امروز : دوشنبه 27 خرداد 1398
   
  • ژاله فرامرزیان : برای هم ترازی ورزش زنان و مردان اعتبار لازم تخصیص می یابد

   ژاله فرامرزیان : برای هم ترازی ورزش زنان و مردان اعتبار لازم تخصیص می یابد

   معاون وزیر توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوان در بازید از اردوی تیم تیراندازی با کمان گفت: وزارت ورزش برای هم تراز کردن و کاهش فاصله حضور زنان و مردان در ورزش اعتبار مازاد در اختیار فدراسیون ها قرار خواهد داد.

   «ژاله فرامرزیان» در بازدید از آخرین جلسه اردوی تیم ملی تیر اندازی با کمان در کمپ تیم ملی قبل از اعزام به بازیهای آسیایی افزود: اگر در ورزش به خوبی کار کنیم یعنی امکانات و زیر ساخت مناسب شده و استعدادیابی به درستی انجام شود می توانیم با توجه به ظرفیت ورزشکاران و جوانی جمعیت جزو اولین کشور در عرصه ورزش باشیم.
   فرامرزیان با اشاره به اوضاع اقتصادی کشور و با بیان اینکه علی رغم مشکلات موجود، دولت برای تامین منابع مورد نیاز دولت تلاش کرده و موفق بوده است، اظهار امیدواری کرد که تلاش وزارت ورزش وجوانان ما برای تامین منابع اعم از منابع انسانی و مالی به گونه ای باشد که فضا برای ورزش بانوان بیش از پیش در کشور فراهم شود.
   او براین باور است که شرایط فعلی در شأن ورزش زنان نیست وباید برای ارتقاء جایگاه ورزش زنان در حوزه های مختلف تلاش های بیشتری صورت بگیرد .. اما اعتقاد دارد در وزارت خانه منابع در چهار چوب برنامه ریزی های مدون و با چشم اندازی درست تخصیص می یابد تا نتایج ارزشمندی به بار بیاید.
   وی در پاسخ به این سوال که وزارت ورزش چه برنامه ای برای افزایش سهم زنان در رقابت های بین المللی مانند بازی های آسیای و المپیک دارد، گفت : من فکر می کنم با توجه به برنامه هایی که در خصوص توسعه ی ورزش بانوان صورت گرفته باید نگاه مثبتی داشته باشیم؛ زیرا در حال حاضر با روند فعلی، حضور زنان در بازی آسیایی نسبت به دوره قبلی 50 درصد رشد داشته است. زنان ایران توانسته اند در عرصه های مختلف ورزشی توانمندی های خود را به اثبات برسانند و این روند رو به رشد همچنان ادامه دارد.
   وی با بیان اینکه نگاه وزارت ورزش و جوانان به توسعه ورزش در بخش زنان بسیار مثبت است ، افزود : «سرکار خانم فریبا محمدیان» معاون وزیر در امور بانوان مدیری دقیق و برنامه ریزی دلسوز است و همه این شاخص ها کمک می کند تا شرایط برای حضور زنان در ورزش قهرمانی و همگانی بیش از پیش فراهم شود.
   معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: برای هم تراز کردن ورزش بانوان و آقایان در سطح کشور، 25 درصد بودجه به فدراسیون هایی که فاصله ورزشکاران این دو قشر زیاد است اختصاص می یابد تا کاستی های آنان نیز برطرف شود.
   وی توصیح داد : وزارت ورزش اعتباری مازاد در اختیار این فدراسیون ها قرار خواهد داد تا فاصله حضور زنان و مردان در این رشته ها کاهش یابد.
   فرامرزیان در پایان ضمن تشکر از مسوولان فدراسیون و اعضای تیم ملی تیراندازی با کمان، برای ورزشکاران اعزامی این رشته به بازی های آسیایی جاکارتا آرزوی توفیق کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,899,970
تعداد بازدید امروز : 9,594
تعداد بازدید دیروز : 30,835
آخرین به روزرسانی : 1398/03/27