امروز : پنجشنبه 02 خرداد 1398
   
  • تاسیس کنفدراسیون آسیایی ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا را پیگیری می کنیم

   فرهادی زاد: برای ورزش بیماران خاص نیازمند خیرین و حامیان مالی هستیم

   فرهادی زاد: برای ورزش بیماران خاص نیازمند خیرین و حامیان مالی هستیم

   دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا خواستار کمک خیرین و حضور حامیان مالی در این مقوله شد.

   به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل، مهین فرهادی زاد در جریان مجمع انتخاباتی هیات ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا استان اردبیل که ظهر امروز در سالن همایش های مجموعه حسین رضازاده اردبیل برگزار شد، در این خصوص گفت: توجه به ورزش بیماران خاص امری ضروری است و با توجه به کمبود امکانات دولتی و منابع مالی، فدراسیون نمی تواند بسیاری از موارد از جمله بیماران سرطانی را پوشش دهد و برای این عزیزان هیچ رویداد بین المللی برگزار نشده است. امیدواریم روزی برسد که این ورزشکاران هم بتوانند در رویدادهای جهانی، آسیایی و بین المللی برای ایران کسب مدال و افتخار کنند.
   فرهادی زاد افزود: باید در زمینه برخورد با بیماران خاص و به ویژه مقوله ورزش آنها فرهنگ سازی در بین مردم صورت گیرد و آموزش های اساسی در این مورد داشته باشیم. البته همه این موارد نیازمند امکانات مالی است و در این راه به شدت نیازمند حامیان مالی و حضور خیرین در صحنه هستیم.
   دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا کشور گفت: در حال حاضر فدراسیون جهانی برای ورزش این عزیزان وجود دارد و ما از فدراسیون جهانی درخواست کرده ایم تا زمینه را برای تشکیل کنفدراسیون آسیایی هم فراهم کند تا تبادلات فرا مرزی ورزشکاران این عرصه تقویت شود.
   وی در پایان گفت: از مسوولان هم تقاضا داریم که در امر به کارگیری ورزشکاران بخش بیماری های خاص و پیوند اعضا همانند ورزشکاران عادی عمل کنند تا این گروه بتوانند در صورت کسب عناوین جهانی و آسیایی استخدام شده و مشکلات معیشتی را از پیش روی خود و خانواده هایشان بردارند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,340,006
تعداد بازدید امروز : 7,287
تعداد بازدید دیروز : 24,820
آخرین به روزرسانی : 1398/03/02