امروز : یکشنبه 29 اردیبهشت 1398
   
  • رکورد دیگری از ورزشکاران با اراده ایرانی در دنیا

   عشرت کردستانی از نقره والیبال نشسته اینچئون تا پرچمداری ایران در پارالمپیک ریو و اکنون مدعی مدال طلای پرتاب وزنه جاکارتا

   عشرت کردستانی از نقره والیبال نشسته اینچئون تا پرچمداری ایران در پارالمپیک ریو و اکنون مدعی مدال طلای پرتاب وزنه جاکارتا

   عشرت کردستانی به یک بانوی نمونه و تاریخ ساز در ورزش ایران تبدیل شده است . او را در بازی های پارالمپیک ریو در قامت پرچمدار کاروان شهدای منا و به عنوان کاپیتان تیم ملی والیبال نشسته دیدیم . بانویی که در بازی های آسیایی اینچئون هم به مدال نقره رسیده بود اما او اکنون از والیبال نشسته خداحافظی کرده و به رشته های پرتابی روی آورده است تا جاییکه مدعی مدال طلا در ماده های پرتاب وزنه و نیزه است .

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ؛عشرت کردستانی بانوی قهرمان ایرانی است که در سال 1381 و در بازدید از منطقه شلمچه در قالب کاروان راهیان نور به افتخار جانبازی نائل آمد.
   این ورزشکار ارزنده کشورمان در بازی های آسیایی 2014 اینچئون به عنوان یکی از ملی پوشان والیبال نشسته بانوان ایران توانست عنوان نایب قهرمانی را به ارمغان آورد.
   در همان رویداد به دلیل کسب عنوان نایب قهرمانی ،تیم ملی والیبال نشسته ایران سهمیه حضور در پارالمپیک ریو را هم بدست آورد که عشرت کردستانی به عنوان کاپیتان میدان سخت المپیک را نیز تجربه کرد.
   این بانوی پرافتخار در پیشانی کاروان شهدای منا با حجاب برتر چادر به عنوان پرچمدار حرکت کرد و مورد تفقد مقام معظم رهبری هم در پیام های پر مهر معظم له قرار گرفت.
   پایان المپیک ریو هر چند که با خداحافظی این بانوی سرافراز از دنیای والیبال نشسته همراه بود اما او همچنان در عرصه زندگی و ورزش با روحیه بالا و عزم و اراده جدی در حال حرکت است.
   عشرت کردستانی والیبالیست دیروز اکنون به رشته دو ومیدانی روی آورده است . در این رشته هم دوران ورزشی خود را با قهرمانی سپری می کند.
   او همسری فداکار و مادری دلسوز است .زهرا جعفری اولین فرزند این زن پرافتخار ایرانی حافظ 22 جز قرآن است و مهدی فرزند چهارساله اش هم مراحل اولیه حفظ قرآن مجید را سپری می کند.
   عشرت کردستانی در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان از انگیزه اش برای خداحافظی از والیبال نشسته و روی آوردن به رشته های پرتابی می گوید:(بعد از پارالمپیک ریو که جز 10 ورزشکار برتر دنیا شدم احساس کردم که می توانم در رشته دو ومیدانی که اتفاقا بیشتر مدال های کاروان ورزشی ایران در پارالمپیک هم از این رشته است، موفق ظاهر شوم .
   او در ادامه توضیح داد: با این انگیزه و با توجه به این مهم که در استان کرمان به عنوان دبیر هیات ورزش جانبازان و معلولین هم فعالیت دارم تصمیم گرفتم چون در استان کرمان دوومیدانی جانبازان و معلولین فعال نبود زمینه توسعه و ترویج آن را فراهم کنم که حتی با برنامه ریزی که صورت گرفت آقای محسن شاهرخی را به این استان دعوت کردم و به عنوان مربی فعالیت بسیار خوبی را آغاز کرد تا جاییکه هم مربی خود من در رشته های پرتابی بود و هم به عنوان دبیر هیات زمینه حضور ورزشکاران روستاها و نقاط مختلف استان را برای شرکت در این کلاسها فراهم کردم .
   عشرت کردستانی با بیان اینکه اکنون ورزشکاران خوبی در رشته های دو ومیدانی جانبازان و معلولان در سراسر استان پرورش یافته اند اظهار داشت: امیدوارم این اتفاق زمینه حضور بیشتر جانبازان و معلولان در محیط ورزش را در ادامه هم به وجود آورد.
   دبیر هیات ورزش جانبازان و معلولان استان کرمان گفت: علاوه بر وظایف مدیریتی که بر عهده داشتم به دلیل علاقمندی به رشته های پرتابی به عنوان ورزشکار هم فعالیت کردم و حتی در مسابقات جهانی تونس که تیرماه سال جاری برگزار شد در پرتاب وزنه هم مدال طلا گرفتم و این نوید را می دهم که در بازی های پاراآسیایی جاکارتا هم مدعی کسب مدال در پرتاب وزنه و نیزه هستم که شایسته است از محسن شاهرخی مربی خودم تقدیر و تشکر کنم.
   عشرت کردستانی حجاب و عفاف بانوان ایرانی در میادین ورزشی بین المللی را ستود و اظهار داشت: حجاب و ورزش بانوان را نه تنها هیچ مانعی برای پیشرفت نمی دانم بلکه تاکید می کنم آرامش روحی و روانی من در رویدادهای ورزشی به دلیل حجاب است و از این بابت که در میادین بین المللی هم معرف فرهنگ و تمدن غنی ایران هستم خدا را شاکرم.
   عشرت کردستانی در پایان از ورزشکاران همنوع خود خواست با عزم و اراده و جنگندگی مشکلات را سپری کنند و بدون ترس و واهمه از مشکلات با باور قلبی برای تحقق اهداف خود تلاش کنند.
   این بانوی تاریخ ساز ورزش کشور که در آستانه یک مدال دیگر در بازی های پاراآسیایی قرار دارد گفت: امیدوارم بار دیگر ورزش ایران هم در بازی های آسیایی هم پاراآسایی با مدال های متعدد و با درخشش دختران و پسران ایرانی در عرصه بین المللی سرافراز و سربلند باشد، پرچم ایران همچنان با غرور به اهتزاز درآید و سرود کشورمان همیشه در میادین مهم طنین انداز باشد
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,262,969
تعداد بازدید امروز : 14,905
تعداد بازدید دیروز : 21,638
آخرین به روزرسانی : 1398/02/29