امروز : جمعه 03 خرداد 1398
   
  • بت کلیا نماینده مجلس در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان مطرح کرد؛

   وزارت ورزش و جوانان با حداقل امکانات قدم های خوبی برای کاروان ورزشی ایران برداشت/ بودجه ورزش باید دو برابر شود

   وزارت ورزش و جوانان با حداقل امکانات قدم های خوبی برای کاروان ورزشی ایران برداشت/ بودجه ورزش باید دو برابر شود

   یوناتن بت کلیا نماینده آشوریان مجلس شورای اسلامی معتقد است ورزشکاران ما در بازی های آسیایی غیرتمندانه جنگیدند و با امکانات کم افتخارات خوبیی را به ارمغان آوردند ..

   یوناتن بت کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانانم تلاش ورزشکاران ایرانی در هجدهمین دوره بازی های آسیایی جاکارتا را ستود و اظهار داشت: کاروان ورزشی ایران با حداقل امکانات در این رویداد مهم شرکت کرده و به طور مثال به نسبت هزینه هایی که کشور قطر انجام داده و به میزان یکسال ما آنها در یک ماه هزینه می کنند ؛اما با این اوصاف همت و غیرت ورزشکاران ما بارها باعث اهتزازپرچم کشورمان و طنین انداز شدن سرود مقدس ایران شده اند.
   بت کلیا ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان هم با کمبود امکانات مکواجه است اما باز هم قدم های خوبی در جهت حمایت از کاروان ورزشی ایران برداشت .
   این نماینده مجلس همچنین با انتقاد از برخی قضاوت ها گفت: برخی ورزشکاران ایران هم در مواجهه با ناداوری ها مدال خود را از دست دادند چرا که متاسفانه در برخی رشته ها این بی عدالتی رخ داد .
   بت کلیا توضیح داد: حق کشی ها در قبال کاروان ایران واقعا آزار دهنده بوده و کاملا مشخص است که اهتزاز پرچم ایران قلب برخی از کشورها را به در آورده است اما در مجموع غیرت ورزشکاران اتفاقات خوبی را رقم زد که بیانگر پتانسیل بالای ورزش ایران است.
   این نماینده عضو فراکسیون ورزش مجلس تاکید کرد: فراکسیون ورزش پتانسیل بالایی در راستای حمایت از ورزش کشور دارد و این آمادگی در فراکسیون ورزش برای برنامه ریزی ها وجود دارد تا ورزش با حمایت بیشتری مواجه شود چرا که عرصه ورزش بهترین موقعیت برای اهتزاز پرچم ایران و مطرح تر شدن کشورمان در ابعاد بین المللی است که باید بیشتر مورد حمایت قرار گیرد و حتی برای افتخارآفرینی ها نیاز است که بودجه ورزش دو برابر شود.
   بت کلیا در بخش دیگری از سخنانش به عدم نتیجه گیری برخی رشته ها اشاره کرد و اظهار داشت: آنچه مسلم است در برخی رشته ها ناکام بودیم که حتما باید بررسی کارشناسانه صورت گیرد و برنامه ریزی لازم برای پیشرفت انها صورت گیرد.
   وی ادامه داد:اتفاقی که برای زهرا نعمتی رخ داد و در سر موعد مقرر به رقابت نرسید واقعا تلخ است و یک سهل انگاری بزرگ تلقی می شود و هر کسی مسبب این موضوع بوده دیگر نباید جایگاهی در ورزش کشور داشته باشد.
   بت کلیا به حرکت پهلوانانه برخی ورزشکاران ما در میادین ورزش که باعث بروز روحیه جوانمردی ایرانیان در این سطح از رقابتها می شوند به نیکی یاد کرد و اظهار داشت: برای ورزش باید هزینه کرد چرا که در این عرصه توانمدی های ایران به منصه ظهور می رسد و در قبال این افتخارآفرینی ها می توانیم در عرصه بین المللی استفاده های مثبت فراوانی برریم .
   این نماینده ورزش استعداد ها و ظرفیت بالای ورزش ایران را مورد توجه قرار داد و توضیح داد: قطعی شدن مدال در تنیس روی میز تنها نمونه ای از استعداد های بارز ورزش ایران است بنابراین با توجه و برنامه ریزی باید به سمت و سویی حرکت کنیم که در دوره های آینده در بازی های آسیایی به جایگاه دوم یا سوم از حجیث مدال صعود کنیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,365,926
تعداد بازدید امروز : 15,394
تعداد بازدید دیروز : 17,813
آخرین به روزرسانی : 1398/03/03