امروز : دوشنبه 28 آبان 1397
   
    • به مناسبت هقته تربیت بدنی و ورزش

      کردستان، قهرمان جام شهدای مدافع حرم شد

      ​کردستان، قهرمان جام شهدای مدافع حرم  شد

      ​مسابقات تیمی زورخانه ای، مهارت های فردی و کشتی پهلوانی در رده سنی امید کشور طی روزهای 25 تا 27 شهریور ماه در استان اردبیل برگزار گ، ردید.

      به گزارش پایگاه خبری زارت ورزش و جوانان به نقل از روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، در این رقابتها که با عنوان جام شهدای مدافع حرم استان اردبیل و به مناسبت بزرگداشت هفته تربیت بدنی و ورزش در آستانه بزرگداشت چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی پیگیری می شد، بیش از 200 شرکت کننده از 15 استان کشور که شامل استانهای سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، اصفهان، فارس، خراسان شمالی، آذربایجان شرقی، یزد، خراسان جنوبی، کردستان، زنجان، کرمانشاه، لرستان و همدان حضور داشتند.
      بر همین اساس شرکت کنندگان و مدعیان قهرمانی که همگی متولدین یکم فروردین ماه 1374 تا بیست و نهم اسفند 1377 بودند، با یکدیگر در سه رشته تیمی زورخانه ای، مهارت های فردی در پنج وزن منفی 70، 80، 90، 100 و مثبت 100 کیلوگرم و کشتی پهلوانی در 6 وزن منفی 60، 70، 80، 90، 100 و مثبت 100 کیلوگرم رقابت کردند که تیم استان کردستان در مجموع امتیازات با 293 امتیاز مقام اول را از آن خود کرد و استانهای اصفهان، یزد، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و اردبیل به ترتیب با 212، 208، 166، 162 و 136 امتیاز در رده های دوم تا ششم قرار گرفتند که سرانجام اسامی نفرات برتر این دوره از رویداد های جذاب زورخانه ای به شرح ذیل معرفی می گردد.
      در رشته تیمی زورخانه ای
      1. استان کردستان (329 امتیاز)، 2. استان خراسان رضوی (268 امتیاز)، استان یزد(250 امتیاز) و استان اصفهان (247 امتیاز)
      در رشته سنگ
      سنگ منفی 70 کیلوگرم: 1. رضا مظاهری(فارس)، 2. سیاوش احمدزاده (کرمانشاه)، 3. رضا جعفری (اصفهان) و سوم مشترک. سعید بخون (یزد)
      سنگ 70 تا 80 کیلوگرم: 1. امیرحسین احمدیان(فارس)، 2. رضا احمدی (اصفهان)، 3. علی اصغر دهقان (یزد) و سوم مشترک. امید نصرتی (کردستان)
      سنگ 80 تا 90 کیلوگرم: 1. سوران اله مرادی(کردستان)، 2. ابوالفضل زارع (یزد)، 3. رضا قادری (فارس) و سوم مشترک. علی واحدی (ااردبیل)
      سنگ 90 تا 100 کیلوگرم: 1.محمدجواد زارعشاهی (یزد)، 2.مبین زیبالقا(کردستان)،. 3. سالار علیقی زاده (اردبیل) و سوم مشترک. احمد سلطانی (سیستان و بلوچستان)
      سنگ مثبت 100 کیلوگرم: 1. محمدمهدی کعبی (یزد)، 2. مجید احمدی (کردستان)، 3. محمدرضا رضاییان (اصفهان)
      در رشته کباده
      کباده منفی 70 کیلوگرم: 1. حسین بیدختی(خراسان جنوبی)، 2. سعید صادقی (کرمانشاه)، 3. رضا حعفری (اصفهان) و سوم مشترک. محمدمهدی زارع (یزد)
      کباده 70 تا 80 کیلوگرم: 1. امید منیژه(خراسان رضوی)، 2. محمدرضا دلگرم (آدربایجان شرقی)، 3. محمدرضا آزادپور (کردستان) و سوم مشترک. ابوالفضل رشید (خراسان شمالی)
      کباده 80 تا 90 کیلوگرم: 1. رضا علیزاده(خراسان رضوی)، 2. سوران اله مرادی (کردستان)، 3. هادی نوفل (آذربایجان شرقی) و سوم مشترک. امیرحسین تابان (اصفهان)
      کباده 90 تا 100 کیلوگرم: 1. مبین زیبالقا(کردستان)، 2. محسن ممی زاده (اردبیل)، 3. احمد سلطانی (سیستان و بلوچستان) و سوم مشترک. مهدی رادمنش (آذربایجان شرقی)
      کباده مثبت 100 کیلوگرم: 1. محمدمهدی کعبی(یزد)، 2. محمدرضا رضاییان (اصفهان)، 3. مجبد احمدی (کردستان) و سوم مشترک. سینا خلیل زاده (اردبیل)
      در رشته چرخ چمنی
      چرخ چمنی منفی 70 کیلوگرم: 1. عباس مرادی زاده(یزد)، 2. هومن کرباسی (کردستان)، 3. ابوالفضل اسدی (سیستان و بلوچستان) و سوم مشترک. علی میرزاخانی (اصفهان)
      چرخ چمنی 70 تا 80 کیلوگرم: 1. حمید پرتویار(آذربایجان شرقی)، 2. علی رزم خواه (سیستان و بلوچستان)، 3. محمد زاهدی (کردستان) و سوم مشترک. رضا احمدی (اصفهان)
      چرخ چمنی 80 تا 90 کیلوگرم: 1. محمد انتباهی(آذربایجان شرقی)، 2. فریدون محمدزاده (خراسان رضوی)، 3. محمد علی مرادی (اصفهان)
      چرخ چمنی 90 تا 100 کیلوگرم: 1. وحید سلیمی(کرمانشاه)، 2. مبین زیبالقا (کردستان)، 3. علیرضا جهانشاهی (فارس) و سوم مشترک. امیرمحمدآخوندی (اصفهان)
      چرخ چمنی مثبت 100 کیلوگرم: 1. روح اله خدمتی(اصفهان)، 2. حمیدرضا کردی (کردستان) و 3. محمدرضا کارگر (یزد)
      در رشته چرخ تیز:
      چرخ تیز منفی 70 کیلوگرم: 1. عباس مرادی زاده(یزد)، 2. سیدعطاءاله موسوی (سیستان و بلوچستان)، 3. علی میرزاخانی (اصفهان) و سوم مشترک. احمد وارسته (آذربایجان شرقی)
      چرخ تیز 70 تا 80 کیلوگرم: 1. حمید پرتویار(آذربایجان شرقی)، 2. صادق باقرپور (فارس)، 3. امید منیژه (خراسان رضوی) و سوم مشترک. اسماعیل زارع (یزد)
      چرخ تیز 80 تا 90 کیلوگرم: 1. فریدون محمدزاده(خراسان رضوی)، 2. امیررضا شجاعی (اردبیل)، 3. محمدعلی مرادی (اصفهان) و سوم مشترک. جواد دلگرم (آذربایجان شرقی)
      چرخ تیز 90 تا 100 کیلوگرم: 1. وحید سلیمی(کرمانشاه)، 2. علیرضا جهانشاهی (فارس)، 3. مهدی رادمنش (آذربایجان شرقی) و سوم مشترک. امیرمحمد آخوندی (اصفهان)
      چرخ تیز مثبت 100 کیلوگرم: 1. حمیدرضا کردی(کردستان)، 2. روح اله خدمتی (اصفهان)، 3. بهرام حقیقی (آذربایجان شرقی) و سوم مشترک. محمدرضا کارگر (یزد)
      در رشته میل بازی
      میل بازی منفی 70 کیلوگرم: 1. رسول قربانی(اصفهان)، 2. داود افروز (خراسان رضوی)، 3. ابوالفضل غریب یزدی (یزد) و سوم مشترک. هیمن میرزایی (کردستان)
      میل بازی 70 تا 80 کیلوگرم: 1. یوسف جوزا(کردستان)، 2. سلمان خانی (اصفهان)، 3. امیرعلی مینویی (خراسان رضوی) و سوم مشترک. علی اصغر دهقان (یزد)
      میل بازی 80 تا 90 کیلوگرم: 1. علی قدسی پور(خراسان رضوی)، 2. حامد عقابی (آذربایجان شرقی)، 3. آرمین زندی (کردستان) و سوم مشترک. سهیل گلزاری (یزد)
      میل بازی 90 تا 100 کیلوگرم: 1. مرتضی گلرخ(خراسان رضوی)، 2. امیرعلی آخوندی (اصفهان)، 3. مبین زیبالقا (کردستان)
      میل بازی مثبت 100 کیلوگرم: 1. حمیدرضا کردی(کدستان)، 2. محمدرضا کارگر (یزد)، 3. مهدی ناظرحضرتی (اصفهان)
      در رشته کشتی پهلوانی منفی 60 کیلوگرم:
      1. محمد فلاح (اردبیل)، 2. رسول قربانی (اصفهان)، 3. حسین بیدختی (خراسان جنوبی)
      رشته کشتی پهلوانی 60 تا 70 کیلوگرم:
      1. جعفر نوری نژاد (اردبیل)، 2. سیاوش احمدزاده (کردستان)، 3. محمدمهدی زارع (یزد)
      در رشته کشتی پهلوانی 70 تا 80 کیلوگرم:
      1. رضا حیدرنیا (اردبیل)، 2. امید نصرتی (کردستان)، 3. امید منیژه (خراسان رضوی)
      در رشته کشتی پهلوانی 80 تا 90 کیلوگرم:
      1. سوران اله مرادی(کردستان)، 2. علی واحدی (اردبیل)، 3. هادی نوفل (آذربایجان شرقی)
      در رشته کشتی پهلوانی 90 تا 100 کیلوگرم:
      1. محسن ممی زاه(اردبیل)، 2. مبین زیبالقا (کردستان)، 3. محمدجواد زارع (یزد)
      در رشته کشتی پهلوانی مثبت 100+ کیلوگرم:
      1. مجید احمدی (کردستان)، 2. روح اله خدمتی (اصفهان) 3. بهرام حقیقی (آذربایجان شرقی)
      در پایان پژمان سکونتی از استان کردستان با ارزیابی کمیته مربیان ضمن پیشی گرفتن از دیگر مربیان به عنوان مربی برتر امید کشور انتخاب گردید و ابوالفضل طاووسی (اصفهان) و محمدرضا سالاری (یزد) به ترتیب مقام های دوم و سوم را از آن خود کردند.
      لازم به ذکر است: با ارزیابی عملکرد ورزشکاران و مربیان حاضر در مسابقه کمیته مربیان، کمیته داوران، مسوولین برگزاری مسابقات و میزبان مسابقات، تیم استان سیستان و بلوچستان به عنوان تیم اخلاق شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 17,246,915
تعداد بازدید امروز : 1,160
تعداد بازدید دیروز : 14,049
آخرین به روزرسانی : 1397/08/27