امروز : دوشنبه 28 آبان 1397
   
    • در رقابتهای آزاد مهارت های فردی زورخانه ای و کشتی پهلوانی کشور

      ​برترین ورزشکاران جام غدیر مشخص شدند

      ​برترین ورزشکاران جام غدیر مشخص شدند

      ​مسابقات آزاد مهارت های فردی و کشتی پهلوانی در رده سنی جوانان، امید و بزرگسالان کشور طی روزهای 7 تا 9 شهریور ماه در استان البرز برگزار شد.

      به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، در این رقابتها که در ایام عید غدیر خم و در جهت پاسداشت و بزرگداشت چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی پیگیری می شد، بیش از 420 شرکت کننده از 27 استان کشور که شامل استانهای خراسان رضوی، قزوین، خراسان جنوبی، اصفهان، فارس، یزد، لرستان، مرکزی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، بوشهر، ایلام، تهران، آذربایجان شرقی، خوزستان، قم، همدان، کرمان، زنجان، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، گیلان، سیستان و بلوچستان، البرز، سمنان و خراسان شمالی حضور داشتند.
      بر همین اساس شرکت کنندگان و مدعیان قهرمانی که همگی متولدین 29 اسفندماه 1380 به بالا هستند، با یکدیگر در دو رشته مهارت فردی در پنج وزن( 70- ،80 ،90 ،100 ، 100+ ) و کشتی پهلوانی در شش وزن ( 60 - ،70 ،80 ،90 ،100 ، 100 + ) رقابت کردند و سرانجام نفرات برتر این دوره از رویداد های جذاب زورخانه ای به شرح ذیل معرفی گردید.
      در رشته سنگ
      سنگ منفی 70 کیلوگرم: 1. حسین گلناری (اصفهان)، 2. پیمان جمالی(فارس) و 3. رضا مظاهری (فارس)
      سنگ 80 کیلوگرم: 1. ایمان طالعی (یزد)، 2. مصطفی امینی (چهارمحال و بختیاری) و 3. محمدرضا ملک محمدی (لرستان)
      سنگ 90 کیلوگرم: 1. سوران اله مرادی (کردستان)،2. امید مرادی (کردستان)، 3. صادق رهنما (کرمانشاه) و سوم مشترک. الیاس کرمی (یزد)
      سنگ 100 کیلوگرم: 1. مهدی سلیمی (قزوین)، 2. هادی داودی (لرستان)، 3. عادل توانگر (اصفهان)، سوم مشترک .. سالار رنگ آمیز (کردستان)
      سنگ مثبت 100+ کیلوگرم: 1. عظیم راحمی (فارس)، 2. سیدضیاءالدین میرشاکی (لرستان) و 3. سیدسعید سجادی (اصفهان)
      در رشته کباده
      کباده منفی 70 کیلوگرم : 1. علیرضا سلیمانی(فارس)، 2. مجید گلپیرا (اصفهان)، 3. پوریا نارمنجی (خراسان جنوبی) و سوم مشترک. امیرحسین کاردان مقدم (خراسان جنوبی)
      کباده 80 کیلوگرم: 1. بابک جعفری (کرمانشاه)،2. میثم موسوی (چهارمحال و بختیاری)، 3. محمد عباسی (بوشهر) و سوم مشترک. امید منیژه (خراسان رضوی)
      کباده 90 کیلوگرم: 1. حامد عباسی(همدان)، 2. علی علنچری (تهران) و 3. محسن شاه میرزایی (اصفهان)
      کباده 100 کیلوگرم: 1. هادی اشرفیان(تهران)، 2. محمد سلیمی (البرز) و 3. مهدی شاه محمدی (مرکزی
      کباده مثبت 100+ کیلوگرم: 1. سیدجواد حسینی(خراسان رضوی)، 2. اصغر صمدی (البرز) و 3. سیدمحسن جوادی (فارس)
      در رشته چرخ چمنی
      چرخ چمنی منفی 70 کیلوگرم: 1. سیدجلال صالحی(تهران)، 2. عباس مرادی زاده (یزد) و 3. امید صادق زاده (اصفهان)
      چرخ چمنی 80 کیلوگرم: 1. علی جلیجو (البرز)، 2. حمید پرتویار(آذربایجان شرقی) و 3. علی ملکی نژاد (تهران)
      چرخ چمنی 90 کیلوگرم: 1. علی جعفریان (اصفهان)، 2. محمد انتباهی (آذربایجان شرقی) به مقام دوم دست یافت و دیگر شرکت کنندگان در این رشته موفق به کسب حدنصاب امتیازت لازم نشدند.
      چرخ چمنی 100 کیلوگرم: 1. ابوالفضل رمضان نژاد (خراسان رضوی)، 2. وحید سلیمی (کرمانشاه) و3. بهزاد صوفی زاده (لرستان)
      در رشته چرخ تیز:
      چرخ تیز منفی 70 کیلوگرم: 1. مصطفی واحد (البرز)، 2. عباس مرادی زاده (یزد) و3. محمدرضا درقدمی (خراسان رضوی)
      چرخ تیز 80 کیلوگرم: 1. علی جلیجو (البرز)، 2. فریدون محمدزاده (خراسان رضوی) و 3. ابوالفضل رحیمی (مازندران)
      چرخ تیز 90 کیلوگرم: 1. نیکان شمسی (مرکزی)، 2. حسین پشت کوهی (تهران) و 3. علی جعفریان (اصفهان)
      چرخ تیز 100 کیلوگرم: 1. محمدرضا عباسیان (خراسان رضوی)، 2. علی صفری(مرکزی) و 3. علیرضا گلبخش (فارس)
      چرخ تیز مثبت 100+ کیلوگرم: 1. مهرداد فیض حری (کرمانشاه)، 2. احمد امانی (لرستان) و 3. سیدرضا مهرآبادی (مرکزی)
      در رشته میل بازی
      منفی 70 کیلوگرم: 1. محمد وفادار (سمنان)،2. رضا جعفری (اصفهان) و 3. داود افروز (خراسان رضوی)
      میل بازی 80 کیلوگرم: 1. ابوالفضل طاووسی(اصفهان)، 2. رضا آب باریکی (البرز) و دوم مشترک سیدسجاد موسوی (همدان)
      میل بازی 90 کیلوگرم: 1. محمدناصر آقادادی (اصفهان)، 2. علی قدسی پور (خراسان رضوی)، 3. آرمین زندی (کردستان) و سوم مشترک. حامد عقابی (آذربایجان شرقی)
      میل بازی 100 کیلوگرم: 1. پژمان سکونتی(کردستان)، 2. علی صفری (مرکزی) و 3. علی اکبر کنگ پور (کرمان)
      میل بازی مثبت 100+ کیلوگرم: 1. سیدحمیدرضا ترابی (کرمان)، 2. حمیدرضا کردی (کردستان) و 3. پدرام ئیلان پور (کردستان)
      در رشته میل گیری
      میل گیری منفی 70 کیلوگرم: 1. علی قلیپور(فارس)، 2. مهدی عزیزیان (چهارمحال بختیاری) و 3. عابدین زنده پی (بوشهر)
      میل گیری 80 کیلوگرم: 1. مرتضی غضنفرپور (خوزستان)، 2. صادق لرستانی (مازندران) و3. ایمان طالعی (یزد)
      میل گیری 90 کیلوگرم: 1. علیرضا ارجین(مازندران)، 2. عباس مفخم (مرکزی) و 3. جعفر نوری (همدان)
      میل گیری 100 کیلوگرم: 1. محسن زارع ادیب واقفی (البرز)، 2. محمد نصیری (خوزستان) و3. اکبر خسروی (البرز)
      میل گیری سنگین مثبت 100+ کیلوگرم: 1. حسین قمی زاده ثابت (قم)، 2. امین شهریاری (اصفهان) و 3. سجاد قاسمی (اصفهان)
      در رشته کشتی پهلوانی منفی 50 تا 60 کیلوگرم:
      هیمن میرزایی (کردستان)، 2. محمدرضا درقدمی (خراسان رضوی)، 3. حسین بیدختی (خراسان جنوبی)
      در رشته کشتی پهلوانی 60 تا 70 کیلوگرم:
      وحید عابدی (همدان)، 2. مهرداد ناصری (کردستان)، 3. حسن طالبی (چهارمحال و بختیاری)
      در رشته کشتی پهلوانی 70 تا 80 کیلوگرم:
      امید صادقی (کردستان)، امید منیژه (خراسان رضوی)، امیرحسین مکرم (فارس)
      در رشته کشتی پهلوانی 80 تا 90 کیلوگرم:
      عبدالصمد شگفت(چهارمحال و بختیاری)، 2. سوران اله مرادی (کردستان)، 3. صادق رهنما (کرمانشاه)
      در رشته کشتی پهلوانی 90 تا 100 کیلوگرم:
      حمیدرضا صفری(همدان)، 2. پژمان سکونتی (کردستان)، 3. حمیدرضا کردی (کردستان)
      در رشته کشتی پهلوانی مثبت 100 کیلوگرم:
      آرمان نظری(لرستان)، 2. سالار رنگ آمیز (کردستان)، 3. اویس بابایی (مازندران)
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 17,246,511
تعداد بازدید امروز : 756
تعداد بازدید دیروز : 14,049
آخرین به روزرسانی : 1397/08/27