امروز : پنجشنبه 02 خرداد 1398
   
  • رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی:

   ورزشکاران تحصیلکرده مدیران موفقی برای توسعه کشور هستند

   ورزشکاران تحصیلکرده مدیران موفقی برای توسعه کشور هستند

   محمد رضا دهخدا رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی با بیان اینکه ابزاری مهمتر از ورزش برای رسیدن به اهداف یک کشور به منظور توسعه وجود ندارد، گفت: ورزشکاران تحصیلکرده مدیران موفقی برای کشور محسوب می‌شوند.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی ، رئیس فدراسیون ملی ورزش دانشگاهی در مراسم گرامیداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی که امروز به میزبانی دانشگاه پیام نور برگزار شد، افزود: متاسفانه امروز، تمام دغدغه مدیران و خانواده ها در کشور تامین آموزش مورد نیاز فرزندان برای دستیابی به آینده ای بهتر است و این در حالی است که به جنبه های سلامتی جسم و روان نوجوانان و جوانان کمتر توجه می شود و ما با جوانانی بی انگیزه، خسته از درس و پرخاشگر مواجه هستیم.
   وی با تاکید بر اینکه انسانهایی که به دلیل استفاده از فناوری کمترین فعالیت جسمی را دارند به لحاظ روحی و روانی در وضعیت مطلوبی قرار ندارند، افزود: ورزش بهترین ابزار برای دستیابی به سلامتی از منظر سازمان بهداشت جهانی و تامین رفاه، آسایش جسمی، روانی و اجتماعی است.
   وی افزود: شرکت در فعالیت های ورزشی علاوه بر ایجاد نشاط ، طراوت و انگیزه، بسترهای ارتقای مهارت های اجتماعی را نیز فراهم می آورد و فرد با شرکت در مسابقات ورزشی، مهارتهایی مانند؛ اطاعت از قوانین، پذیرش شکست، تبریک به قهرمانان، دوری از خانواده و نحوه ارتباط با دیگران را فرا می گیرد.
   دهخدا تصریح کرد: ورزشکارانی که تخصص تحصیلی خود را کسب می کنند بسیار موفق تر از سایر فارغ التحصیلانی هستند که فعالیت ورزشی نداشته اند و قطعا مدیران توانمند، سالم، با نشاط و موفق تری هم خواهند بود.
   وی ابراز امیدواری کرد که با توسعه ورزش در عرصه های دانشگاهی بسترهای تربیت بهتر فرزندان مدیران آینده این مرز و بوم را همراه با سلامت جسم و روان آنها فراهم آوریم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,349,681
تعداد بازدید امروز : 16,962
تعداد بازدید دیروز : 24,820
آخرین به روزرسانی : 1398/03/02