امروز : سه شنبه 02 بهمن 1397
   
  • در خصوص سومین شورای عمومی مجمع جوانان کنفرانس اسلامی

   محمدمهدی تندگویان: هدف ما صلح، همکاری و هماهنگی بین جوانان کشورهای اسلامی فارغ از هر گونه مسائل سیاسی است

   محمدمهدی تندگویان: هدف ما صلح، همکاری و هماهنگی بین جوانان کشورهای اسلامی فارغ از هر گونه مسائل سیاسی است

   معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در خصوص اهداف سفر خود به استانبول گفت: بنا داریم از تمام کشورهای اسلامی دعوت کنیم وارد شبکه ملی گردشگری جوانان در ایران شوند تا مقدمه ای برای تشکیل یک شبکه بزرگ اسلامی در حوزه گردشگری شود.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان سومین شورای عمومی مجمع جوانان کنفرانس اسلامی به مدت سه روز از 30 مهر الی 2 آبان در استانبول برگزار خواهد شد و از ایران هم معاون ساماندهی امورجوانان وزارت ورزش و جوانان در این مجمع شرکت می کند.
   محمدمهدی تندگویان در خصوص دستاورد بزرگ دوره گذشته این اجلاس گفت: ما در هر دو دوره قبلی حضور داشتیم و دستاورد بزرگ دوره گذشته برای ما این بود که توانستیم پایتختی جوانان بود که در شیراز برگزار شد و این شهر یک سال میزبان جوانان کشورهای اسلامی بود و تمام روسا و وزرای جهان اسلام هم به شیراز سفر کردند.
   معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در خصوص اتفاقات مهم سفر پیش رو به ترکیه گفت: در این اجلاس قرار است تصمیم گیری های مهمی مثل انتقال دبیرخانه مجمع انجام شود. باید ببینیم پس از رای گیری آیا محل دبیرخانه تغییر می کند یا در همان استانبول باقی می ماند.
   وی افزود: همچنین انتخاباتی برای شورای مشورتی مجمع جوانان در روز سوم کنفرانس برگزار خواهد شد که آنجا هم ما امید محدث مدیر کل ستادی حوزه معاونت جوانان را به عنوان کاندیدا داریم و اگر رای بیاوریم به عنوان عضو ثابت شورا صاحب کرسی می شویم. همچنین برنامه ای برای سخنرانی در این مجمع داریم که در صورت موافقت انجام می شود.
   مهندس تندگویان در خصوص محورهای سخنرانی خود در سومین شورای عمومی مجمع جوانان کنفرانس اسلامی چنین گفت: در ابتدا قصد دارم موضوع صلح، همکاری و هماهنگی بین کشورهای اسلامی را فارغ از هر گونه مسائل سیاسی با حضور جوانان در همه ابعاد مطرح کنم. تاکید ما بر استفاده از شرکت هایی است که خود جوانان در کشورهای اسلامی تشکیل داده اند و می توانند به راحتی با هم تبادلات علمی، صنعتی و فرهنگی را انجام دهند. ما هم در زمینه تشکل های خودمان شبکه کشوری را برای این موضوع ایجاد کردیم و آمادگی خودمان را برای همکاری گسترده تر در این خصوص به مجمع اعلام می کنیم.
   معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: همانطور که می دانید قبلا شبکه ملی گردشگری جوانان را در ایران راه اندازی کردیم. پیشنهاد دوم ما دعوت از همه کشورهای اسلامی است تا به عنوان گردشگر وارد شبکه مذکور شوند و کاملا برای این موضوع آمادگی داریم. بنا داریم این شبکه را تبدیل به یک شبکه بزرگ اسلامی در حوزه گردشگری شود و بنا داریم این ایده ها را در سه روز برگزاری شورا مطرح کنیم.
   تندگویان در خصوص شانس میزبانی ایران در دوره های آینده این مجمع گفت: با توجه به حجم زیاد تقاضای کشورهای اسلامی برای میزبانی شانس ما در این خصوص کم است چرا که دوره گذشته را ما در شیراز برگزار کردیم. با توجه به گردش دوره ای که در میزبانی این رویداد اتفاق می افتد حداقل تا 10 سال آینده نمی توانیم این انتظار را داشته باشیم که مجدد به ما میزبانی برسد. در اجلاس باکو که دکتر سلطانی فر هم در آن حضور داشتند تقریبا تا سال 2025 برای میزبانی اجلاس و پایتختی جوانان اسلام تصمیم گیری شد.
   وی درپایان در خصوص تیم همراه خود در این سفر گفت: علاوه بر امید محدث به عنوان مدیر کل ستادی حوزه معاونت جوانان، حسین کشیری هم در این سفر با ما خواهد بود. او از جوانان منتخب کشوری است که به عنوان نماینده ایران از سال گذشته معرفی کردیم و جزء اعضای ثابت دبیرخانه مجمع قرار گرفت و همیشه در تمام اجلاس ها به عنوان یکی از نمایندگان ایران حضور دارد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 18,358,514
تعداد بازدید امروز : 1,168
تعداد بازدید دیروز : 19,040
آخرین به روزرسانی : 1397/11/02