امروز : یکشنبه 29 اردیبهشت 1398
   
  • در آکادمی ملی المپیک برگزار شد:

   آزمون ارتقاء داوران کشتی درجه ممتاز کشور

   آزمون ارتقاء داوران کشتی درجه ممتاز کشور

   آزمون تئوری و عملی داوران کشتی درجه ممتاز کشور برای ارتقاء به درجه ممتاز ویژه، در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، داوران کشتی درجه ممتاز کشور در دو رشته آزاد و فرنگی که از 10 استان کشور و برای ارتقاء مدرک داوری خود از سوی هیأت‌های کشتی استان‌ها به فدراسیون کشتی معرفی شده‌ بودند، در آزمون‌های تئوری و عملی شرکت کردند.
   این آزمون‌ها از 60 داور ملی کشتی و طی دو روز (شنبه 31 شهریور و دوشنبه دوم مهرماه)، در آکادمی ملی المپیک و زیر نظر انستیتو‌کشتی و کمیسیون داوران فدراسیون کشتی برگزار می‌شود.
   آزمون تئوری شامل: «قوانین جاری مسابقات کشتی در سطح بین‌المللی، 60 سوال آزاد و همچنین امتحان جدول مسابقات کشتی است که از شرکت‌کنندگان در این آزمون، به صورت کتبی و به زبان انگلیسی گرفته می‌شود.»
   امتحان عملی داوران کشتی حاضر در این آزمون‌ها هم به شرح زیر است:
   «1-دراز و نشست 2-پرش سارجنت 3-دو 4*9 متر 4-عکس‌العمل دیداری و شنیداری 5-کانکانی»
   داورانی که در این آزمون‌ها حدنصاب نمره قبولی را در هر دو بخش تئوری و عملی کسب کنند، از سوی فدراسیون کشتی به کلاس‌های بین‌المللی که در نقاط مختلف دنیا و توسط فدراسیون جهانی کشتی برگزار خواهد شد اعزام می‌شوند.
   فدراسیون جهانی کشتی (FILA) برای ارتقاء داوران از سطح ملی به سطح بین‌المللی، دو روز کلاس تئوری و قضاوت داوران در مسابقات کشتی قاره‌ای و جهانی را در نظر گرفته است که در سال 2019 برگزار خواهد شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,262,696
تعداد بازدید امروز : 14,632
تعداد بازدید دیروز : 21,638
آخرین به روزرسانی : 1398/02/29