امروز : جمعه 03 خرداد 1398
   
  • نشست مشترک معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش

   داورزنی : آموزش و پرورش،موتورمحرکه ورزش کشور است/تمام ظرفیت هایمان را در اختیار توسعه ورزش قرار خواهیم داد

   داورزنی : آموزش و پرورش،موتورمحرکه ورزش کشور است/تمام ظرفیت هایمان را در اختیار توسعه ورزش قرار خواهیم داد

   نشست مشترک دو معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان و معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش درخصوص راهکارهای مناسب جهت برگزاری مطلوب المپیاد استعدادهای برتر ورزش و نوع همکاری متقابل در محل وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.


   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ،دکتر داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان دراین نشست با اشاره به اهمیت برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی اظهار داشت: با برگزاری طرحهای المپیاد توسعه ورزش قهرمانی کشور سرعت بیشتر پیدا خواهد کرد.
   اودر ادامه با بیان اینکه اعتقاد ما بر این است اگر بخواهیم به نتایج مطلوب تربرسیم باید قاعده هرم ورزش یعنی آموزش و پرورش را تقویت کنیم ،افزود :در زمینه استعدادیابی می بایستی شرایطی را مهیا کرد که فدراسیون‌های ورزشی از ظرفیت مسابقات آموزشگاهها استفاده مطلوب‌ترین داشته باشند.

   معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت : برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در فدراسیون های ورزشی حذف یا کمرنگ شده است برای این مهم باید حلقه ها ی آموزش و پرورش و وزارت ورزش وجوانان را بهم متصل کنیم تا بتوان بیشترین استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش را ببریم که در واقع موتور محرک ورزش کشور است. شاکله اصلی تیم های ملی باید از دل ورزش مدارس پیدا شود .

   داورزنی برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی را موتور محرکه جدیدی در ورزش کشور دانست و بیان کرد : با احیا ورزش قهرمانی کشور امور پراکنده فدراسیون های ورزشی را هدفمند خواهیم کرد که این امرهمکاری معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کامل تر می شود.

   وی در ادامه اظهار داشت : طوری برنامه‌ریزی خواهیم کردکه ورزشکاران مستعد از کف مدرسه تا تیم‌های ملی دیده شوند و دو وزارتخانه مهم کشور با یک هدف مشترک می‌توانند بهترین شرایط را برای فرصت سازی مناسب ورزشکاران مهیا شود.
   معاون وزیر در ادامه تاکید کرد: بدون حضور آموزش و پرورش طرح های استعدادیابی ورزش کشور کامل نخواهد شد و برگزاری المپیاد استعدادهای برترورزشی کشور با همکاری و حمایت آموزش و پرورش برای نخستین بار ، میتواند،خیل عظیم استعداد های ورزش کشور که فرصت دیده شدن ندارند را به ورزش کشور معرفی کند.

   وی ادامه داد: با تعامل و تفاهم باید منافع ملی کشور موردمتوجه قرار بگیرد و ورزش و جوانان با برگزاری المپیاد استعداد های برتر ورزشی ازظرفیت نیروی انسانی موجود درآموزش و پرورش استفاده بهینه خواهد برد.

   همچنین معاون تربیت بدنی وسلامت وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت : با برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی درماتریس همکاری مشترک دو وزارتخانه برای توسعه ورزش قهرمانی باید سیستمی ماندگار طراحی شود.

   دکتر حمیدی افزود :وزارت ورزش و جوانان متولی ورزش قهرمانی است، آموزش و پرورش بعنوان یکی از سازمان های تاثیرگذار میتواند به روند فعالیت ورزش قهرمانی سرعت بیشتری بدهد .

   وی در ادامه با بیان اینکه این طرح یکی از طرح های خوب ورزش است ، گفت : در ماتریس همکاری مشترک دو وزارتخانه در توسعه ورزش قهرمانی می‌باید سیستم ماندگار داشته باشیم به طوریکه با تغییر افراد در سطح مدیریتها این فعالیت مهم و اثر بخش همچنان ادامه یابد.

   معاون تربیت بدنی وسلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آمادگی داریم تاتمام ظرفیت‌های مان را در اختیار توسعه ورزش قرار دهیم تاکید کرد که با همکاری مدارس نفرات مستعد را شناسایی و در مسیر ورزش قهرمانی قرار خواهیم داد
   وی در بخش دیگری از سخنانش برگزاری المپیاد دانش‌آموز امسال را بهترین فرصت برای فدراسیون‌های ورزشی دانست و اردوگاه شهید چمران را به عنوان مرکزی جهت استعدادیابی برای استفاده فدراسیونهای ورزشی معرفی کرد.
   سعادت مند مدیرکل دفتر توسعه آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان در حاشیه دیدار گزارش کاملی از فرایند برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی به جمع حاضران ارایه کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,365,027
تعداد بازدید امروز : 14,495
تعداد بازدید دیروز : 17,813
آخرین به روزرسانی : 1398/03/03