امروز : جمعه 30 فروردین 1398
   
  • حضور قهرمانان کشتی در کنار جانبازان اعصاب و روان به مناسبت روز ملی کشتی؛

   یزدانی: در روز ملی کشتی کنار قهرمانان واقعی بودیم/دبیر فدراسیون کشتی: کشتی همیشه در کنار مردم است

   یزدانی: در روز ملی کشتی کنار قهرمانان واقعی بودیم/دبیر فدراسیون کشتی: کشتی همیشه در کنار مردم است

   قهرمانان کشتی دنیا دقایقی را در روز ملی کشتی در کنار جانبازان بیمارستان روانپزشکی نیایش ویژه اعصاب و روان سپری کردند و یاد و خاطره دلاور مردی های جانبازان در هشت سال دفاع مقدس را در سالروز تولد جهان پهلوان غلامرضا تختی گرامی داشتند.   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛جامعه ورزش بارها نشان داده که نام تختی تنها زینت بخش بسیاری از اماکن ورزشی سراسر کشور، خیابانها و میادین نیست و حرکت های پهلوانانه و جوانمردانه این قهرمان پرآوازه همچنان ادامه خواهد داشت و پنجم شهریور ماه در سالروز تولد جهان پهلوان غلامرضا تختی همراهی کشتی گیران با جامعه بار دیگر به منصه ظهور رسید.
   حسن یزدانی ،علیرضا کریمی و پرویز هادی قهرمانانی که همین چند روز پیش برای سه بار پرچم ایران را در هجدهمین دوره بازی های آسیایی جاکارتا به اهتزاز درآوردند و ابراهیم جوادی و مشتاقی از قهرمانان پرآوازه کشتی در کنار جمعی از اهالی رسانه دقایق و لحظات پر شور و احساسی را در بیمارستان نیایش در کنار جانبازان اعصاب و روان گذراندند تا بار دیگر همراهی جامعه ورزش را با قهرمانان و پهلوانان واقعی این مرزو بوم به اثبات برسانند.
   جانبازانی که با ایثارگری و دلاورمردی در جبهه حق علیه باطل در طول هشت سال دفاع مقدس پهلوانی خود را به اثبات رساندند تا آرامش و عزت ایران امروز را مدیون آنها باشیم.
   امروز قهرمانان آسیا،جهان و المپیک فرصت پنجم شهریور ماه را که در تقویم به عنوان روز ملی کشتی به ثبت رسیده ،مغتنم شمردند تا همراهی خود با جامعه را بار دیگر نشان دهند .
   روز ملی کشتی فرصت مرور خصائل نیک مردی از تبار مهر و مهربانی است که عاشقانه در کنار مردم زیست و برای آنها قهرمان شد و پهلوان باقی ماند .اقدام مهربانانه کشتی گیران دیروز و امروز و همراهی آنها با جمعی از جانبازان سرافراز ایران اسلامی پایبندی این ورزش پرافتخار و پرمخاطب را به مرام جوانمردی که از نیاکان ما به ارث رسیدی و در بزرگانی چون پوریای ولی و جهان پهلوان تختی تبلور یافته ،نشان داد و از سویی بیانگر قدر شناسی از افرادی بود که جانانه در هشت سال دفاع با جان خود از کشور پشتیبانی کردند .
   رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت: روز ملی کشتی بهترین فرصت است تا جامعه کشتی نشان دهد همچون زنده یاد تختی در کنار مردم بوده و هست .
   لایق حرکت کشتی گیران در همراهی با جانبازان را وظیفه این رشته ورزشی که ریشه در تاریخ و فرهنگ ایران دارد ،دانست و گفت: شاید این حرکت ما باعث شود که همه یک بار دیگر به هم یاداوری کنند که چنین افرادی همچنان زنده اند و نفس می کشند و ما همه وظیفه داریم در کنارشان باشیم.
   لایق گفت: امروز به مناسبت پنجم شهریور ماه روز ملی کشتی هیات های سراسر کشور نیز در یک اقدام برنامه ریزی شده به بیمارستان ها جانبازان سر می زنند تا هم مرام جهان پهلوان تختی را پاس بدارند هم دلاور مردیها و ایثارگری های جانبازان را ارج بنهند.
   بهرام مشتاقی یکی از قهرمان سابق کشتی نیز در کنار قهرمانان فعلی دقیق طولانی با جانبازان خوش و بش کرد و دقایقی در جمع آنها صحبت کرد،مشتاقی گفت: پهلوانان واقعی شما هستید چرا که جانتان را کف دست قرار داده و برای مملکت عزت و افتخار به ارمغان آوردید و تک تک شما بزطرگواران تختی های زمانه هستید.
   حسن یزدانی نیز که با استقبال پرشور جانبازان همراه شده بود با تک تک آنها همکلام شد و جالب آنکه جانبازان به خوبی رویدادهای مختلف ورزش کشور از جمله بازی های آسیایی را دنبال می کردند و از حسن یزدانی ،پرویز هادی و علیرضا کریمی طلایی های کاروان ورزشی ایران هم تقدیر کردند.
   حسن یزدانی گفت: خوشحالم که امروز با جانبازان عزیز که مهربانانه کشور و. قهرمانان را دوست دارند ،حضور پیدا کردم . از حسن نظر آنها به قهرمانان خودشان بسیار سپاسگزارم و امیدوارم ما هم قدردان ایثارگری های انها باشیم.
   تعدادی از جانبازان حتی دوران کشتی های ابراهیم جوادی و بهرام مشتاقی را نیز در خاطر داشتند و در گفتگوهای جداگانه با آنها در خصوص فنون مختلف به بحث و گفتگو پرداختند.
   در این دیدار اهالی کشتی از بخش های مختلف بیمارستان نیایش دیدن کردند .
   فدراسیون کشتی نیز بعد از این برنامه در یکی از موسسه های خیریه کودکان کار حضور پیدا کردند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,618,470
تعداد بازدید امروز : 22,223
تعداد بازدید دیروز : 23,922
آخرین به روزرسانی : 1398/01/30