امروز : پنجشنبه 02 خرداد 1398
   
  • نشست خبری رییس فدراسیون جانبازان ومعلولان درمحل فدراسیون

   صمیمی:به دنبال جایگاه سومی در جاکارتا هستیم /به لحاظ بودجه مشکل خاصی نداریم

   صمیمی:به دنبال جایگاه سومی در جاکارتا هستیم /به لحاظ بودجه مشکل خاصی نداریم

   رییس فدراسیون جانبازان و معلولان در نشست خبری که امروز سه‌شنبه در محل این فدراسیون برگزار شد، با اعلام این مطلب که تا زمان اعزام تیم‌ها به بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا تمام کمبودها و مشکلات ورزشکاران اعزامی را مرتفع خواهیم کرد، گفت: تلاشمان بر این است تا کاروان آماده‌ و خوبی را به بازی‌های آسیایی جاکارتا اعزام کنیم.

   به‌ گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، حمیدرضا صمیمی، در نشست خبری که امروز (سه‌شنبه) در محل فدراسیون جانبازان و معلولان برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن روز "خبرنگار"، از دو رویداد پیش روی این فدراسیون خبر داد و در این ارتباط به بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا و همایش ورزشی جانبازان و معلولان به مناسبت چهلمین سال فجر انقلاب اشاره کرد .
   او توضیح داد : فدراسیون جانبازان و معلولان بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و رییس محترم جمهوری تلاش می کند تا بتوانیم جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را در قالب برنامه‌های منسجم و هماهنگ با هدف اشاعه فرهنگ ورزش در سطح کشور در ۱۸ رشته ورزشی دردو بخش زنان و مردان بر پا کنیم.
   همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب، جشنواره 6500 نفری برگزار می کنیم
   دکتر صمیمی در خصوص یرگزاری این جشنواره گفت : در این جشنواره 6هزار و 500نفر از ورزشکاران جانباز و معلول در بخش پیشکسوتان، رده سنی بزرگان و جوانان حضور خواهند داشت که از این تعداد ۷۷ درصد را مردان و ۲۳ درصد از آن را زنان در رشته‌های مختلف در جشنواره شرکت خواهند کرد.
   وی همچنین از افتتاحیه این جشنواره در بهمن ماه در ورزشگاه آزادی خبرداد و تاکید کرد: سعی داریم جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را با برپایی این جشنواره به بهترین شکل ممکن برگزار کنیم.
   رییس فدراسیون جانبازان و معلولان در ادامه‌ درباره جایگاه ایران در این دوره از بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا، خاطر نشان کرد: نگاه کمیته‌ ملی پارالمپیک در این دوره از بازی‌ها حفظ جایگاه چهارم و ارتقای آن تا جایگاه سوم است. البته با توجه به این که سایر کشورها نیز برنامه‌های وسیعی برای ارتقای جایگاه خود در بازی‌های پاراآسیایی دارند، با سیاستی که کمیته‌ ملی پارالمپیک در این دوره از بازی‌های پاراآسیایی دارد.
   او اضافه کرد: تلاش شده تنها کسانی به این بازی‌ها اعزام شوند که شانس کسب مدال طلای آنها بالا است تا بتوانیم جایگاه بهتری را در این دوره از بازی‌های پاراآسیایی داشته باشیم. به‌ هر حال امیدوارم که بتوانیم در این دوره از بازی‌ها عملکرد موفق‌تری نسبت به دوره قبل داشته باشیم.
   تلاش می کنیم مشکلات و کمبودهای تیم های اعزامی به جاکارتا را مرتفع کنیم
   صمیمی درباره انتقاد برخی از رشته‌های اعزامی به بازی‌های پاراآسیایی در مورد کمبود امکانات و تجهیزات، بیان‌ کرد: سعی ما بر این است تا بتوانیم مشکلات و کمبودهایی که در برخی از رشته‌ها همچون دوچرخه‌سواری و یا بسکتبال با ویلچر بانوان وجود دارد را مرتفع کنیم و بتوانیم شرایط خوبی را برای ورزشکاران این دو رشته ایجاد کنیم.
   او افزود: البته با قولی که به بازیکنان بسکتبال با ویلچر درباره تامین امکانات و تجهیزات آنها داده‌ایم، سعی خواهیم کرد در اردویی که پیش رو دارند ویلچرهای خوبی را در اختیار آنها قرار دهیم تا مشکلات تجهیزات آنها را مرتفع کنیم. در رشته دوچرخه‌سواری نیز طی نشستی که با رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری داشتیم، این توافق صورت گرفته است که بعد از بازی‌های آسیایی تجهیزات و لوازم آنها را به صورت امانت بگیریم و در اختیار ورزشکاران پاراآسیایی قرار دهیم.
   رییس فدراسیون جانبازان ومعلولان ادامه‌ داد: در گفت و گوهاییکه باتولید کنندگان داخلی انجام داشتیم ، سعی کردیم برخی از نیازهایی رشته‌ها همچون بسکتبال با ویلچر، را از طریق تولیدکنندگان داخلی مرتفع کنیم تا بتوانیم ابزارهایی که در سطح استاندارد قرار دارد را تهیه و در اختیار ورزشکاران قرار دهیم.
   وی اضافه کرد :همچنین در رشته دوومیدانی و در ماده پرتاب دیسک نیز به دنبال آن هستیم تهیه تولیدات به صورت داخلی هستیم . همچنین با دو تیم شرکت دانش بنیان مذاکراتی برای تولید نیزه در ابعاد مختلف انجام داده‌ایم تا بتوانیم احتیاج های خود را در این زمینه مرتفع نماییم. بنابراین سعی خواهیم کرد تا زمان اعزام تیم‌ها به بازی‌های پاراآسیایی نیازها و کمبودها را شناسایی و هر چه‌ سریع‌تر آنها را مرتفع کنیم.
   صمیمی در ادامه‌ درباره لغو برخی از اعزام‌ها از سوی شورای برون مرزی برای حضور تیم‌ها در کمپ‌های تمرینی در خارج از کشور، خاطر نشان کرد: شورای برون مرزی تا به امروز همکاری خوبی با فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک داشته است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. به‌ هر حال ما برای این که بتوانیم تدارکات آماده سازی تیم‌های خود را به بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا فراهم کنیم.
   او اضافه کرد : تلاش می‌کنیم با وجود تمام محدودیت‌ها تیم‌های خود را در قالب مسابقاتی که در سطح آسیا و جهان برگزار می‌شود، اعزام کنیم تا تدارکات خوبی برای آماده سازی آنها قبل از اعزام به این بازی‌ها فراهم شود.
   رییس فدراسیون جانبازان و معلولان، اظهار کرد: ما حتی در برخی از استان‌ها که ورزشکارانمان با کمبود امکانات و تجهیزات مواجه هستند، با مدیر کل ورزش آنها وارد مذاکره شدیم تا بتوانند اردوهای خود را در استان‌هایی شان برگزار کنند
   زهرا نعمتی یک ورزشکارفوق ستاره است
   صمیمی درباره حضور زهرا نعمتی در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی، خاطر نشان کرد: "نعمتی" یکی از ورزشکاران فوق ستاره‌ ما است و توانایی حضور در هر دو رویداد را دارد، بنابراین بعد از این که از بازی‌های آسیایی برگشت، اردوهای وی در تهران پیگیری خواهد شد تا با آمادگی خوبی راهی بازی‌های پاراآسیایی شود. وی در حال‌ حاضر از شرایط روحی خوبی برخوردار است و ما امیدواریم در هر دو رویداد بتواند جایگاه خوبی را کسب کند.
   او درباره وضعیت مرتضی مهرزاد و امکان خط خوردن او از بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا، گفت‌: وی یکی از بهترین بازیکنان والیبال نشسته است و ضمن این که برند ما نیز محسوب می‌شود، البته این امکان وجود دارد که در برخی از رشته‌های تیمی بازیکن دچار فراز و فرود شود.
   رییس فدراسیون جانبازان و معلولان در ادامه بیان کردکه همه ما به مهرزاد علاقمند هستیم اضافه کرد :او در مسابقات جهانی والیبال نشسته که در تبریز برگزار شد از آمادگی خوبی برخوردار نبود، اما در رقابتهای جهانی هلند بار دیگر شایستگی خود را ثابت کرد. به‌ هر حال حضور و یا عدم حضور وی بستگی به نظر سرمربی دارد.
   از لحاظ اعتبارات مشکل خاصی نداریم
   وی درباره اعتبارات فدراسیون نیز، خاطر نشان کرد: مشکل خاصی از نظر بودجه نداریم و براساس که کمیته ملی پارالمپیک و وزارت ورزش و جوانان دادند ۷۰ درصد بودجه تا پایان شهریور ماه به ما اختصاص داده خواهد شد.
   رییس فدراسیون جانبازان و معلولان درباره تغییرات در برخی از روسای انجمن‌ها و این که آیا این تغییرات تاثیر منفی در عملکرد رشته‌های اعزامی به بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا نخواهد داشت، بیان‌ کرد: انجمن های ورزشی ما باید برنامه محور باشند و ما باید سعی کنیم نظارت خوب بر روی عملکرد آنها داشته باشیم.
   او گفت : ما از روسای انجمن ها خواستیم تا برنامه‌های خود را اعلام کنند و اگر مشکلی است، دفاع کند. در شورای راهبردی که در فدراسیون تشکیل دادیم سعی کردیم هشت تا از ۱۶ انجمنی که فعالیت دارند را تغییر دهیم و مابقی را نیز ابقا کردیم. البته هر سه ماه یک بار عملکرد آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد و در حال‌ حاضر حکم هیچ کدام از آنها قطعی نیست. تا پایان بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا بعد از بررسی عملکرد آنها حکم آنها به عنوان رییس انجمن ابلاغ خواهد شد.
   بازیکن سالاری در رشته تیراندازی وجود ندارد
   صمیمی در ادامه‌ با بیان این که هیچ گونه بازیکن سالاری در رشته تیراندازی وجود ندارد، اظهار کرد: اگر بعد از تغییر رییس انجمن تیراندازی سرمربی این تیم نیز استعفا داد بدین منظور نبود که ما از عملکرد امیری راضی نبودیم. ما دوست داشتیم رییس انجمن را تعویض کنیم، اما حاضر به کناره‌گیری سرمربی این تیم نبودیم.
   او اضافه کرد :حتی من طی نشستی که با امیری داشتم از او خواستم به عنوان سرمربی هدایت تیم را با رییس انجمن جدید بر عهده بگیرد، اما وی خواستار این بود که با رییس انجمن قبلی به کار خود ادامه‌ دهد. به‌ هر حال ما در هیچ رشته ورزشی معلولان به ویژه‌ در رشته تیراندازی بازیکن سالاری نداریم و اگر به تک ستاره‌ای همچون ساره جوانمردی و یا سمیرا ارم اجازه می‌دهیم که به صورت انفرادی در شهرستان‌های خود تمرینات خود را پیگیری کنند به خاطر این است که ساره جوانمردی بنا به گفته امیری از نظر فنی چیزی کمتر از او ندارد که بخواهد بار فنی را افزایش دهد.
   رییس فدراسیون جانبازان و معلولان یاداور شد : در حال‌ حاضر همانند سیامند رحمان تمرینات انفرادی خود را با مربی که ما در اختیار آنها قرار داده‌ایم، به صورت غیر متمرکز در شهرستان‌های خود پیگیری می‌کند تا نزدیک به اعزام همراه سایر ورزشکاران به جمع ورزشکاران ملحق شود.
   او گفت : به اعتقاد من این امر به معنی بازیکن سالاری نیست ،‌ بلکه توانایی این بازیکنان در حدی است که می‌توانند به صورت انفرادی و بدون حضور در تمرینات گروهی بار فنی خود را افزایش دهند تا بهترین شرایط را در پاراآسیایی داشته باشند. همان طور که تا به امروز این مساله را ثابت کرده‌اند و در مسابقات مختلفی که اعزام شده‌اند توانسته اند به نتایج خوبی دست پیدا کنند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,337,602
تعداد بازدید امروز : 4,883
تعداد بازدید دیروز : 24,820
آخرین به روزرسانی : 1398/03/02