امروز : جمعه 30 فروردین 1398
   
  • در گردهمایی معاونین و مدیران کل ستادی و استانی وزارت ورزش و جوانان

   محمدیان: 30 درصد کاروان خودباوری و امید بانوان بودند و 28 درصد از مدال ها را هم بدست آوردند/ امیدوارم در چهارسال بعد مدال آوری بانوان به 50 درصد برسد

   محمدیان: 30 درصد کاروان خودباوری و امید بانوان بودند و 28 درصد از مدال ها را هم بدست آوردند/ امیدوارم در چهارسال بعد مدال آوری بانوان به 50 درصد برسد

   معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه 28 درصد مدال های کاروان ورزشی خودباوری و امید را دختران به ارمغان آوردند اظهار داشت: سهم حضور بانوان در کاروان ورزشی ایران برای حضور در بازی های پاراآسیایی 2018 به 30 درصد رسید که تقریبا معادل آن هم مدال بدست آمد .

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ فریبا محمدیان در دومین روز گردهمایی معاونین و مدیران کل ستادی و استانی وزارت ورزش و جوانان، دقایقی به سیاست های حاکمیتی ورزش بانوان پرداخت و گزارشی از فعالیت ها ،اقدامات و رویدادها ارائه داد و مهمترین برنامه های سال جاری این حوزه را تشریح کرد .

   معاون توسعه ورزش بانوان با بیان اینکه بر اساس مصوبه هیات وزیران کلیه دستگاه ها برای سیاست های کلان ورزش بانوان ملزم به هماهنگی با وزارت ورزش و جوانان هستند ،اظهار داشت: این مصوبه در استان ها هم می تواند به برنامه ریزی بهتر برای توسعه و پیشرفت ورزش بانوان در ابعاد همگانی و قهرمانی کمک کند.

   محمدیان در بخش دیگری از اظهاراتش به اهداف کمی این حوزه اشاره و تصریح کرد: تا سال 2020 در صددیم به آمار هفت میلیون نفر از بانوان در قالب فعالیت های ورزشی سازمان یافته قهرمانی و همگانی برسیم و از طرفی میزان دوازده ذقیقه ورزش بانوان را تا سال 1400 به 20 دقیقه برسانیم و در این زمینه قطعا اقدامات عملیاتی هم خواهیم داشت.

   وی به افزایش بهره مندی بانوان روستایی از خانه های ورزش روستایی تاکید کرد و اظهار داشت: ادارات کل ورزش و جوانان استان ها باید زمینه مشارکت بانوان روستایی در زمینه ورزش را به منظور ارتقا سطح سلامت با استفاده از خانه های ورزش روستایی فراهم کنند.

   محمدیان همچنین در این نشست دقایقی پیرامون خط مشی گذاری برای هیات های ورزشی استان ها در حوزه ورزش بانوان صحبت کرد.

   وی با اشاره به موفقیت های بانوان در رویدادهای مختلف بویژه بازی های آسیایی و پاراآسیایی 2018 ،استمرار در درخشش بانوان ایران اسلامی را منوط به همراهی مدیران استانی دانست و ادامه داد: در بازی های پاراآسیایی که موفقیت ارزشمندی بدست آمد، دختران کاروان خودباوری و امید 28 درصد مدال های کاروان را به ارمغان آوردند در حالی که سهم بانوان در کاروان هم 30درصد بود که تقریبا معادل آن مدال آوری داشتیم. امیدوارم برای دوره آینده هم میزان حضور بانوان در قالب کاروان ایران در بازی های پاراآسیایی به 50 درصد افزایش یابد و از همه مهمتر 50 درصد هم مدال آوری داشته باشیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,617,956
تعداد بازدید امروز : 21,709
تعداد بازدید دیروز : 23,922
آخرین به روزرسانی : 1398/01/30