امروز : چهارشنبه 01 خرداد 1398
   
  • دیدار سفیر جمهوری آذربایجان با وزیر ورزش و جوانان

   دکتر سلطانی فر در پاسخ به پیشنهاد سفیر آذربایجان : آمادگی برگزاری دیدار دوستانه با تیم ملی آذربایجان را داریم و فدراسیون فوتبال می تواند پیگیری کند

   دکتر سلطانی فر در پاسخ به پیشنهاد سفیر آذربایجان : آمادگی برگزاری دیدار دوستانه با تیم ملی آذربایجان را داریم و فدراسیون فوتبال می تواند پیگیری کند

   دکتر سلطانی فر در پاسخ به پیشنهاد سفیر آذربایجان برای برگزاری اردوهای مشترک گفت : آمادگی برگزاری دیدار دوستانه با تیم ملی آذربایجان را داریم و فدراسیون فوتبال می تواند پیگیری کند.   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان ، بنیاد حسین اف، صبح امروز با حضور در ساختمان سئول با دکتر سلطانی فر دیدار و در خصوص چگونگی راهکارهای توسعه همکاری های مشترک به بحث و تبادل نظر کردند .

   در ابتدای این نشست وزیر ورزش وجوانان ضمن خیر مقدم به سفیر جمهوری اذربایجان با اشاره به اشتراکات فرهنگی مذهبی دوملت تاکید کرد کرد و گفت: ارتباط بین دو کشور در همه ابعاد رو به توسعه است .
   وی از این دوران به عنوان بهترین دوره همکاری های ایران و جمهوری اذربایجان نام برد و گفت : بی تردید تداوم این همکاری ها در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و ورزشی می تواند زمینه ی توسعه را افزایش دهد .
   دکتر سلطانی فر با بیان اینکه همگرایی بسیار خوبی بین ایران و اذربایجان وجود دارد ، اظهارداشت: بی تردید هر چقدر آرامش ، ثبات و امنیت میا ن دو کشور بیشتر شود ، مردم منطقه نیز از این شرایط بهره مند می شوند .
   وی در بخش دیگری از سخنانش به ظرفتهای ورزشی دو کشور اشاره کرد و اظهارداشت : با توجه به پتانسیلهای ورزشی در دو کشورمی توانیم در دو حوزه ورزش وجوانان زمینه گسترش فعالیتها را فراهم کنیم .
   وزیر ورزش وجوانان در این خصوص تفاهم نامه های همکاری که میان دو کشور به امضا رسیده را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد : بایستی اهتمام ویژه ای برای عملیاتی کردن مفاد آن اسناد صورت بگیرد تا از ظرفیتها به بهترین شکل بهر مند شویم .
   دکتر سلطانی فر در ادامه سخنانش به اردوهای تدارکاتی تیم ملی کشورمان برای جام ملتهای اسیا که در دی ماه برگزار می شود اشاره کرد و درباره پیشنهاد سفیر جمهور ی آذربایجان توضیح داد : بازی تدارکاتی ایران وبولیوی برگزار شد و بازی یا یک تیم ونزوئلایی را در دستور کار داریم و آمادگی داریم یک بازی تدارکاتی و دوستانه با تیم آذربایجانی داشته باشیم و فدراسیون فوتبال پیگیر خواهد بود
   همچنین وزیر ورزش وجوانان از سفیر خواست تا دعوت رسمی وی را به وزیر ورزش و جوانان آذربایجان ابلاغ کند و در ادامه گفت :امیدوارم در حاشیه این سفر بتوانیم ضمن بازدید از اماکن ورزشی ایران،راهکارهای توسعه همکاری های مشترک را مورد بررسی قرار دهیم
   در بخش جوانان نیز موافیت شد تا هیاتی از جوانان فعال در حوزه های مختلف برای تعامل بیشتر میادن دو کشور مبادله شود تا در نشستهای تخصصی تبادل افکار واندیشه صورت بگیرد .
   بنیاد حسین اف سفیر جمهوری اذربایجان نیز با مورد توجه قرار دادن نزدیکی سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی واجتماعی دو کشور ، به ملاقات 12 باره دو روییس جمهوری ایران و کشور متبوعش اشاره کرد و اظهارداشت : این ملاقات به تعداد 7 بار در پایتخت دو کشور انجام شده است و این نکته مبین نزدیکی دو کشور در ابعاد مختلف است .
   او در ادامه سلام رسمی "ازاد رحیم اف " وزیر ورزش وجوانان جمهوری اذربایجان را به دکتر سلطانی فر ابلاغ کرد و گفت : کشورش به تمامی مفاد تفاهم نامه هایی که میان دو کشور به امضا رسیده پایبند است .

   بنیاد حسین اف در ادامه به بندی از مفاد تفاهم نامه اشاره کرد و اظهار داشت : بر اساس این بند مقرر شده بود تا هیاتی از جوانان دو کشور به ایران واذربایجان سفر کنند تا در حوزه های تخصصی با یکدیگر به بحث و تبادل نظر بپردازند .
   وی در ادامه سخنانش با طرح این موضوع که تبادل تجربیات بین جوانان استانهای مجاور ایران با جمهوری اذربایجان در شرایط بسیارخوبی قرار دارد و جوانان عضو پارک علم فناوری ارومیه و مراکز علمی اذربایجان شرقی با اکادمی علوم جمهوری اذربایجان تعامل بسیار خوبی در رشته های نانو وفناوری های علمی دارند .
   سفیر جمهوری اذربایجان درایران بااشاره به توسعه ورزش و نتایج خوبی که ایران در رشته های مختلف و رویدادهای مهم کسب کرده اظهارداشت : در تکواندو ، کشتی ، تکواندو ، جودو و... با برگزاری اردوهای مشترک می توان به تبادل تجربه پرداخت .
   وی در ادامه از پیشنهاد وزیر برای برگزاری بازی دوستانه و اردوهای مشترک استقبال کرد و گفت : در این ارتباط قطعا پیام جنابعالی به وزیر ورزش و جوانان کشورم اعلام خواهد شد .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,314,528
تعداد بازدید امروز : 6,629
تعداد بازدید دیروز : 21,887
آخرین به روزرسانی : 1398/03/01