امروز : پنجشنبه 05 اردیبهشت 1398
   
  • رییس کمیته فرهنگی فدراسیون چوگان:توسعه ورزش چوگان نیازمند عزم ملی است

    رییس کمیته فرهنگی فدراسیون چوگان:توسعه ورزش چوگان نیازمند عزم ملی است

   رییس کمیته فرهنگی فدراسیون چوگان با اشاره به اینکه توسعه ورزش ملی چوگان نیازمند عزم ملی مسئولان است، گفت: هنوز بسیاری از افراد با این ورزش آشنا نیستند

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون چوگان، فتح اله حداد با اشاره به اینکه توسعه ورزش ملی چوگان نیازمند عزم ملی مسئولان است، گفت: متاسفانه این مهم در حالیست که بسیاری هنوز با این ورزش آشنا نیستند.

   رییس کمیته فرهنگی فدراسیون چوگان با اشاره به اینکه فدراسیون برای معرفی فرهنگ ورزش چوگان نیازمند همراهی صداوسیما است، اظهار کرد: رسانه ملی اگر بازی چوگان را پخش کند، حتما همه عرصه‌ها از جمله صنایع، ورزش چوگان را حمایت می‌کنند. به عبارتی مسولان باید باور کنند ثبت جهانی چوگان دستاورد ملی است.

   وی با بیان اینکه ورزش ملی چوگان می تواند از ابعاد مختلف بررسی شود، افزود: به عنوان مثال چوگان می تواند در جذب گردشگر تاثیر مستقیم بگذارد که نمونه آن را همه ساله در ایام نوروز و در نقش جهان اصفهان می توان مشاهده کرد.

   حداد ضمن تاکید بر اینکه تلاش شده چوگان در دروس مدارس گنجانده شود تا دانش آموزان با این ورزش ملی آشنا شوند، تصریح کرد: در واقع وزارت آموزش و پرورش قول مساعدت برای آشنایی دانش آموزان با ورزش چوگان را داده است.

   رییس کمیته فرهنگی فدراسیون چوگان اعتقاد دارد ثبت جهانی چوگان وظیفه فدراسیون را سنگین کرده است زیرا چوگان ریشه در عناصر زندگی مردم دارد.

   وی با یادآوری اینکه زیرساخت های چوگان در کشورمان هنوز مطلوب نیست اما در بین کشورهای دنیا وضعیت خوبی داریم، خاطرنشان کرد: اشرافی دانستن ورزش چوگان امری افراطی و غیرمنطقی است لذا بر این اساس طی سالهای گذشته به چوگان بی‌توجهی شده و آسیب‌های زیادی را رقم زده است.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,720,249
تعداد بازدید امروز : 121
تعداد بازدید دیروز : 18,819
آخرین به روزرسانی : 1398/02/04