امروز : سه شنبه 04 تیر 1398
   
  • برگزاری سومین جلسه هماهنگی برنامه های هفته تربیت بدنی

   نامگذاری و عناوین روزهای هفته تربیت بدنی انجام شد/ زنگ ملی ورزش طنین انداز می شود

   نامگذاری و عناوین روزهای هفته تربیت بدنی انجام شد/ زنگ ملی ورزش طنین انداز می شود

   سومین جلسه هماهنگی برنامه های هفته تربیت بدنی با تصویب نصب نمادی از حضور رهبر معظم انقلاب در ورزشگاه آزادی در محل این ورزشگاه ، نامگذاری و عناوین روزهای هفته تربیت بدنی و تاکید بر برگزاری برنامه های مختلف با رویکرد ورزش همگانی همچنین ارائه خدمات رایگان به مردم برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ؛سید عبدالحمید احمدی سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در سومین جلسه هماهنگی برنامه های هفته تربیت بدنی که صبح امروز با حضور نمایندگان دستگا ه های اجرایی و مدیران ستادی این وزارتخانه برگزار شد رویکرد برنامه های هفته تربیت بدنی را در حوزه ورزش همگانی عنوان کرد و توضیح داد: باید در قالب برنامه های این هفته مشارکت گسترده مردم را در برنامه های متعلق به ورزش همگانی با هدف ارتقا سطح سلامتی جامعه فراهم کنیم .
   وی ادامه داد: یکی از اهداف مهم برنامه های هفته تربیت بدنی سوق دادن فضای عمومی کشور به سمت برنامه های ورزش همگانی است که موجب سلامتی مردم می شود به همین دلیل باید از ظرفیت های مختلف در این زمینه برای اینکه توجه جامعه بیشتر از قبل به ورزش جلب شود،بهره ببریم و شرایط خوبی را برای رو آوردن مردم به ورزش فراهم کنیم .
   سید عبدالحمید احمدی ایجاد شرایط مناسب و ارائه خدمات رایگان تربیت بدنی و ورزش را در این هفته از سوی دستگاه های مختلف خواستار شد.
   در این جلسه مازیار ناظمی مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به حضور رهبر معظم انقلاب در ورزشگاه آزادی در جمع خیل عظیم بسیجیان اظهار داشت: در هفته تربیت بدنی، نمادی از حضور ماندگار رهبر معظم انقلاب در ورزشگاه آزادی که هفته گذشته محقق شد و روز باشکوهی را رقم زد در محل این ورزشگاه با همکاری سازمان بسیج ورزشکاران و وزارت ورزش و جوانان نصب خواهد شد.
   رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به برنامه های تبلیغاتی این مرکز به منظور آگاهی جامعه از برنامه های هفته تربیت بدنی تصریح کرد: برنامه ریزی گسترده ای در زمینه اطلاع رسانی برنامه های هفته تربیت بدنی و ورزش صورت گرفته تا این هفته به عنوان نمادی از ورزش موجبات آشنایی بیشتر مردم با ورزش را فراهم آورد تا به عنوان مقوله ای که سطح سلامتی جامعه را ارتقا می دهد بیشتر از گذشته در جامعه ترویج یابد.
   مازیار ناظمی ادامه داد: زنگ سلامت در هفته تربیت بدنی هم با حضور وزیر ورزش و جوانان طنین انداز خواهد شد تا از این پس زنگ ورزش نیز در مدارس باعث توجه جدی دانش اموزان و مردم به ورزش شود.
   وی با بیان اینکه مستند تاسوعا و فوتبال 26 مهرماه از شبکه سوم سیما پخش می شود اظهار داشت: همه دستگاه هایی مرتبط با برنامه های هفته تربیت بدنی هم می توانند با استفاده از ظرفیت های رسانه ای خود شرایط بهتری را برای تبلیغ و ترویج ورزش فراهم کنند.
   ناظمی برگزاری دو همگانی و دوچرخه سواری در سراسر کشور را که می تواند جنب و جوش خوبی را در بین مردم بوجود آورد مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت : برنامه های هفته تربیت بدنی و اجرای باشکوه و منظم می تواند به استمرار حضور مردم در برنامه های ورزش همگانی کمک کند.
   در این جلسه نامگذاری و عناوین روزهای هفته تربیت بدنی اعلام شد . بر همین اساس سید عبدالحمید احمدی سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی نامگذاری و عناوین روزهای هفته را به شرح زیر عنوان کرد:
   پنج شنبه 26 مهرماه – ورزش،اخلاق و فرهنگ عاشورایی- با رویکرد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت،زیارت گلزار شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس،تجلیل از مقام شامخ شهدای ورزشکار،جانبازان و ایثارگران و خانواده های معظم شهدا،تکریم پیشکسوتان و چهره های اخلاق مدار و مروج ارزش ها در ورزش
   جمعه 27 مهرماه – ورزش،خانواده،نشاط اجتماعی –اجرای برنامه های ورزش همگانی،پیاده روی خانوادگی،دوچرخه سواری همگانی و سایر فعالیت های مشابه با مشارکت گسترده آحاد و اقشار مردم در شهرها و شهرستان های کشور
   شنبه 28 مهرماه – ورزش،جوان،تربیت و پویایی- ورزش دانش آموزی، ورزش دانشجویی، ورزش طلاب حوزه علمی های علمیه
   یکشنبه 29 مهرماه- ورزش و تندرستی مادران،بانوان و دختران-مشارکت گسترده بانوان در فعالیت های ورزشی با هدف توسعه ورزش بانوان و ارتقا نشاط و تندرستی
   دوشنبه 30 مهرماه – ورزش،امید،همدلی و همزبانی- ورزش جانبازان و معلولین،نابینایان و کم بینایان،ناشنوایان و بیماران خاص
   سه شنبه 1 ابان ماه-ورزش ،آگاهی بخشی جامعه و سلامت شهروندان –باشگاه های ورزشی،کانون های تندرستی و نشاط
   چهارشنبه 2 آبان – ورزش،روستا و طبیعت – ورزش روستایی و عشایری وبازی های بومی و محلی
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,075,418
تعداد بازدید امروز : 100
تعداد بازدید دیروز : 21,143
آخرین به روزرسانی : 1398/04/03