امروز : چهارشنبه 29 اسفند 1397
   
  • مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه:

   بیستون نماد پایداری و استقامت مردم کرمانشاه است

   بیستون نماد پایداری و استقامت مردم کرمانشاه است

   مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت : بیستون نماد استقامت و پایداری مردم کرمانشاه است.

   به گزارش روابط عمومی ورزش و جوانان استان کرمانشاه؛صابر رحیمی در مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره جهانی سنگنوردی بیستون اظهار کرد: ایران سرزمین عشق و محبت و صفاست و تمام ایرانیان خصوصا مردم این استان به میهمان نوازی شهره اند و امیدوارم در این چند روز در کرمانشاه اوقات خوشی را داشته باشید.
   وی تاکید کرد:عظمت کوه بیستون نشانه استقامت مردم این دیار است.
   رحیمی افزود: کرمانشاهیان در دوران دفاع مقدس پایمردی و استقامت خود را به خوبی به نمایش گذاشتند و این خصیصه خود را به همگان نشان دادند.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در ادامه خطاب به مهمانان خارجی جشنواره گفت:امیدوارم سفیران خوبی برای ایران و استان کرمانشاه باشید و هر آنچه از خوبی ها و زیبایی های این استان دیدید برای مردم کشور خودتان بازگو کنید.
   رحیمی خاطر نشان ساخت:در این جشنواره بدنبال آن هستیم سرمایه های طبیعی ایران و استعدادهای استان زیبای کرمانشاه را به دنیا معرفی کنیم و همچنین از توانمندیهای ورزشکاران خارجی حاضر بهره بگیریم.
   وی افزود:بسیار خوشحالیم برای چهارمین بار در این منطقه زیبا و تاریخی میزبان ورزشکارانی از کشورهای مختلف و کشورمان هستیم.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در پایان اظهار کرد:استان کرمانشاه از استانهای مهم در بعد ورزش است، مدال آوری ورزشکاران کرمانشاهی در مسابقات المپیک و پارالمپیک را شاهدی بر این امر دانست.
   در ابتدای این مراسم مهندس بازوند استاندار کرمانشاه ضمن عرض خیر مقدم به شرکت کنندگان در این جشنواره گفت : کرمانشاه از دیرباز مهد پهلوانی و مهمانوازی بوده است و این خصلت با نام کرمانشاه عجین شده است.
   وی تصریح کرد : استان کرمانشاه با پیشینیه ی تاریخی که دارد همواره مورد توجه گردشگران و دوستداران تاریخ ایران قرار داشته است و بسیار خرسندیم که اکنون با برگزاری این جشنواره می توانیم میزبان عزیزان و ورزشکارانی از ایران و جهان باشیم.
   بازوند با اشاره به برگزاری چهارمین دوره جشنواره سنگنوردی بیستون اظهار کرد : بیستون فقط متعلق به مردم کرمانشاه و ایران نیست بلکه میراثی است برای جهان ، بیستون به بلندی تاریخ قدمت دارد و امروز شما میهمان یکی از امنترین استانهای کشور ایران و حتی امنترین کشور خاورمیانه هستید.
   استاندار کرمانشاه گفت : قطعا ً شرکت کنندگان در این جشنواره در پایان به این نتیجه خواهند رسید که مردم و جاذبه های بیشمار کرمانشاه بهترین میزبان برای آنها بوده است.
   بازوند با بیان اینکه مراسم اربعین حسینی در پیش است و جشنواره جهانی سنگنوردی بیستون با این مراسم باشکوه مصادف شده است، گفت: استان کرمانشاه محل عبور بسیاری از زائرانی است که در بزرگترین رویداد مذهبی جهان شرکت می کنند و این نیز خود می تواند در معرفی هر چه بیشتر استان کرمانشاه به مردم کمک کند.
   ایشان در پایان ابراز امیدواری کرد کرمانشاه و بیستون در دوره های بعدی شاهد حضور ورزشکاران بیشتری خواهد بود و این جشنواره هر دوره باشکوهتر از دوره قبل برگزار خواهد شد.
   رضا زارعی عصر یکشنبه در مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره سنگنوردی بیستون اظهار داشت: این جشنواره جهانی در واقع یک رویداد فرهنگی و ورزشی است که برای چهارمین دوره برگزار می شود.
   وی ادامه داد: امید می رود در این جشنواره عظیم فرهنگی، تعاملات خوبی در زمینه های مختلف بخصوص از لحاظ مناسبات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی میان کشورهای مختلف جهان شکل بگیرد.
   زارعی افزود: جشنواره سنگنوردی بیستون در حالی چهارمین دوره خود را برگزار می کند که جایگاهی ارزشمند میان سنگنوردان و صخره نوردان جهان پیدا کرده و حضور در آن فرصتی ارزشمند برای برترین های جهان در این رشته محسوب می شود.
   رئیس فدراسیون کوهنوردی کشور ادامه داد: دیواره بیستون با یک هزار و 200 متر ارتفاع، جزو پنج دیواره مرتفع دنیا محسوب می‌ شود و به طور قطع با حضور چهره های سرشناس در این رویداد شاهد رقابتی دیدنی میان ورزشکاران صخره نورد خواهیم بود.
   وی همچنین ابراز امیدواری کرد دستاوردهای جشنواره چهارم از سه دوره قبلی آن بیشتر و شاهد هم افزایی خوبی میان سنگنوردان داخلی و خارجی باشیم.
   در این مراسم همچنین از محمدابراهیم الهی تبار معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه، امیر فرهاد آریانفر فرمانده قرارگاه ارتش در غرب کشور، عظیم قیچی ساز و رضا شهلایی از کوهنوردان ممتاز کشور با اهدای هدیه تجلیل شد.
   در جشنواره سنگنوردی بیستون، 100 صخره نورد داخلی و 20 صخره نورد خارجی به مدت پنج روز و تا سوم آبان با یکدیگر رقابت می کنند.
   در محوطه تاریخی بیستون که در 30 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده تاکنون بیش از 150 اثر تاریخی شناسایی شده که مهمترین آن کتیبه و سنگ نگاره های داریوش هخامنشی است که به ثبت جهانی رسیده است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,993,201
تعداد بازدید امروز : 15,538
تعداد بازدید دیروز : 24,057
آخرین به روزرسانی : 1397/12/28