امروز : سه شنبه 06 فروردین 1398
   
  • جلسه سردار صبور و خانم کاسادو ریاست اتحادیه بین المللی ورزش سه گانه همزمان با بازی های آسیایی برگزار شد

   مسابقات دوگانه بین المللی در ایران برگزار می شود

   مسابقات دوگانه بین المللی در ایران برگزار می شود

   در جلسه خانم کاسادو ریاست ITUI و آقای صبور مقرر شد مسابقات بین المللی در ایران برگزار شود.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش سه گانه؛ همزمان با برگزاری مسابقات سه گانه بازی های آسیایی در اندونزی و پس از توافق اولیه در سفر اخیر خانم کاسادو به ایران در خصوص برگزاری مسابقات بین المللی دوگانه به میزبانی کشورمان جلسه ای با حضور سردار صبور رئیس فدراسیون سه گانه ایران و خانم کاسادو رئیس اتحادیه بین المللی ورزش سه گانه (ITU) به منظور تعیین زمان و نحوه برگزاری این رویداد در سال 2019 تشکیل شد.
   در ابتدای این جلسه سردار صبور از خانم کاسادو برای این جلسه و وقتی که همیشه به ایشان و سه گانه ایران اختصاص می دهد تشکر و قدردانی نمود و تاکید داشت که حضور خانم کاسادو در ایران و برگزاری جلسات متعدد با مقامات رده بالای ورزش ایران از جمله وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک، انگیزه برگزاری مسابقات بین المللی برای بانوان را مضاعف کرد. از همین رو فدراسیون سه گانه ایران بر آن شد تا مسابقات بین المللی دوگانه را با رعایت موازین و پوشش اسلامی برگزار کند.
   وی از لزوم تشکیل کارگروه مشترک برای هماهنگی و همکاری و استفاده از تجربیات اتحادیه در زمینه اجرای مسابقات برای برگزاری مطلوب این رقابت صحبت نمود که با موافقت خانم کاسادو مقرر گردید در این خصوص هماهنگی های لازم برای برگزاری هر چه بهتر این رویداد صورت گیرد.
   خانم کاسادو نیز ضمن تشکر از آقای صبور از دیدار مجدد ایشان ابراز خشنودی کرد و اظهار داشت که احترام بسیاری برای شخص سردار صبور و فدراسیون سه گانه ایران قائل است و با وجود مشغله فراوان همیشه از دیدار ایشان و برگزاری جلسات مشترک با وی استقبال می کند.
   وی در خصوص مسابقات بین المللی به میزبانی ایران گفت که وی باید این موضوع را با مسئولان و اعضای کادر اجرایی و برگزاری مسابقات ITU مطرح نموده تا پس از جمع بندی نهایی نتیجه آن به فدراسیون ایران اعلام شود.
   وی افزود که با توجه به برگزاری کنگره اتحادیه که دو هفته دیگر در گلد کوست استرالیا برگزار می گردد، برنامه این مسابقات را به کنگره ارائه می دهد تا در تقویم سال 2019 اتحادیه به عنوان یک رویداد رسمی گنجانده شود.
   در ادامه جلسه خانم کاسادو از آقای صبور خواست تا نمونه و طرحی از لباس با پوشش اسلامی مصوب اتحادیه را مجددا برای وی ارسال کند تا وی با ارائه آن به سایر کشورها، آنان را برای چگونگی پوشش لازم برای حضور در این مسابقات توجیه کند.
   وی در مورد حضور بانوان در این رویداد تاکید کرد و از برگزاری این مسابقات با پوشش اسلامی به عنوان حرکتی نوین در بخش بانوان بویژه برای کشورهای اسلامی یاد کرد.
   وی افزود که نهایت تلاشش را در رابطه با ایجاد انگیزه برای حضور بانوان دیگر کشورها با لباس و پوشش اسلامی در مسابقات سال آینده در ایران به عمل خواهد آورد.
   سردار صبور در مورد سبک و نوع پوشش در نظر گرفته شده برای این مسابقات عنوان نمود که مجددا طرح ها و نمونه های پوشش اسلامی دوگانه بانوان که مورد تایید و مصوب اتحادیه است را برای بهره برداری کشورها در اعزام بانوان وررزشکار خود به ITU ارسال خواهد کرد.
   در پایان این جلسه آقای صبور ماه نوامبر 2019 (آبان و آذر 98) و جزیره کیش را به عنوان زمان و مکان پیشنهادی ایران برای برگزاری مسابقات دوگانه بین المللی اعلام کرد و افزود که جزیره کیش به واسطه موقعیت آن که جزو مناطق آزاد محسوب می شود و برای تردد نیاز به اخذ ویزا ندارد برای ورزشکاران و مسئولان و اعضای تیم های شرکت کننده از شرایط خوبی برخوردار است که مورد موافقت خانم کاسادو نیز قرار گرفت. هم چنین مقرر شد گزارشی از نحوه تامین مالی این رقابت ها به اتحادیه بین المللی ورزش سه گانه ارسال شود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,082,633
تعداد بازدید امروز : 3,993
تعداد بازدید دیروز : 15,184
آخرین به روزرسانی : 1398/01/05