امروز : چهارشنبه 30 مرداد 1398
   
  • عضو هیات رییسه فراکسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

   سیاست وزارت ورزش و جوانان باعث توسعه متوازن ورزش در کشور می شود

   سیاست وزارت ورزش و جوانان باعث توسعه متوازن ورزش در کشور می شود

   علیرضا ابراهیمی عضو هیات رییسه فراکسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از سیاست کلی وزارت ورزش و جوانان مبنی بر واگذاری مسابقات بین‌المللی به استان‌ها، گفت: تحقق چنین هدفی زمینه توسعه و رشد متوازن ورزش در سراسر را فراهم می‌کند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛علیرضا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن ابراز خرسندی از سیاست کلی وزارت ورزش و جوانان مبنی بر واگذاری مسابقات بین‌المللی به استان‌ها، گفت: تحقق چنین هدفی زمینه توسعه و رشد متوازن ورزش در سراسر را فراهم می‌کند.
   نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استان‌های کشور به تناسب رشته رایج آن منطقه، دارای ساختار ورزشی خوبی بوده و می‌توانند میزبان مسابقات بین‌المللی به صورت تخصصی باشند، اظهار کرد: به عنوان مثال در استان گلستان به دلیل علاقه مردم به رشته سوارکاری و والیبال، آمادگی برگزاری مسابقات اسب دوانی و والیبال در سطح بین المللی وجود دارد.
   وی با بیان اینکه نباید همه امکانات در حوزههای مختلف را در یک استان تجمیع کرد، ادامه داد: اهمیت تهران به عنوان پایتخت بر هیچ فردی پوشیده نیست اما باید توجه داشت که وقتی سیاست واگذاری مسابقات بین‌المللی به استان‌ها اعمال شود، استان‌هایی که از امکانات خوب ورزشی بهره‌مند نیستند نیز به سمت تقویت این امر حرکت کرده و عرصه ورزش منطقه رشد می‌یابد.
   عضو هیأت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از 4 هزارپروژه نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد، تصریح کرد: وقتی چنین سیاستی در استان‌ها اعمال شود، سرمایه گذاران نیز برای احداث مراکز ورزشی و سرمایه گذاری در بخش ورزش ترغیب می‌شوند از این رو بسیاری از پروژه های نیمه تمام نیز به سرانجام می‌رسد.
   نایب رییس کمیته «زنان، خانواده، تربیت بدنی و جوانان» مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه طرفداران رشته‌های ورزشی برای مشاهده مسابقات مختلف داخلی و بین المللی مجبور هستند به تهران سفر کنند، خاطرنشان کرد: زمانی که مسابقات در سطوح مختلف در استان‌ها برگزار شود، می‌توان شاهد حضور تماشاگران و هواداران بیشتری در ورزشگاه‌ها بود که این امر موجب ترویج فرهنگ توجه به ورزش می‌شود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,402,074
تعداد بازدید امروز : 15,735
تعداد بازدید دیروز : 19,103
آخرین به روزرسانی : 1398/05/30