امروز : جمعه 28 تیر 1398
   
  • سردار کمالی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان مطرح کرد؛

   با مصوبات جدید خدمت مقدس سربازی هفت ملی پوش فوتبال مشکلی برای همراهی تیم ملی نخواهند داشت/اجرای مقررات جدید دو ساله و آزمایشی است

    با مصوبات جدید خدمت مقدس سربازی هفت ملی پوش فوتبال مشکلی برای همراهی تیم ملی نخواهند داشت/اجرای مقررات جدید دو ساله و آزمایشی است

   سردار سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح معتقد است ورزشکاران و قهرمانان در قالب مصوبات جدید که معادل معافیت تحصیلی برای آنها در نظر گرفته شده است ، می توانند بدون مشکل دوران قهرمانی خود را سپری کنند و سپس به خدمت مقدس سربازی اعزام شوند.
   وی تاکید کرد: هفت ملی پوش فوتبال ایران هم در قالب مصوبات جدید که همگی زیر سی سال هستند می توانند بدون مشکل تیم ملی فوتبال ایران را همراهی کنند.


   سردار کمالی مقدم در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان اهمیت توجه به نوجوانان و جوانان ورزشکار که در ابعاد قهرمانی و حرفه ای ورزش می کنند را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: تعدادی از باشگاه‌های ورزشی معتقدند که در راستای برنامه ریزی های خود روی نوجوانان سرمایه گذاری کرده اما نمی توانند در دوران اوج از توانمندی آن‌ها بهره ببرند بر همین اساس به منظور ایجاد تسهیلات مناسب برای این افراد و کمک به رشد و توسعه استعداد‌ها در بخش ورزشی کشور موضوع با تعامل و همکاری مبادی ذیربط بررسی و تصمیم گیری شد که خدمت وظیفه عمومی ورزشکاران حرفه‌ای و قهرمانی معادل معافیت تحصیلی برای آنها در نظر گرفته شود بطوریکه در رشته‌های ورزشی فوتبال، والیبال و بسکتبال در سطح تیم ملی حداکثر تا ۳۰ سال تمام و لیگ برتر حداکثر تا ۲۸ سال تمام به تعویق انداخته شود و سپس برای انجام خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.
   سردار کمالی زمان اجرای این مقررات را به صورت آزمایشی و ۲ ساله عنوان کرد و اظهار داشت: در این مدت از سوی ستاد کل نیرو‌های مسلح ارزیابی و در صورت مثبت بودن، در مورد استمرار و تسری آن به سایر رشته‌های ورزشی نیز تصمیم گیری خواهد شد.
   سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح تصریح کرد: هفت ملی پوش فوتبال ایران نیز با توجه به اینکه زیر سی سال سن دارند در قالب تصمیمات جددید مشکلی برای همراهی تیم ملی فوتبال ایران نخواهند داشت و تیم ملی می تواند همچنان از توانمندی آنها بهره ببرد .
   وی همچنین تاکید کرد : مشکل خروج از کشور قهرمانان که پیش از این با فرآیند طولانی همراه بود نیز حل شده است و قهرمانان نیز مشکلی از این بابت ندارند.

   سردار کمالی معافیت دائم قهرمانان و افتخارآفرینان ورزش کشور را فقط منوط به تطابق با قانون سرباز قهرمان دانست و اظهار داشت: معافیت ورزشکاران و قهرمانان از خدمت مقدس سربازی فقط مشمول افرادی می شود که بتوانند با توجه به عناوینی که بدست آورده اند مشمول معافیت شوند بطوریکه نفرات اول تا سوم قهرمانان بازی‌های المپیک، قهرمانان اول و دوم مسابقات قهرمانی جهان و نفرات اول بازی‌های آسیایی در رشته‌های ورزشی تحت پوشش کمیته بین المللی المپیک همچنین مقام آوران اول تا سوم مسابقات جام جهانی فوتبال ،بسکتبال و والیبال می توانند از این معافیت بهره مند شوند.

   سردار کمالی در پاسخ به موضوع مهرداد پولادی گفت: این مصوبات شامل قهرمانان می شود اما در خصوص مهرداد پولادی ابتدا باید به جرم او رسیدگی شود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,688,331
تعداد بازدید امروز : 18,453
تعداد بازدید دیروز : 18,739
آخرین به روزرسانی : 1398/04/28