امروز : دوشنبه 28 آبان 1397
   
    • کردستان قهرمان جام 5400 شهید استان کردستان شد

      کردستان قهرمان جام 5400 شهید استان کردستان شد

      ​رقابتهای تیمی زورخانه ای، مهارت های فردی و کشتی پهلوانی در رده سنی جوانان که متولدین یکم فروردین ماه 1378 تا بیست و نهم اسفندماه 1380 را شامل می شوند طی روزهای 9 تا 11 آبانماه در مجموعه ورزشی آزادی سنندج از توابع استان کردستان برگزار گردید.

      به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، در این رقابتها که در آستانه گرامیداشت چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با عنوان جام 5400 شهید استان کردستان در آستانه گرامیداشت چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی پیگیری می شد، که بیش از 400 رقابت میان ورزشکاران استانهای اصفهان، مازندران، فارس، چهارمحال و بختیاری، کرمان، کردسنان، بوشهر، همدان، خراسان جنوبی، یزد، خراسان رضوی، کرمانشاه و سمنان انجام شد.
      بر همین اساس شرکت کنندگان و مدعیان قهرمانی با یکدیگر در سه رشته تیمی زورخانه ای، مهارت های فردی و کشتی پهلوانی در 5 وزن 60-، 70-، 80-، 90- و 110- کیلوگرم رقابت کردند که تیم استان کردستان در مجموع امتیازات با 279 امتیاز مقام اول را از آن خود کرد و استانهای اصفهان، خراسان جنوبی، یزد، کرمان و فارس به ترتیب با 269، 222، 162، 162 و 108 امتیاز در رده های دوم تا ششم قرار گرفتند که سرانجام اسامی نفرات برتر این دوره از رویداد های جذاب پهلوانی و زورخانه ای قهرمانی جوانان کشور به شرح ذیل معرفی می گردد.
      در رشته تیمی زورخانه ای
      1. کردستان (370 امتیاز)، 2. اصفهان (330 امتیاز)، خراسان جنوبی(305 امتیاز) و یزد (268 امتیاز)
      در رشته سنگ
      سنگ منفی 60 کیلوگرم: 1. محمدحسین مسلمان(فارس)، 2. حمیدرضا مومن دخت(چهارمحال و بختیاری)، 3. امیرحسین کاردان مقدم(خراسان جنوبی) و سوم مشترک. پویا ملایی(کردستان)
      سنگ منفی 70 کیلوگرم: 1. سینا شب خیز(فارس)، 2. محمدعلی برزگر(یزد)، 3. علیرضا خدابخشی(خراسان جنوبی) و سوم مشترک. هومن میرزایی(کردستان)
      سنگ منفی 80 کیلوگرم: 1. امید جانی پور(همدان)، 2. رضا احمدی(اصفهان)، 3. محمدرضا خرمی(فارس) و سوم مشترک. محمد عباسی(بوشهر)
      سنگ منفی 90 کیلوگرم: 1. سوران اللهمرادی(کردستان)، 2. محمدحسین داودی(اصفهان)، 3. محمدرضا حدادیان(فارس)
      سنگ مثبت 90 کیلوگرم: 1. سیدفهیم رضا معصومی (فارس)، 2. حامد نصیری(کردستان)، 3. میلاد صادقی(اصفهان)
      در رشته کباده
      کباده منفی 60 کیلوگرم: 1. محمدرضا درقدمی(خراسان رضوی)، 2. امیرحسین قنبری(فارس)، 3. یوسف موذن(یزد) و سوم مشترک. ابوالفضل لرستانی(مازندران)
      کباده منفی 70 کیلوگرم: 1. بهروز ناظرحضرتی(اصفهان)، 2. مهرداد احمدی (کرمان)، 3. سیدپوریا نارمنجی(خراسان جنوبی) و سوم مشترک. ماهان کوتاهی(کردستان)
      کباده منفی 80 کیلوگرم: 1. امیرحسین ابراهیم پور(مازندران)، 2. محمد ابونصری(فارس)، 3. محمد عباسی(بوشهز) و سوم مشترک. محمدرضا پوراسکندری(کرمان)
      کباده منفی 90 کیلوگرم: 1. سوران اللهمرادی(کردستان)، 2. امیرحسین مروانی(اصفهان)، 3. شایان عباس شیرازی(کرمان) و سوم مشترک. پوریا شباب(فارس)
      کباده مثبت 90 کیلوگرم: 1. حامد نصیری(کردستان)، 2. محمدمهدی باقری(کرمانشاه)، 3. محمد قربانی(اصفهان) و سوم مشترک. محمدحسین خدابخشی(خراسان جنوبی)
      در رشته چرخ چمنی
      چرخ چمنی منفی 60 کیلوگرم: 1. هومن کرباسی(کردستان)، 2. کاوه کرمانی(خراسان جنوبی)، 3. یوسف موذن(یزد)
      چرخ چمنی منفی 70 کیلوگرم: 1. محمدعلی قاسمی(اصفهان)، 2. حافظ فلاح پوری(یزد)، 3. محمدحسن بهدانی(خراسان جنوبی)
      چرخ چمنی منفی 80 کیلوگرم: 1. ابوالفضل رحیمی(مازندران)، 2. حسن ناصری(کردستان)، 3. خشایار ایزدی(خراسان جنوبی) و سوم مشترک. رضا احمدی(اصفهان)
      چرخ چمنی منفی 90 کیلوگرم: 1. علی جعفریان (اصفهان) و 2. امیرحسن کیوان زاده (خراسان جنوبی)
      در رشته چرخ تیز:
      چرخ تیز منفی 60 کیلوگرم: 1. امیرحسین قنبری(فارس)، 2. محمدرضا درقدمی(خراسان رضوی)، 3. هومن کرباسی(کردستان) و سوم مشترک. سهیل منصوری(کرمانشاه)
      چرخ تیز منفی 70 کیلوگرم: 1. محمدعلی قاسمی(اصفهان)، 2. محمدرضا خیرمند(کرمان)، 3. حافظ فلاح پوری(یزد) و سوم مشترک. محمدحسن بهدانی(خراسان جنوبی)
      چرخ تیز منفی 80 کیلوگرم: 1. ابوالفضل رحیمی(مازندران)، 2. رضا پارساموحد(اصفهان)، 3. سیدمهدی معین الدینی(کرمان) و سوم مشترک. حسن ناصری(کردستان)
      چرخ تیز منفی 90 کیلوگرم: 1. علی جعفریان(اصفهان)، 2. امیرحسین کیوان زاده(خراسان جنوبی)، 3. محمدرضا قنبری(مازندران)
      چرخ تیز مثبت 90 کیلوگرم: 1. محمدحسین خدابخشی(خراسان جنوبی)
      در رشته میل بازی
      میل بازی منفی 60 کیلوگرم: 1. محمد قربانی(اصفهان)، 2. مهدی زارعی(یزد)، 3. حسین غیبی(فارس) و سوم مشترک. محمد طالبی(کردستان)
      میل بازی منفی 70 کیلوگرم: 1. محمد وفادار(سمنان)، 2. محمدجواد زین الدینی(کرمان)، 3. هومن میرزایی(کردستان) و سوم مشترک. سیدمصطفی احمدی(خراسان جنوبی)
      میل بازی منفی 80 کیلوگرم: 1. اسماعیل مصطفایی(اصفهان)، 2. صادق گل ماهی(خراسان رضوی)، 3. مهدی پاکزاد(کرمان) و سوم مشترک. مهدی گلندی(خراسان جنوبی)
      میل بازی منفی 90 کیلوگرم: 1. علی قدسی پور(خراسان رضوی)، 2. علی جعفریان(اصفهان)، 3. سوران اللهمرادی(کردستان) و سوم مشترک. علی لری(کرمان)
      میل بازی مثبت 90 کیلوگرم: 1. مهدی کلنگی خواه(خراسان جنوبی)، 2. شهریار مرادی(کردستان)، 3. رشید مختاریان(اصفهان)
      در رشته کشتی پهلوانی منفی 60 کیلوگرم:
      1. هیمن رستمی (کردستان)، 2. امیرحسین صابرماهانی (کرمان)، 3. امیرمحمد سنجابی(مازندران) و سوم مشترک. یوسف موذن(یزد)
      رشته کشتی پهلوانی منفی 70 کیلوگرم:
      1. رضا جعفری(اصفهان)، 2. هومن میرزایی (کردستان)، 3. سیدمصطفی حسین نژاد(مازندران) و سوم مشترک. حمید شاه محمدپور(کرمان)
      در رشته کشتی پهلوانی منفی 80 کیلوگرم:
      1. امید منیژه (خراسان رضوی)، 2. امید جانی پور(خراسان رضوی)، 3. خشایار ایزدی (خراسان جنوبی) و سوم مشترک. حسن ناصری(کردستان)
      رشته کشتی پهلوانی منفی 90 کیلوگرم:
      1. سوران اللهمرادی (کردستان)، 2. حمیدرضا قنبری(مازندران)، 3. علی قدسی پور(خراسان رضوی) و سوم مشترک. محمدمهدی زارع(خراسان جنوبی)
      رشته کشتی پهلوانی مثبت 90 کیلوگرم:
      1. شهریار مرادی(کردستان)، 2. محمد قربانی(اصفهان)، 3. محمدحسین خدابخشی(خراسان جنوبی) و سوم مشترک. محمدحسین خسروی بد(فارس)
      در پایان پژمان سکونتی از استان کردستان با ارزیابی کمیته مربیان ضمن پیشی گرفتن از دیگر مربیان به عنوان مربی برتر جوانان کشور انتخاب گردید و ابودر ایران نژاد(اصفهان) و مجتبی آهنی(خراسان جنوبی) به ترتیب مقام های دوم و سوم را از آن خود کردند.
      گفتنی است: پخش زنده جریان این رقابتها از شبکه استانی کردستان از دیگر حواشی مثبت این مسابقات محسوب می شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 17,246,686
تعداد بازدید امروز : 931
تعداد بازدید دیروز : 14,049
آخرین به روزرسانی : 1397/08/27