امروز : پنجشنبه 02 خرداد 1398
   
  • دیدار جامعه ورزش و جوانان استان با نماینده ولی فقیه به مناسبت هفته تربیت بدنی

   دیدار جامعه ورزش و جوانان استان با نماینده ولی فقیه به مناسبت هفته تربیت بدنی

   مدیر کل ورزش و جوانان استان و جمعی از کارکنان اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی با ایت ا... یعقوبی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد دیدار کردند.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی مدیر کل ورزش و جوانان استان و جمعی از کارکنان ورزش و جوانان خراسان شمالی با ایت ا... یعقوبی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد دیدار کردند.
   کوروش بهادری مدیر کل ورزش و جوانان استان در این نشست صمیمی که صبح امروز یکشنبه 29 مهر ماه در بجنورد برگزار شد از برگزاری 600 برنامه محوری در سطح استان به مناسبت هفته تربیت بدنی خبرداد.
   بهادری ضمن اشاره به افتخار آفرینی های نمایندگان استان در مسابقات آسیایی جاکارتا خاطر نشان کرد: در چهلمین بهار انقلاب تلاش داریم با خنثی سازی حربه های دشمنان انقلاب، شادی و نشاط را در جامعه ورزش و جوانان تزریق نمائیم .
   نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی نیز در این نشست با اشاره به جایگاه و اهمیت ورزش گفت: ورزش نقش مهمی در سلامتی و نشاط افراد جامعه، بخصوص جوانان دارد و باید فضیلت‌های معنوی و آموزه‌های دینی بین نسل جوان امروز گسترش یابد.
   آیت الله یعقوبی با تأکید بر اینکه ارزش‌ها و ورزش باید به یکدیگر گره بخورند گفت: ارزش و ورزش دو بال پرواز هستند، اگر ورزشکار ما ارزشی فکر و رفتار کند کارش بسیار زیبا خواهد بود.
   نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: راستی و صداقت ریشه جوانمردی است و می‌توان از آن‌ها به‌عنوان دو بال پهلوانی یادکرد و جوانمرد کسی است که دارای فضائل اخلاقی و انسانی برجسته و والا باشد و این خصیصه تنها مربوط به جوانان نیست بلکه پیران هم با رفتار و اخلاق انسانی می‌توانند شیوه و مرام جوانمردی را پیشه کنند.
   وی ادامه داد: گسترش و انتقال مفاهیم اخلاقی و معرفتی در بین جوانان و ورزشکاران و ورزش پهلوانی به‌عنوان یک ضرورت باید حمایت شود و امیدواریم همه هیئت‌های ورزشی به آن توجه داشته باشند.
   آیت الله یعقوبی خاطرنشان کرد: به‌ویژه زمانی که خواهران در میدان‌های ورزشی ‏به‌عنوان خانم مسلمان حضور پیدا می‌کنند، حجاب و متنانت آن‌ها می‌تواند ارزش‌های دینی را به جهان ‏صادر کند.‏
   امام جمعه بجنورد افزود: امروز ورزش به‌عنوان عامل اقتدار کشور به شمار می‌رود و در دنیای امروز هر کشوری ‏که در میدان‌های ورزشی خودی نشان دهد در دنیا جایگاه بین‌المللی پیدا می‌کند.‏
   آیت الله یعقوبی با بیان اینکه ورزشگاه می‌تواند معبد و محل عبادت باشد و در ورزشگاه ‏انسان می‌تواند نام خدا و اولیای الهی را به زبان بیاورد، گفت: ورزش می‌تواند با ارزش‌ها جمع شود و ‏این دو با هم بیگانه نیستند؛ زیرا ورزش توانمندسازی جسم و ارزش توانمندسازی روح است.
   وی در ادامه از طرح برگزاری برنامه های ورزشی قبل از نماز جمعه استقبال کرد و گفت: فضای مصلی بجنورد جهت برگزاری برنامه های ورزشی همچون دارت و فوتبال دستی مناسبت است و هیئت های ورزشی قبل از آغاز نماز جمعه می توانند در این محیط معنوی نسبت به برگزاری برنامه های ورزشی اقدام کنند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,340,539
تعداد بازدید امروز : 7,820
تعداد بازدید دیروز : 24,820
آخرین به روزرسانی : 1398/03/02