امروز : جمعه 30 فروردین 1398
   
  • داورزنی خبر داد :

   معرفی سرپرستان فدراسیونهای هاکی، ناشنوایان ، قایقرانی و چوگان

   معرفی سرپرستان فدراسیونهای هاکی، ناشنوایان ، قایقرانی و چوگان

   معاون توسعه ورزش قهرمانی وحرفه ای وزارت ورزش وجوانان با اعلام خبر معرفی سرپرستان فدراسیونهای هاکی ناشنوایان ، قایقرانی و چوگان گفت : برای رعایت بی طرفی، سرپرستان فدراسیونها نمی توانند در انتخابات آن فدراسیون شرکت کنند

   محمد رضا داورزنی در گفت وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان با اعلام اینکه روسای چهار فدراسیون ورزشی برای تحقق کامل قانون منع به کارگیری بازنشستگان، از ریاست فدراسیون استعفا دادند تصریح کرد: امروز 4 سرپرست برای این فدراسیون ها معرفی می شوند.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه سرپرستان فدراسیون ها فقط فرایند برگزاری مجامع انتخاباتی را انجام می دهند، افزود: آنها مجوز کاندید شدن برای ریاست فدراسیون را ند ارند.
   وی انتخابات فدراسیون ها را منوط به رعایت اساسنامه و آیین نامه های مجامع فدراسیون دانست و گفت: همواره انتخابات طی یک مسیر کاملا دموکراتیک انجام خواهد شد و واجدین شرایط می توانند خود را در معرض رای مجامع قرار دهد.
   او بالاترین رکن قانونی فدراسیون ها مجامع آنها دانست و گفت: در تلاش هستیم تا مجامع انتخاباتی فدراسیون ها را پس از طی مراحل قانونی در زمان مناسب برگزار کنیم.
   داورزنی خاطرنشان ساخت: امروز 4 سرپرست معرفی و هفته آینده 4 سرپرست دیگر معرفی خواهد شد.سایر فدر اسیون های مشمول نیز با توجه به تمکین از قانون مذکور، تحت انجام این فرایند قرار خواهند گرفت.
   معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد:با توجه به ابلاغ دولت، استعفای خودشان را تقدیم رییس مجمع فدراسیون کردند ، به این ترتیب برای این فدراسیون ها سرپرست تعیین می شود.
   او در خصوص وظایف سرپرستان توضیح داد :سرپرستان موظفند طی فرایند مربوطه در مدت 3 ماهی که در پیش دارند ثبت نام ها را شروع کنند و همه کسانی که می خواهند خودشان را در معرض ارای مجامع قرار دهند ثبت نام کنند.
   دکتر داورزنی در ادامه در خصوص فرایند تعیین صلاحیت ها توضیح داد : کاندیداها سوابق شان مورد بررسی قرار می گیرد و در نهایت بین کسانیکه برای رقابت نهایی باقی می مانند برنامه ها را تهیه کرده و در اختیار اعضای مجمع قرار می دهند و در روز انتخابات، فردی که ازسوی مجمع انتخاب می شود، برای ما قابل احترام است.
   او افزود : به دلیل تمکین وزارت ورزش و فدراسیون های مربوطه از قانون، امروز 4 سرپرست معرفی شدند و وزارت ورزش و جوانان به عنوان یکی از دستگاه ها و نهادهایی که همواره قانون مدار بوده در این بخش نیز سعی کرده با تدبیر کار را پیش ببرد .
   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای در بخش دیگری از سخنانش از روسای بازنشسته فدراسیونها به عنوان سرمایه های ورزش نام برد و از تلاش هایشان تقدیر کرد و افزود : ما در مجموعه وزارت ورزش و جوانان تلاش خواهیم کرد که در هیات رئیسه فدراسیون ها و در فرایند تصمیم گیری در فدراسیون ها از ظرفیت این عزیزان استفاده کنیم .
   او اضافه کرد : همچنین تلاش می کنیم که به جایگاه افرادی که در فدراسیون بین المللی مسئولیتی دارند آسیبی وارد شود و بتوانند با حمایت فدراسیون ها به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در این فدراسیون ها کار خود را ادامه دهند .
   محمد رضا داورزنی با اعلام اینکه امروز تکلیف سرپرستی چهار فدراسیون هاکی، ناشنوایان، قایقرانی و چوگان مشخص شده و سرپرستان آن ها معرفی می شوند تصریح کرد: این سرپرستان طی فرایند پیش بینی شده فدراسیون را برای برگزاری مجمع انتخاباتی آماده خواهند کرد.
   وی با تاکید بر اینکه سرپرستان انتخاب شده، حق شرکت در انتخابات به عنوان کاندید را ندارند افزود: افراد علاقمند به احراز پست ریاست این فدراسیون ها ، با هماهنگی با معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در یک مدت زمان دو الی سه ماه فرصت دارند برای ثبت نام در مجمع آماده شوند.
   معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه برخی از این فدراسیون ها برنامه های و رویداد های مهم بین المللی را درپیش رو دارند افزود: وزارتخانه تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با حمایت های همه جانبه خود مانع بروز خللی در این اعزام ها شود.
   وی از پایش وضعیت همه فدراسیون هاخبر داد و تصریح کرد: به زودی همه افرادی که مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می شوند، مشخص شده و در روند جایگزینی از طریق انتخابات آزاد و دموکراتیک قرار می گیرند.
   او همچنین افزود: برخی از فدراسیون هایی که روئسای آنها بازنشستگان بودند ، دوران ریاست آنها نیز به پایان رسیده است و با توجه به مفاد قانون منع به کارگیری بازنشستگان امکان شرکت مجدد آنها در انتخابات وجود ندارد و به همین دلیل برای این فدراسیون ها نیز باید سرپرستی انتخاب شود.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با معرفی احمد گواری به عنوان سرپرست فدراسیون قایقرانی،حسن سلگی به عنوان سرپرست فدراسیون ناشنوایان،یاشار بی غم سرپرست فدراسیون چوگان و حسن اباذری به عنوان سرپرست فدراسیون هاکی گفت: ضمن ادای احترام به روح مرحوم بهرام شفیع سعی کردیم تا سرپرستان را از میان افراد شایسته ای انتخاب کنیم تا هدایت فدراسیون را به بهترین نحو انجام دهند.
   وی با بیان این نکته که وزارت ورزش و جوانان برای حفظ و توسعه کرسی های بین المللی که در اختیار کشورمان است مجدانه در تلاش و تکاپوست خاطر نشان ساخت: روند جایگزینی کاندیداهای جدید با روسای پیشین صدمه و خللی در پست هایی که در اختیار افراد است وارد نخواهد کرد. برخی از این پست ها در اختیار شخصیت حقوقی افراد است که پس از انتخاب رئیس جدید، این سمت نیز منتقل می شود و برخی در اختیار شخصیت حقیقی افراد است که وزارتخانه و فدراسیون برای حفظ این سمت از این افراد حمایت خواهد کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,618,487
تعداد بازدید امروز : 22,240
تعداد بازدید دیروز : 23,922
آخرین به روزرسانی : 1398/01/30