امروز : جمعه 03 خرداد 1398
   
  • مدیرکل ورزش وجوانان فارس: برای رسیدن به یک جامعه ایده آل باید نقد جوانان را جدی گرفت

   مدیرکل ورزش وجوانان فارس: برای رسیدن به یک جامعه ایده آل باید نقد جوانان را جدی گرفت

   مدیرکل ورزش و جوانان فارس با تأکید بر لزوم توجه به مطالبات جوانان گفت: برای رسیدن به یک جامعه ایده‌آل باید نقد جوانان را جدی گرفت.

   به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس ، حیدر علی کامیاب که در مراسم افتتاح دوره آموزشی مهارت های ضروری برای سازمان های مردم نهاد جوانان در شهرستان پاسارگاد سخن می‌گفت افزود: باید قبول کنیم که یکی از الزامات بهبود مدیریت در حوزه های مختلف کشور جدا شدن از مدیریت سنتی و سپردن کار به جوانان است.
   وی با بیان اینکه مجموعه وزارت ورزش و جوانان اعتقاد به توان و ظرفیت های نسل جوان را نه درشعارکه در عمل به اثبات رسانده است افزود:این یک واقعیت غیرقابل انکار است که جوانان می‌توانند مبداء بسیاری از تحولات در عرصه مدیریت کشور باشند.
   دبیر شورای ساماندهی امور جوانان استان فارس با تقدیر از معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان، مشاوره امور جوانان استاندار فارس و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان پاسارگاد که در راه اندازی و حمایت از این دوره آموزشی نقش بسزایی داشتند افزود: نباید از مواهب جوان بودن جامعه غافل بود.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در بخش دیگری از صحبت‌هایش به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم بهره جستن از ظرفیت جوانان و نخبگان جامعه اشاره کرد و گفت: برگزاری صفر تا صد مراسم و برنامه های پایتخت جوانان جهان اسلام در شهر شیراز به مدت یک سال ،برگزاری مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوان در شیراز، برگزاری جشنواره خدمت و... تنها بخشی از برنامه هایی است که سازمان های مردم نهاد جوانان استان آنها را به نحو احسن برگزار کردند.
   کامیاب توانمندی جوانان استان فارس را اینگونه تشریح کرد که« معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از دکتر سلطانی فرد درخواست کرده است که هر کجا قرار است برنامه ای با محوریت جوانان برگزار گردد مسئولیت اجرای آن به جوانان استان فارس سپرده شود»
   وی به انتخاب چهار سازمان مردم نهاد استان را از میان ۵ سازمان مردم نهاد برتر کشور افتخار بزرگی دیگری برای سازمان‌های مردم نهاد استان عنوان کرد و افزود: بر اساس مصوبه آخرین ستاد ساماندهی جوانان استان ادارات استانی موظف به واگذاری امور برون سپاری شده خودبه سازمان‌های مردم نهاد هستند.
   کامیاب با انتقاد از مغفول ماندن این مصوبه در برخی از ادارات کل استان گفت: لازم است ساز و کار معرفی سازمانهای مردم نهاد به مدیران و لایه‌های مختلف جامعه شناسایی و به بهترین روش ظرفیت و توانمندی های سازمان های مردم نهاد معرفی شود.
   وی با تاکید براین نکته که کار خوب باید اطلاع‌رسانی شود به در پیش بودن سه رویداد ورزشی در مقیاس جهانی در استان فارس اشاره کرد و خواستار مشارکت بیش از پیش سازمان های مردم نهاد جوان در برگزاری رویدادها شد.
   وی گفت: سازمان های مردم نهاد جوان می‌تواند در این رویدادها زمینه توسعه گردشگری ورزشی را نیز فراهم سازند.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با اشاره به اتفاقات به وقوع پیوسته اخیر در کشور افزود: تقریباً همگان متفق القول هستند که در تجربه اتحاد عمومی برای شکستن حباب دلار و قیمت ها، شبکه های مجازی نقش بسزایی را بازی کردند.
   کامیاب افزود: وقتی از نظر آماری این شبکه ها را آنالیز می‌کنیم می‌بینیم که مدیران آنها عده‌ای جوان پر انرژی هستند که هرگاه نظام به آنها اعتماد کرده توانسته اند همچون سربازان وفادار نقش خود را به بهترین وجه ممکن ایفا کنند.
   وی با بیان اینکه جوانان می‌تواند معادلات جهانی را تغییر دهندادامه داد: تجربه اخیر به همه ثابت کردکه بسیاری از مشکلات کشور به دست جوانان قابل حل است.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در بخش دیگری از صحبت‌هایش به ساخت ۶ خانه جوان در شهرستانهای جهرم، لار ،پاسارگاد، فراشبند، مرودشت ،داراب و کمپ رهبران جوان در سپیدان اشاره کردو افزود: بهره برداری از این اماکن می‌تواند نقطه عطفی در توسعه فعالیت های سازمان های مردم نهاد جوانان در استان باشد.
   گفتنی است در ابتدای این مراسم تعدادی از جوانان به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص لزوم توجه به جوانان و رفع مشکل سازمان های مردم نهاد در استان پرداختند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,362,752
تعداد بازدید امروز : 12,220
تعداد بازدید دیروز : 17,813
آخرین به روزرسانی : 1398/03/03