امروز : چهارشنبه 01 خرداد 1398
   
  • پس از نشست مشترک با وزیر ورزش و جوانان

   رییس هیات تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس: دکتر سلطانی فر همکاری خوبی دارد و بر شفاف سازی فعالیت های دو باشگاه تاکید می کند / نتیجه هیات هرچه باشد به اطلاع عموم مردم خواهد رسید / هدف ما کمک به روند رو به رشد باشگاه های استقلال و پرسپولیس است

   رییس هیات تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس: دکتر سلطانی فر همکاری خوبی دارد و بر شفاف سازی فعالیت های دو باشگاه تاکید می کند / نتیجه هیات هرچه باشد به اطلاع عموم مردم خواهد رسید / هدف ما کمک به روند رو به رشد باشگاه های استقلال و پرسپولیس است

   رییس هیات تحقیق و تفحص از شرکت های فرهنگی ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان در اولین نشست مشترک این هیات با دکتر سلطانی فر تاکید کرد: وزارت ورزش و جوانان از ابتدای فعالیت این هیات استقبال بسیار خوبی از موضوع شفاف سازی فعالیت های دو باشگاه کرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان رییس هیات تحقیق و تفحص از شرکت های فرهنگی - ورزشی استقلال و پرسپولیس گفت: کلیات خوبی را امروز بررسی کردیم و الحمدلله وزیر ورزش و جوانان همکاری بسیار خوبی با ما داشتند.
   سید صادق طباطبایی نژاد ادامه داد: در مدت شش ماهی که از سوی مجلس شورای اسلامی برای این موضوع مقرر شده تحقیق و تفحص لازم انجام خواهد گرفت و نظر همه اعضای هیات تحقیق و تفحص و مجلس بر این است که شفاف سازی خوبی در خصوص فعالیت های استقلال و پرسپولیس در ده سال گذشته داشته باشیم تا نقاط ضعف شناسایی و مرتفع و نقاط قوت تقویت شود تا در مجموعه روند اداره این دو باشگاه شاهد روند رو به بهبودی باشیم.
   نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی نیت اصلی این هیات را کمک به اهداف پیش روی دو باشگاه پرطرفدار ایران دانست و افزود: هدف ما کمک به روند رو به رشد باشگاههای استقلال و پرسپولیس است و وزارت ورزش و جوانان طبق وظیفه ای که دارد تا کنون همکاری لازم را در این خصوص داشته و دکتر سلطانی فربه عنوان مافوق این وزارتخانه از ابتدای فعالیت هیات تحقیق و تفحص استقبال بسیار خوبی از این قضیه کردند.
   وی افزود: در اولین جلسه ای که بعد از تشکیل رسمی هبات تحقیق و تفحص برگزار شد امروز خدمت وزیر ورزش رسیدیم و قول مساعد دادند تمام آنچه را که برای تحقیق و تفخص در خصوص این دو باشگاه نیاز است در اختیار هیات قرار دهند.
   طباطبایی نژاد در خصوص محورهای اصلی مطرح شده در نشست مشترک امروز گفت: محورهای اصلی مطرح شده در واقع همان محورهایی است که در طرح تحقیق و تفحص رای آورده است. منابع درآمدی دو باشگاه، مصارفشان، نظام مدیریتی آنها، جریمه های دو باشگاه و علت آنها محورهای اصلی تحقیق ما هستند که هرکدام زیرمجموعه های زیادی دارد و باید گزارش آن با ریز موضوعات توسط هیات تقدیم مجلس شورای اسلامی شود.
   وی زمان تحقیق و تفحص در این خصوص را طبق آیین نامه مجلس شش ماه بعد از اعطای حکم توسط به اعضای هیات عنوان کرد و ادامه داد: از بیست و دوم تیر ماه رسما حکم را از رییس مجلس دریافت کردیم و از این تاریخ شش ماه برای ارائه گزارش نهایی فرصت داریم ولی طبق آیین نامه اگر نیاز شد می توانیم شش ماه هم این زمان را تمدید کنیم.
   طباطبایی نژاد در خصوص اعلام عمومی نتیجه این تفحص گفت: الزام هیات تحقیق این است که تحقیق و تفحص را به صورت شفاف و واقعی استخراج و تقدیم مجلس کند. نتیجه کار چه موارد قضایی چه موارد توبیخی و تشویقی و چه سایر موارد هر چه باشد در صورت لزوم از سوی مجلس اعلام می شود. آنچه مهم است این است که هیات مورد اعتماد مجلس است و گزارش خود را شفاف ارائه می کند.
   نماینده مردم اردستان در خصوص سایر واحدهای درگیر در این تحقیق و تفحص گفت: حوزه این تحقیق و تفحص منحصر به وزارت ورزش و جوانان نیست تمام آحاد ملت اگر سوالی دارند می توانند آن را از هیات مطرح کنند. طبیعی است که تمرکز کار روی این دو باشگاه است و اینجا استقرار پیدا می کنند ولی حوزه سوالات هم گسترده تر از پنج موردی است که مطرح شد. از همه مردم دغوت می کنیم اگر اطلاعاتی دارند که به هیات کمک می کند در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم وظیفه خود را کامل انجام دهیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,314,507
تعداد بازدید امروز : 6,608
تعداد بازدید دیروز : 21,887
آخرین به روزرسانی : 1398/03/01