امروز : پنجشنبه 02 خرداد 1398
   
  • جوان ترین و مسن ترین ملی پوشان ایرانی در رقابت های پاراآسیایی

   جوان ترین و مسن ترین ملی پوشان ایرانی در رقابت های پاراآسیایی

   کاروان خودباوری و امید ایران ساعت صبح روز سه شنبه دهم مهر ماه برای حضور در سومین دوره رقابت های پاراآسیایی با پرواز مستقیم راهی جاکارتا شدند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، کاروان ۳۵۷ نفره ی کشورمان با شعار “با توکل و تلاش ما می توانیم” ۱۴ مهر ماه در افتتاحیه این رقابت ها به پرچم داری ساره جوانمردی، ملی پوش تیم تیراندازی، شرکت می کنند.

   کاروان ایران با ۲۰۸ ملی پوش دارای معلولیت در ۱۳ رشته بسکتبال با ویلچر،والیبال نشسته، بوچیا، وزنه برداری، دوومیدانی، تیراندازی، تیروکمان، تنیس روی میز، دوچرخه سواری، شنا، جودو، شطرنج و گلبال به رقابت می پردازند.

   فاطمه جهانی، ملی پوش والیبال نشسته با ۱۵ سال سن، جوان ترین و اسداله عظیمی ملی پوش دوومیدانی با  ۵۷ سال، مسن ترین اعضای کاروان ایران در این رقابت ها هستند.

   در این دوره از بازی های پاراآسیایی، شاهد رشد ۳۵ درصدی بانوان نسبت به دوره‌های قبل هستیم، ۷۲ ورزشکار زن در ۹ رشته ورزشی اعزام می‌شوند، در حالی که در ۲۰۱۴ اینچئون تعداد بانوان اعزامی ۵۶ و در ۲۰۱۰ گوانجو ۳۴ بود.

   اختتامیه رقابت های پاراآسیایی ۲۱ مهر ماه برگزار می شود و پرچم کشورمان در این مراسم را دیگر بانوی ملی پوش تیم تیراندازی، سمیرا ارم حمل می کند.

   کاروان ایران بیست و سوم مهر ماه به میهن باز خواهد گشت.

   ایران در دوره قبل بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۴ اینچئون، با ۲۰۰ ورزشکار و رقابت در ۱۶ رشته ورزشی موفق به کسب ۱۲۰ مدال (۳۷ طلا، ۵۲ نقره و ۳۱ برنز) شد و در جایگاه چهارم این رقابت ها ایستاد.
   این در حالی است که این خبری که قرار است این بازی ها را پوشش دهد شب گذشته به محل برگزاری رقابت‌ها اعزام شدند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,349,400
تعداد بازدید امروز : 16,681
تعداد بازدید دیروز : 24,820
آخرین به روزرسانی : 1398/03/02