امروز : پنجشنبه 05 اردیبهشت 1398
   
  • آیین تجلیل از مقام آوران مسابقات کشوری کارکنان دولت استان کرمان در سال 96

   محمد تقی امیری خراسانی :3 هزار و 200 نفر در مسابقات کارکنان دولت طی سال گذشته با یکدیگر رقابت کردند

   محمد تقی امیری خراسانی :3 هزار و 200 نفر در مسابقات کارکنان دولت طی سال گذشته با یکدیگر رقابت کردند

   مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان از شرکت 3 هزار و 200 نفر در بخش رقابت های کارکنان دولت طی سال گذشته در 68 رشته ورزشی در این استان خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان، محمدتقی امیری خراسانی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در آیین تجلیل از مقام آوران مسابقات کشوری کارکنان دولت استان کرمان در سال ۹۶ که امروز با حضور سلیمانی معاون دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد، یکی از اهداف وزارت ورزش و جوانان را توسعه ورزش همگانی عنوان کرد و گفت: وقتی بحث ورزش همگانی مطرح می شود، عده ای آن را تنها یک پیاده روی خانوادگی تلقی می کنند، در حالیکه بر اساس سیاست هایی که وجود دارد ما در هر قالب، هر لباس، هر جنسیت و هر سنی می توانیم فعالیت ورزشی خودمان را داشته باشیم.
   وی یکی از بحث های ورزش همگانی را ورزش کارکنان دولت دانست و افزود: مسابقات کارکنان دولت در استان کرمان در بخش ادارت کل بر عهده ی اداره کل ورزش و جوانان استان به مدیریت معاون ورزشی برگزار می شود، در سایر شهرستان ها، رؤسای ادارت ورزش و جوانان مدیریت این کار را بر عهده دارند.
   امیری خراسانی تصریح کرد: استارت مسابقات کارکنان دولت در استان کرمان از شهریور ماه 93 با عنوان جشنواره فرهنگی ـ هنری شهید باهنر با دبیری مریم نخعی زاده زده شد که همچنان ادامه دارد و هر ساله به صورت منظم برگزار می شود.
   وی یادآور شد: امسال پنجمین دوره ی این جشنواره در بخش رشته های انفرادی در هفته ی دولت برگزار شد و در بخش رشته های تیمی نیز در حال برگزاریست.
   امیری خراسانی بیان داشت: جشنواره فرهنگی ـ ورزشی کارکنان دولت (شهید باهنر) طی هفته دولت در 12 شهرستان برگزار شد و در بقیه ی شهرستان ها نیز به علت شرایط آب و هوایی استان و گرمای جنوب، در هفته تربیت بدنی برگزار می شود.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: طی سال 96، 648 اداره و دستگاه دولتی در این جشنواره حضوری فعال داشته اند که در 5 رشته ی دارت، تنیس روی میز، طناب کشی، فوتسال و والیبال و در مجموع در 68 رشته ورزشی در سراسر استان انجام شده است.
   امیری خراسانی افزود: در مجموع 3 هزار و 200 نفر در بخش کارکنان دولت در این رقابت ها شرکت کردند.
   وی تصریح کرد: در ضمن، کوهپیمایی، دوی عمومی، دوچرخه سواری، پیاده روی و ورزش صبحگاهی به صورت مجزا نیز برای کارکنان دولت به صورت هفتگی و ماهانه انجام می گیرد.
   امیری خراسانی با اعلام اینکه امروز در این آیین، از مقام آوران مسابقات کشوری کارکنان دولت استان کرمان در سال 96 تجلیل می شود، ابراز امیدواری کرد: در رقابت های کشوری کارکنان دولت طی سال 97 نیز استان کرمان بتواند بهتر از سال گذشته عمل کند و مقام های بیشتری را به خود اختصاص دهد.
   وی یادآور شد: مراسم اختتامیه و تجلیل از مقام آوران رقابت های استانی کارکنان دولت، 26 مهر تا دوم آبان ماه در هفته تربیت بدنی برگزار می شود که امیدواریم بتوانیم در این برنامه از تمام کسانی که در این راستا تلاش می کنند، تقدیر کنیم.
   امیری خراسانی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بر اساس ماده 53، دستگاههای اجرایی مجاز هستند، یک درصد از بودجه ی خودشان را صرف فعالیت های ورزشی کنند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,720,220
تعداد بازدید امروز : 92
تعداد بازدید دیروز : 18,819
آخرین به روزرسانی : 1398/02/04