امروز : جمعه 28 تیر 1398
   
  • تیم های دونفره بدمینتون ایران در مسابقات غرب آسیا به ۳ مدال طلا دست یافتند

   تیم های دونفره بدمینتون ایران در مسابقات غرب آسیا به ۳ مدال طلا دست یافتند

   دیدار مرحله نهایی مسابقات بدمینتون زیر ۱۵ و ۱۷ سال غرب آسیا در قمست دونفره پسران و دختران ( تیمی ) روز یکشنبه در سالن بدمینتون شهر بیروت ( پایتخت لبنان ) برگزار شد و در پایان این رقابتها تیم های دونفره کشورمان به ۳ مدال طلا دست یافتند.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ، در دیدار فینال رقابتهای دونفره زیر ۱۵ سال پسران ، تیم دونفره علی حیاتی و محمد زرچی از ایران به مصاف تیم دونفره سوریه رفتند که این مسابقه در پایان با نتیجه ۲ بر صفر به سود تیم دونفره ایران خاتمه یافت و آنان به مقام قهرمانی این رده سنی دست یافتند و مدال طلا را کسب کردند.

   تیم دونفره سوریه دوم شد و مدال نقره را بدست آوردند.

   تیم های دونفره لبنان و سوریه به مقام سوم مشترک دست یافته و مدال برنز را کسب نمودند.

   در دیدار فینال مسابقات دونفره زیر ۱۷ سال پسران ، تیم دونفره نیما رستم پور و شایان رضاربابی از ایران به مصاف تیم دونفره اردن دیدار کردند که این مسابقه در پایان با نتیجه ۲ برصفر به سود تیم دونفره اردن به پایان رسید و مقام قهرمانی را به خود اختصاص دادند و مدال طلا را به گردن آویختند.

   تیم دونفره ابران دوم شد و مدال نقره را بدست آوردند و تیم های دونفره سوربه و عراق به مقام سوم مشترک رسیدند و مدال برنز را کسب نمودند.

   همچنین در دیدار فینال رقابتهای دونفره زیر ۱۵ سال دختران ، تیم دونفره فاطمه بابایی و فاطمه مونس خواه از کشورمان به مصاف تیم دونفره دختران سوریه رفت که این دیدار در پایان با نتیجه ۲ بر صفر به سود تیم دونفره ایران به پایان رسید و مقام قهرمانی را به خود اختصاص دادند و مدال طلا را به گردن آویختند.

   تیم دونفره سوریه دوم شد و مدال نقره را کسب کردند و تیم های دونفره لبنان و اردن مشترکا مقام سوم را بدست آوردند و صاحب مدال برنز شدند.

   در دیدار فینال مسابقات دونفره زیر ۱۷ سال دختران ، تیم دونفره کیمیا آزادواری و یگانه تفرشی از ایران به مصاف تیم دونفره اردن به رقابت با یکدیگر پرداختند که این دیدار در پایان با نتیجه ۲ بر صفر به سود تیم ایران خاتمه یافت و مقام قهرمانی را بدست آورده و مدال طلای این رده سنی را به گردن آویختند.

   تیم دونفره اردن نایب قهرمان این رده سنی شد و مدال نقره را از آن خود کرد .

   تیم های دونفره عراق و سوریه به مقام سوم مشترک رسیدند و مدال برنز را به خود اختصاص دادند.

   لازم به ذکر است که در پایان این رقابتها مدال های تیم های برتر از سوی آقای ” آنتون ” رییس فدراسیون بدمینتتون آسیا ، آقای دکتر ” کیم ” دبیرکل بدمینتون آسیا و سرکار خانم دکتر فریبا مددی نایب رییس بانوان فدراسیون بدمینتون ایران به تیم های برتر اهداء گردید .

   مسابقات بدمینتون غرب آسیا رده سنی زیر ۱۵ و ۱۷ سال دختران و پسران این قاره کهن در روزهای شانزدهم لغایت هجدهم شهریور ماه جاری در سالن بدمینتون شهر بیروت ( پایتخت لبنان ) با حضور بدمینتون بازان کشورهای غرب آسیا برگزار شد.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,688,510
تعداد بازدید امروز : 18,632
تعداد بازدید دیروز : 18,739
آخرین به روزرسانی : 1398/04/28