امروز : دوشنبه 31 تیر 1398
   
  • دکتر داورزنی در دیدار با اعضای تیم ملی شطرنج ایران قبل از اعزام به المپیاد جهانی گرجستان؛

   ورزش یکی از مظاهر اقتدار ملی ایران است/ ورزش ایران باید در آسیا سرآمد باشد و در جهان هم در بین قدرت های برتر قرار گیرد

   ورزش یکی از مظاهر اقتدار ملی ایران است/ ورزش ایران باید در آسیا سرآمد باشد و در جهان هم در بین قدرت های برتر قرار گیرد

   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان بر اساس مطالعات و تحقیقاتی که داشتیم ورزش ایران در رشته های مختلف باید در آسیا سرآمد باشد و در دنیا هم در بین قدرت های برتر قرار بگیرد. در این بین شطرنج هم از رشته هایی است که طی سال های گذشته موفق ظاهر شده و امید را به مردم هدیه داده است.   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ،دکتر محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش وجوانان در دیدار با ملی پوشان شطرنج ایران قبل از اعزام به المپیاد جهانی شطرنج که عصر امروز برگزار شد با اشاره به تمدن غنی و کهن ایرانی اظهار داشت: با بررسی تاریخ به یک واقعیت غیرقابل انکار می رسیم که ایران از تمدن غنی هشت هزار ساله برخوردار است و به عنوان یکی از دو امپراطوری بزرگ دنیا بوده و بسیاری از تغییر و تحولات از کشور ما آغاز شده در حالیکه آمریکا قدمت آنچنانی ندارد و ازتمدن غنی برخوردار نیست ولی اکنون تلاش می کند بر تمام دنیا سیطره داشته باشد ولی ایران با قدمت و تمدن کهن هیچگاه کشور متجاوز گر نبوده ولی مقابل زورگویی ها و استبدادگری ها قرار گرفته و در عین حال با هیچ کشوری به جز رژیم صهیونیستی هم مشکل نمداردو مقابلب ابرقدرتها هم مقاومت می کند.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش عرصه ورزش را یکی از مظاهر اقتدار ملی ایران اسلامی در دنیا مطرح کرد و اظهار داشت: بر اساس مطالعه و تحقیقات اعتقاد داریم که در عرصه ورزش هم در بسیاری از رشته ها باید در قاره آسیا حرف اول را بزنیم و سرآمد باشیم و در دنیا هم در بین قدرت های برتر قرار بگیریم که البته در برخی رشته ها این اتفاق افتاده است.
   دکتر داورزنی ادامه داد: در ووشو،کاراته،تکواندو و والیبال که ورزش های دیگر کشورها هستند ایران اسلامی به یکی از قدرت های برتر دنیا تبدیل شده است در وزنه برداری و کشتی هم دیرباز سرآمد بودیم و خوشبختانه در شطرنج هم در طی این سال ها نتایج خوبی گرفته ایم .
   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: هوش ایرانیها از متوسط دنیا بالاتر است و شطرنج هم آز آن دسته رشته هایی است که ایران توانسته قدرت خود را در عرصه اسیایی و جهانی نشان دهد و موفقیت های این رشته موجی از خوشحالی و امید را برای مردم به ارمغان آورده است.
   دکتر محمدرضا داورزنی به مشکلات کنونی اقتصادی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: در شرایطی که سخت ترین تحریم ها علیه ایران اعمال می شود قطعا نتایج ورزشکاران ما می تواند مایه امید و دلگرمی مردم ایران باشد چرا که مردم همه ورزشکارانی را که باعث ابهت نام ایران و اهتزاز پرچم مقدس کشورمان می شوند دوست دارند و به آنها احترام می گذارند بنابراین ورزشکاران در چنین شرایطی می توانند با نتایج خوب دل مردم را شاد کنند.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: ورزش ایران یکی از مظاهر اقتدار ملی است و شطرنج هم با نتایجی که بدست آورده است به وحدت ملی در کشور کمک کرده است .
   داورزنی ادامه داد: مردم ایران خودشان را در قهرمانانشان حس می کنند و فارغ از نوع ورزش فقط به اهتزاز پرچم می اندیشند و ورزشکاران را صادقانه دوست دارند و ورزشکاران هم وظیفه دارند اکنون با اقتدار در میادین ظاهر شده و به عزت هموطنان خود کمک کنند.
   معاون توسعه وزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: آنچه مسلم است ایرانیان همواره پیام آور صلح و دوستی بوده اند و در عرصه ورزش هم ورزشکاران ما به خوبی این پیام را منتقل کرده اند و شطرنج بازان هم قطعا با این رویکرد پیام صلح و دوستی ایرانیان را به جهانیان می رسانند چرا که آنها سفیران فرهنگی ما هستند.
   در این نشست رییس فدراسیون شطرنج به ارائه گزارشی از برنامه های این فدراسیون پرداخت همچنین تک تک ملی پوشان هم دقایقی با معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای به گفتگو پرداختند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,750,645
تعداد بازدید امروز : 13,983
تعداد بازدید دیروز : 25,008
آخرین به روزرسانی : 1398/04/31