امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
   
  • نایب رییس فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه ای

   دوران نیک بختی ورزش زورخانه ای آغاز شده است

   دوران نیک بختی ورزش زورخانه ای آغاز شده است

   ​ آیین افتتاحیه رقابتهای پهلوانی و زورخانه ای نونهالان کشور برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، در این آیین افتتاحیه که در همدان ، مجتبی جوهری (رییس فدراسیون)، سیدعبداله سجادی (نایب رییس فداسیون)، حاج بابایی (نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی)، منعم (مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان)، جوانمرد (مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی)، جانبزرگی (رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان)، خاکساری (رییس هیئت پهلوانی و زورخانه ای استان همدان)، پیشکسوتان، قهرمانان، ورزشکاران، خانواده ها و عموم مردم فرهنگ دوست ایران اسلامی حضور داشتند.
   ابتدا پس از رژه نونهالان شرکت کننده به همراه سرپرستان و مربیان خود، بابک خاکساری (رییس هیئت استان همدان) ضمن خیر مقدم به ورزشکاران به همدان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی 2018 این حضور و مسابقات را فتح بابی برای گسترش دوچندان این رشته تاریخی میان نسل جدید در استان همدان و دیگر استانهای کشور دانست.
   سپس منعم (مدیرکل ورزش و جوانان استان) در سخنانی از مصوب شدن احداث زورخانه بین المللی در همدان خبر داد.
   تقدیر از کاظم آبرومندی یکی از خیرین ورزشی و کهن کسوتان ورزش زورخانه ای استان همدان بخش دیگری از برنامه های این آیین بود.
   سپس سجادی (نایب رییس فدراسیون) اظهار داشت: ورزش زورخانه ای همچون کشور عزیزمان ایران فراز و نشیب های بسیاری را متحمل شده است که خوشبختانه هم اکنون در این زمان و سالها شاهد فراز و اوج گرفتن پیشرفت در این ورزش ایرانی هستیم که نسبت به گذشته نیاز به حمایت همگان داریم تا این دوران طلایی تداوم داشته باشد.
   سجادی در ادامه ضمن تشکر از حضور خانواده ها در این رقابتها و همراهی فرزندان ورزشکار خود گفت: زمانی که مادران و پدران ایرانی به فرهنگ غنی ایران زمین احترام گذاشته و با تمامی سختی هایی که وجود دارد از حمایت نوگلان این ورزش اصیل حمایت می کنند این به این معنی است که دوران نیک بختی ورزش زورخانه ای آغاز شده است.
   خاطر نشان می گردد: این رقابتها با عنوان جام آینده سازان پهلوانی (گرامیداشت چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی) از 25 اردیبهشت ماه آغاز و تا 26 این ماه به طول خواهد انجامید.
   بر همین اساس 400 شرکت کننده از 21 استان کشور اعم از کرمان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، زنجان، مازندران، البرز، کردستان، آ ذربایجان شرقی، سمنان، قزوین، قم، مرکزی، همدان، تهران، اصفهان، لرستان، کرمانشاه و گیلان برای کسب عنوان برتری در رشته تیمی زورخانه ای با یکیدگر رقابت خواهند داشت .
   سپس مسابقات در بخش دوم با پیکار مدعیان قهرمانی در رشته های هنرهای فردی (چرخ تیز، چرخ چمنی، سنگ، کباده، میل بازی) در 5 وزن 30، 35، 42، 50 و 80 کیلوگرم ادامه خواهد داشت تا سرانجام شاهد رقابتهای کشتی پهلوانی در این مسابقات جذاب و دیدنی باشیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,370,110
تعداد بازدید امروز : 2,874
تعداد بازدید دیروز : 22,146
آخرین به روزرسانی : 1398/05/28