امروز : شنبه 31 فروردین 1398
   
  • باحضور وزیر ورزش و جوانان

   پارک آبی پرشین فردیس افتتاح شد

   پارک آبی پرشین فردیس افتتاح شد

   پارک آبی پرشین فردیس باحضور وزیر ورزش و جوانان، استاندار و جمعی از مسئولان البرز افتتاح شد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز؛ مراسم افتتاح پارک آبی پرشین فردیس باحضور دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، دکتر نجفی استاندار البرز، اینانلو فرماندار فردیس، نیک بین مدیرکل حوزه وزارتی وزارت ورزش و جوانان، ناظمی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، غفرانی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز، کولیوند معاون توسعه ورزش اداره کل، عزیزی سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس و جمعی از ورزشکاران و پیشکسوتان برگزار شد.
   طی این مراسم، پارک آبی پرشین فردیس در مساحتی بالغ بر 3300 متر مربع افتتاح و به بهره برداری رسید.
   این مجموعه بجز پارک آبی، دارای استخر، سونا و جکوزی و باشگاه بدنسازی است.
   دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان عصر امروز در حاشیه افتتاح مجموعه ورزشی پرشین در شهرستان فردیس واقع در استان البرز ضمن تبریک هفته تربیت بدنی به نقش و حضور پر رنگ بخش خصوصی در افتتاح پروژه های ورزشی این استان اشاره کرد و گفت: این سومین سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه ورزش استان البرز است که امروز شاهد آن هستیم.
   وی افزود: این امر حاکی از توجه مردم برای ورزش است و اینکه وقت می گذارند و سرمایه گذاری می کنند.
   سلطانی فر ادامه داد: سهم بخش خصوصی در پروژه های ورزشی البرز ویژه بوده است و استاندار هم از بخش خصوصی حمایت می کنند البته در سایر عرصه های صنعتی و کشاورزی نیز شاهد حضور بخش خصوصی در این استان هستیم.
   وزیر ورزش ادامه داد:امسال با وجود اینکه وضعیت منابع کشور با محدودیت مواجه است اما افتتاح پروژه‌های فجر چهلم را از هفته دولت آغاز کرده ایم.
   وی افزود: همان طور که قول دادیم هر دو هفته یکبار یک پروژه بزرگ را در کشور افتتاح می کنیم.
   دکتر محمدعلی نجفی در مراسم بهره برداری از یک مجموعه ورزش های آبی در فردیس که با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، افزود: وزیر ورزش و جوانان طی یک سال اخیر چندین سفر به استان البرز داشته که نشان از توجه ویژه وزارت به این استان دارد.
   وی با بیان اینکه البرز در بخش های مختلفی اعم از کشاورزی، صنعت، شرکت های دانش بنیان و... از فرصت ها بخوبی بهره برداری کرده، ادامه داد: این استان در ۴ فصل متوالی در جذب تسهیلات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید رتبه اول کشور را کسب کرده است.
   دکتر نجفی گفت: بانک توسعه تعاون یکی از ارکان اصلی توسعه سرمایه گذاری در استان محسوب می شود و مجموعه بانک های البرز در راستای حمایت از تولید و سرمایه گذاری عملکرد خوبی داشته اند.
   وی افزود: تنها در سال ۹۷ حدود ۸۲ جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در البرز برگزار شده که به طور متوسط هفته ای ۲ جلسه در این رابطه تشکیل شده است.
   استاندار البرز اضافه کرد: جلسات کارگروه اشتغال و فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان نیز به صورت مستمر و مرتب برگزار می شود.
   وی گفت: جلسات شورای بانک ها با حضور نماینده دولت در استان بسیار حائز اهمیت است که برخلاف روند سال های گذشته، با تاکید بر اجرای مصوبات دنبال می کنیم.
   دکترنجفی با اشاره به اینکه از رتبه های آخر حوزه های اشتغالزایی و... ارتقا پیدا کردیم افزود: سال گذشته سهمیه مصوب از سوی دولت برای البرز ایجاد ۳۳ هزار اشتغال بود که با همراهی مجموعه استان فراتر از سهمیه، ۵۳ هزار شغل در استان محقق شد.
   وی عنوان کرد: امسال نیز با اهتمام ویژه ای ایجاد بسترهای اشتغال را دنبال می کنیم و از ابتدای سال تاکنون حدود ۲۳ هزار و ۱۰۰ شغل ایجاد شده است.
   استاندار البرز گفت: البرز، استانی مهاجرپذیر و دارای مراکز علمی متعددی است که سالانه حجم عظیمی از فارغ التحصیلان به جمع متقاضیان اشتغال اضافه می شوند.
   وی افزود: اکنون در این استان شرکت های دانش بنیان رشد بسیار خوبی دارند و دارای رتبه های اول کشور در این بخش هستیم که ۷ سفر معاون علمی فناوری رییس جمهوری با توجه به اهمیت این بخش به البرز داشته اند.
   دکترنجفی خاطرنشان کرد: در هفته دولت امسال برای پروژه هایی که به بهره برداری رسید حدود ۲ هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان اعتبار صرف شد، که بیش از ۷۸ درصد پروژه ها مربوط به بخش خصوصی است.
   وی با اشاره به اینکه رفع مشکلات زیرساختی در استان مهاجرپذیر البرز نیازمند تقویت اعتبارات است گفت: پیشرفت پروژه ۶ هزار نفری را از مدیرکل ورزش پیگیری می کنم.
   استاندار البرز افزود: پروژه ورزشگاه ۶ هزارنفری انقلاب کرج با ۶۵ درصد پیشرفت کار به ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.
   امیر غفرانی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز در مراسم افتتاح پارک آبی پرشین، ضمن خیر مقدم به وزیر ورزش و جوانان و قدردانی از استاندار اظهار کرد: در بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا، ۲۲ ورزشکار از استان البرز حضور داشتند که نسبت به ۱۳ نفر بازیهای آسیایی اینچئون، حدود ۸۰ درصد رشد ورزشکار را شاهد بوده ایم.
   وی افزود: در این میان ورزشکاران البرز موفق به کسب ۶ مدال در بازیهای آسیایی و ۳ مدال در بازیهای پاراآسیایی شدند.
   غفرانی اضافه کرد: همچنین در روزهای اخیر و در رقابتهای المپیک جوانان، ورزشکاران البرز توانستند یک طلا و یک نقره را برای ورزش کشور به ارمغان بیاورند.
   وی با اشاره به احداث پارک آبی پرشین گفت: این مجموعه ورزشی به همت بخش خصوصی در مساحتی بالغ بر ۳۳۰۰ متر بنا شده است و 45 نفر در آن مشغول به کار هستند.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز با بیان این که " از ورود بخش خصوصی به ورزش حمایت می کنیم " عنوان کرد: شرایط را برای تسهیل ورود بخش خصوصی به ورزش فراهم خواهیم کرد
   وی تصریح کرد: سرانه ورزشی فردیس ۲۷ سانتی متر می باشد که این عدد بسیار پایین است و باید سعی کنیم این سرانه را توسعه دهیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,623,224
تعداد بازدید امروز : 700
تعداد بازدید دیروز : 26,277
آخرین به روزرسانی : 1398/01/30