امروز : یکشنبه 01 اردیبهشت 1398
   
  • پس از پایان سومین مجمع جوانان جهان اسلام

   محمدمهدی تندگویان: دستاوردهای تشکل های جوانان بین المللی می شود / طرح گردشگری جوانان جهان اسلام را ارائه کردیم

   محمدمهدی تندگویان: دستاوردهای تشکل های جوانان بین المللی می شود / طرح گردشگری جوانان جهان اسلام را ارائه کردیم

   معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در خصوص دستاوردهای سومین مجمع جوانان جهان اسلام گفت: از طریق عضویت در هیات رئیسه مجمع جوانان جهان اسلام که 53 کشور عضو آن هستند به راحتی می توانیم تمامی دستاوردهایمان در حوزه تشکل های جوانان را بین المللی کنیم.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان محمد مهدی تندگویان درباره انتخاب 2 جوان ایرانی به عنوان اعضای اصلی مجمع جوانان جهان اسلام گفت: 12 سال است که مجمع جوانان به عنوان زیر مجموعه سازمان همکاری کشورهای اسلامی تشکیل شده و نمی دانم چرا تا به حال عضویت مشخصی در این مجمع نداشتیم، اما تقریبا از 7 ماه پیش که اجلاس دوم باکو برگزار شد مکاتبات زیادی انجام دادیم و خیلی پیگیر بودم که دراین مجمع شرکت کنیم.
   وی با بیان اینکه "خوبی و دستاورد عضویت در این مجمع آن است که درآن اعتبارات خوبی برای انجام امور جوانان در کشورهای اسلامی وجود دارد"، ادامه داد: حالا که توانستیم عضو هیات رئیسه مجمع و شورای تایید اسناد جوانان شویم می توانیم بخشی از آن اعتبارات را به عنوان سهمیه عملکرد خود در ایران از دبیرخانه برای انجام پروژه های بین المللی بگیریم که به نظرم دستاورد بسیار خوبی است و تشکل های جوانان ما می توانند از دستاوردهای آن بهره مند شوند.
   معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در حال حاضر نایب رئیسی بخش بین الملل این مجمع بر عهده ایران قرارگرفته و یک نفر از ایران نیز به عضویت هیات رئیسه مجمع که 5 عضو دارد انتخاب شد،و در هیات رئیسه تایید شورای اسناد جوانان نیز حضور داریم، اظهار کرد: دراولین جلسه هیات رئیسه جدید مجمع که روز پنجشنبه تشکیل شد ما اولین طرحمان را در بحث گردشگری جوانان جهان اسلام ارائه دادیم، البته من از قبل این طرح را به دبیرخانه پیشنهاد دادم و به دنبال آن هستیم که دفتر آن در ایران باشد.
   وی با یادآوری اینکه شبکه ملی گردشگران جوان در ایران در اردیبهشت ماه راه اندازی شد، عنوان کرد: این موضوع بستر آماده ای است برای استفاده همین دفتر که امیدوارم بتوانیم برنامه ریزی خوبی انجام دهیم، همچنین ما در اولین جلسه هیات رئیسه توافق کردیم که به محض بازگشت به ایران پروپوزال خودمان را برای انجام مدل کار گردشگری جوانان در کشورهای اسلامی به دبیرخانه ارائه دهیم که این موضوع سرآغاز یک تفاهم برای انجام فعالیت خواهد بود.
   معاون ساماندهی امورجوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: دبیرخانه و دبیر قبلی ظرف دو ماه مهلت دارند کارهای باقیمانده را تحویل دبیرخانه و دبیر جدید دهند، ما باید پروپوزال و برنامه های خود را ارائه دهیم تا در اولین جلسه مجمع بعد از این 2 ماه مصوب شود تا ما بتوانیم از اعتبارات دبیرخانه استفاده کنیم.
   تندگویان با تاکید براینکه موضوع گردشگری جوانان جهان اسلام ایده ایران بوده است، افزود: ما بحث ایجاد یک دفتر گردشگران جوان را برای کشورهای اسلامی داشتیم که عملا چون ایده خود ما بوده و پروپوزال آن را نیز خودمان می دهیم فکر می کنم امتیاز آن برای ایران ثبت شود.
   وی با بیان اینکه در کمیته ای که آقای محدث عضو شد در همه زمینه ها تبادل نظر داریم، خاطرنشان کرد: موضوع استارت آپ ها، تشکل های کارآفرینی جوانان و ثبت شبکه ملی تشکل های جوانان، همگی ایده هایی است که توسط جمهوری اسلامی ایران مطرح شده است. در اسناد راهبردی دبیرخانه برای همه این موضوعات تعریف داریم و این تعاریف توافقی بوده و در دبیرخانه تایید شده و به امضای همه اعضا می رسد، در جلسه آینده مجمع که باید حداقل 5 ماه آینده باشد همه این اسناد آماده و به کشورها ابلاغ می شود که بعد از این اقدامات همکاری کشورها در تمامی حوزه ها افزایش می یابد.
   معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان درباره علت نبود کاندیدای خانم از سوی ایران گفت: تقریبا در مجمع چه در هیات رئیسه و چه در کادر کمتر خانم ها حضور دارند و درهیات رئیسه اصلا خانم حضور ندارد و تصمیم گیرنده هم دبیرخانه است. آقای کشیری هم که به عنوان نماینده نهاد عمومی از سوی دبیرخانه انتخاب شده بود و ما هم ایشان را تایید کردیم بیاورد اما ما اصراری به اینکه حتما نماینده ما آقا باشد نداریم اما تقریبا همه ترکیب مجمع که از سوی کشورها انتخاب می شوند اقا هستند و از 30 نفر اعضا تنها 5 نفر خانم هستند.
   وی با تاکید بر اینکه از طریق این مجمع که 53 کشور عضو آن هستند به راحتی می توانیم تمامی دستاوردهایمان در حوزه تشکل های جوانان را بین المللی کنیم، بیان کرد: ما می توانیم تشکل های خودمان را در عرصه های مختلف با کشورهای دیگر مرتبط کنیم زیرا در حال حاضر به ویژه با عضویت در هیات رئیسه می توانیم طرح هایمان را بین المللی کنیم که این موضوع کمک زیادی می کند به ارتقا سطح تشکل های ما و جوانان ایران که دستاورد بسیار خوبی است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,648,922
تعداد بازدید امروز : 5,618
تعداد بازدید دیروز : 20,780
آخرین به روزرسانی : 1398/01/31