تماشای فوتبال به ورزشگاه ها بیایند پیش نیازش این است که فضای ورزشگاه ها سالم باشد. اگر قرار باشد هواداران فحاشی کنند این موضوع به هیچ عنوان عملی نمی شود و غیر ممکن است. من فکر می کنم هواداران این دو تیم شعور بالایی دارند و دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نخواهیم بود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,081,924
تعداد بازدید امروز : 3,284
تعداد بازدید دیروز : 15,184
آخرین به روزرسانی : 1398/01/05