امروز : یکشنبه 29 اردیبهشت 1398
   
  • محمدرضاداورزنی: استعدادیابی حلقه مفقوده در ورزش کشور و یک بحث جدی ست /المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور ، سنگ بنایی برای کشف استعداد های ورزشی است

   محمدرضاداورزنی: استعدادیابی حلقه مفقوده در ورزش کشور و یک بحث جدی ست /المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور ، سنگ بنایی برای کشف استعداد های ورزشی است

   رئیس ستاد برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور ، استعدادیابی در حوزه ورزش را یک ضرورت انکارناپذیر دانست وبااشاره به پتانسیلهای ورزشی در روستاها و بیشتر بخشهای کشور اگفت : هیاتهای ورزشی استانها به خاطر نبود یک سیستم نظام مند نتوانسته اند این استعدادها را شناسایی کنند .

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان ، محمد رضا داورزنی ، استعدادیابی در حوزه ورزش را یک ضرورت انکارناپذیر دانست .
   او گفت: در روستاها و بیشتر بخشهای کشور استعدادهای خوبی داریم اما هیاتهای ورزشی استانها به خاطر نبود سیستم نظام مند استعدادیابی آنها را شناسایی نکرده اند. با برنامه‌ریزی که توسط دفتر توسعه آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان جهت برگزاری المپیاد صورت پذیرفته است مستعدین ورزشی در تمامی بخش های کشور شکوفا خواهد شد.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در جلسه تخصصی امروز با اعضای ستاد برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور بر برگزاری کمی و کیفی این المپیاد تاکید و آن را یک بحث جدی دانست .
   رئیس ستاد برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشوراظهار داشت :با برگزاری المپیاد نقاط ضعف فدراسیونهای ورزشی که فاقد استراتژی عملیاتی مناسب استعدادیابی هستند مشخص خواهد شد که پس از آن باید بدنبال رفع نقاط ضعف خود باشند. یکی از اهداف برگزاری این المپیاد در رده‌های پایه ایجاد فرصتی مناسب برای فدراسیون‌هاست تا در بعد شناسایی و پرورش مستعدین بتوانند از تمامی ظرفیت‌های موجود در کشور استفاده کند .
   وی در ادامه اظهار داشتند: برگزاری المپیاد می تواند خون تازه ای در زمینه شناسایی و پرورش مستعدین در سطح کشور تزریق کند.
   رئیس ستاد برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور ، استعدادیابی در حوزه ورزش را یک ضرورت انکارناپذیر دانست و عنوان کرد : در روستاها و بیشتر بخشهای کشور استعدادهای خوبی داریم اما هیاتهای ورزشی استانها به خاطر نبود سیستم نظام مند استعدادیابی آنها را شناسایی نکرده اند.
   او اضافه کرد :با برنامه‌ریزی که توسط دفتر توسعه آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان جهت برگزاری المپیاد صورت پذیرفته است مستعدین ورزشی در تمامی بخش های کشور شکوفا خواهد شدو در آینده نه چندان دور دغدغه اصلی فدراسیون های ورزشی که همان استعدادیابی و پشتوانه سازی تیم‌های ملی است برطرف می شود.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش جوانان در خاتمه ضمن حمایت از برگزاری المپیاد و کشف استعدادها از سوی وزارت ورزش و جوانان این موضوع را یک ضرورت کاملاً جدی دانست و گفت :موضوع برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزش موضوعی کاملا جدی است و باید به عنوان یک ضرورت در نظر گرفته شود.دراین روند باید استعدادهابه فدراسیون‌ها تزریق شود و مانند خون تازه ای به رگ هایشان جاری خواهدشد ودراین میان ورزش قهرمانی جان تازه ای خواهد گرفت.
   او تاکید کرد : المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور سنگ بنایی برای استعداد یابی و کشف استعداد برای آینده ورزش کشور باشد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,263,280
تعداد بازدید امروز : 15,216
تعداد بازدید دیروز : 21,638
آخرین به روزرسانی : 1398/02/29