امروز : سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
   
  • با تلاش 11 ساله فدراسیون ورزش سه گانه سرانجام ایران میزبان رقابت بین المللی شد

   برای اولین بار مسابقات دوگانه بین المللی آقایان و بانوان ایران وارد تقویم رسمی ITU شد

   برای اولین بار مسابقات دوگانه بین المللی آقایان و بانوان ایران وارد تقویم رسمی ITU شد

   اتحادیه جهانی ورزش سه گانه ( ITU) به طور رسمی با میزبانی ایران از مسابقات بین المللی دوگانه در دو بخش آقایان و بانوان موافقت نمود.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش سه گانه؛ پس از سال ها تلاش و پی گیری فدراسیون و شخص سردار صبور در خصوص برگزاری رویداد بین المللی دوگانه و سه گانه در ایران، اتحادیه جهانی ورزش سه گانه ( ITU) به طور رسمی با میزبانی ایران از مسابقات بین المللی دوگانه در دو بخش آقایان و بانوان موافقت نمود.
   پس از دیدارهای متعدد سردار صبور با خانم کاسادو و مذاکره در مورد برگزاری این مسابقات و پس از ارائه شرایط برگزاری، زمان و مکان پیشنهادی ایران در جلسه با ریاست اتحادیه جهانی همزمان با بازی های آسیایی جاکارتا و موافقت ضمنی خانم کاسادو با برگزاری این رقابت ها، این موضوع در جلسه هیئت اجرایی اتحادیه در گلد کوست استرالیا مطرح و مورد استقبال اعضا قرار گرفت. در پی این موضوع تیم اجرایی اتحادیه، شرایط گنجاندن این رویداد در تقویم رسمی ITU را بررسی و صبح امروز موافقت رسمی خود را با افزودن مسابقات دوگانه بین المللی آقایان و بانوان به میزبانی ایران در تقویم مذکور اعلام نمودند.
   به این ترتیب ایران برای نخستین بار میزبان رقابت های بین المللی دوگانه در دو بخش آقایان و بانوان شد که مقرر است هر ساله در مورخه 1 نوامبر برابر با 10 آبان ماه برگزار گردد که اولین دوره این مسابقات در تاریخ 1 نوامبر 2019 برابر با 10 آبان ماه 1398 به میزبانی جزیره کیش برگزار خواهد شد.
   این دستاورد بزرگ در حالی با رایزنی ها و تلاش مستمر 11 ساله فدراسیون حاصل شد که با توجه به شرایط خاص پوشش ورزشکاران خانم در ایران مذاکرات و جلسات متعدد و پی گیری های اداری فراوانی را طلب می کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,307,636
تعداد بازدید امروز : 21,624
تعداد بازدید دیروز : 17,899
آخرین به روزرسانی : 1398/02/31