امروز : شنبه 04 خرداد 1398
   
  • سمن ها نزدیک ترین راه ارائه توانایی های جوانان تحصیل کرده هستند

   اکبر نگاهی: به طور جدی و بدون محدودیت پیگیر افزایش سمن ها هستیم

   اکبر نگاهی: به طور جدی و بدون محدودیت پیگیر افزایش سمن ها هستیم

   سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل، افزایش سمن ها را از اهداف جدی در حوزه جوانان معرفی کرد.

   به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل، اکبر نگاهی در این خصوص گفت: جوان امروز از آگاهی خاصی برخوردار است.این امر با پیشرفت تکنولوژی سرعت بیشتری یافته است.سهل ترین راه برای استفاده از پتانسیل جوان سمن ها می باشد.جوانی را تصور کنید در شاخه ای دارای تبحر می باشد یا پس از اتمام تحصیلات در دانشگاه علاقه مند است تا توانایی خود را عرضه کند قطعا نزدیکترین راه سمن ها می باشند. لذا یکی از اهداف در حوزه جوانان افزایش سمن ها می باشد و با تقویت و مشارکت سازمان های مردم نهاد در اداره جامعه، پیوند میان مردم و حاکمیت تقویت و مستحکم تر شود.
   وی ضمن اشاره به همکاری فشرده با وزارت ورزش و جوانان گفت: وزیر ورزش و جوانان افزایش سمنها به پنج هزار را تا پایان دولت دوازدهم پیش بینی کرده اند. به لحاظ تراکم جمعیت افزایش سمن ها در هر استان تعریف شده است اما هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد و حوزه جوانان وزارت بیشترین همکاری را دارد.
   نگاهی در خصوص عملکرد سمن ها در اردبیل نیز گفت:در شش ماهه نخست امسال به تعداد تعریف شده رسیده ایم ولی به طور جدی از افزایش سمن ها استقبال می کنیم. تا پایان سال گذشته ،49سمن فعال درحوزه استان وجود داشت که اکنون به 61 سمن رسیده است. دو سمن در حوزه خانواده امسال به ثبت رسیده اند که همه اعضا دارای تحصیلات عالی دانشگاهی هستند و در حوزه مشاوره فعالیت دارند.این سمن ها کلاسهای آموزشی در حوزه خانواده نیز برگزار کرده اند.
   سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان استان اردبیل افزود:در حوزه پهبادهای امداد رسان یک سمن فعال به ثبت رسیده است که تنها سه سمن در کل کشور فعال هستند. در رشته های مختلف به خصوص تکنولوژی بدنبال ایجاد تفاهم نامه با دانشگاهها و مراکز علمی هستیم تا استعداد جوانان تبلور یابد. در راستای تقویت سمن ها نیز 23 کارگاه توانمند سازی سازمانهای مردم نهاد نیز برگزار شد و در نمایشگاه اسوه نیز 21 سمن اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل حضور فعال داشتند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,381,700
تعداد بازدید امروز : 14,883
تعداد بازدید دیروز : 16,285
آخرین به روزرسانی : 1398/03/04